Laura jautā: Lūdzu, palīdziet izprast radušos situāciju! Mūsu ģimenē ir divi kaķi – runcis skaitās mans, jo dzīvoja pie manis pirms vēl iepazinos ar vīru, otru kaķenīti no patversmes paņēma mans vīrs, kad apprecējāmies. Pirms mēneša uzzinājām, ka kaķenītei ir nieru mazspēja trešajā stadijā. Vedām pie ārsta, devām zāles, rūpējāmies, es lūdzu
viņai piedošanu par to, ka viņa uzņēmusi mūsu stresus, bet pirms divām nedēļām, es netīšām, verot logu ciet, kaķenīti izgrūdu pa trešā stāva logu, kā rezultātā viņa ļoti satrieca pakaļējās ķepas. Ārsts izrakstīja pretsāpju zāles, kuras, kā izrādījās, nevar dot nieru slimniekiem, tās visu vēl vairāk pasliktināja. Tagad katru dienu kaķi liekam pie sistēmas.
Sakiet, lūdzu, vai kaķis uzņem tikai sava saimnieka stresus, vai arī var tos paņemt no jebkura ģimenes locekļa? Un, vai kaķa nieru mazspējas cēloņi no garīgā viedokļa ir tie paši, kas cilvēkam? Jo cilvēks nieru mazspējas gadījumā nečurā, bet kaķis tieši otrādi – podiņu apmeklē ļoti bieži.
Kāpēc, pēc Jūsu domām, es kaķenītei, kura jau tā ir slima, vēl nodarīju pāri? Jūtos vainīga, jo nesaprotu, kāpēc viņu neredzēju sēžam uz palodzes, un kritiens pasliktināja kaķītes veselības stāvokli. Kāda mācība mums jāapgūst, ko mēs esam palaiduši garām?
Elvita Rudzāte atbild: Mājdzīvnieks uzņem stresus no jebkura ģimenes locekļa, kam nepieciešama palīdzība, kā arī mājdzīvnieku slimību simboliskā nozīme var sakrist ar cilvēka slimību simbolisko nozīmi, ja mājdzīvnieks ir centies glābt savus saimniekus. Nieru mazspēja kaķim norāda, ka kaķis uz sevis ir uzņēmis negatīvo enerģiju dusmas un vilšanos, lai tikai pasargātu savus saimniekus no saslimšanas. Arī nelaimes gadījums ar izkrišanu pa logu, rodas no dusmām, tāpēc iesaku kaķa saimniekiem padomāt par ko dusmojas un jūtas ļoti vīlušies.
Cilvēkam nieru mazspēja rodas no skaudības, kura pāraugusi atriebtkārē, t.i., baiļu nepietiekamība – pamācošo baiļu neesamība. Cilvēks, kas nevēlas neko dzirdēt par savām vājībām un kas dara visu, lai viņu uzskatītu par drosmīgu, kategoriski savas bailes noliedz. Tātad viņā nav pamācošu baiļu, ko pārvērst drosmē. Ja cilvēks bailes nomāc līdz tādai pakāpei, ka pret tām kļūst pavisam nejūtīgs, tad viņš grasās demonstrēt savu pārgalvīgo drosmi. Paštīksminoša plātība un galvu reibinoši triki slēpj sevī veikli paslēptas bailes, ka mani var noturēt par gļēvuli. Ar nesaprātīgu drosmi cilvēks pierāda sev un citiem, ka viņš ir labāks par citiem. Izjūta, ka es esmu drosmīgāks, proti, labāks par citiem, piespiež izgudrot iespējas savas drosmes demonstrēšanai. Šī vēlme izraisa riskēšanu ar veselību jau tā bīstamā darbā, jo vairs netiek ievēroti drošības tehnikas noteikumi. Nieru nepietiekamībā visi vaino tikai darbu. Ar nieru nepietiekamību slims cilvēks, kas apzinās šīs kļūdas un no tām izrietošo pārējo kļūdu virkni sevī, spēj atlabt. Diemžēl darba varonība vai nesaprātīga drosme darbā ir tik vilinošs saldais ēdiens, ka no tā ļaudis nekādi negrib atteikties.