Baiba jautā: Vēlējos uzzināt jūsu domas par biežajiem ārstu apmeklējumiem!!! Respektīvi vai nav tā, ka mūsdienās tiek nedaudz pārspīlēts ar šiem visiem izmeklējumiem. Uz katra stūra, visos žurnālos visur aicina pārbaudīt krūtis, aknas, plaušas, ādu, nu visu, tad sanāk, ka katru mēnesi tev jāapmeklē kāds speciālists, kurš savukārt tevi fotogrāfēs, veiks mamogrāfijas, sonogrāfijas. Manuprāt, tas vien jau cilvēku iedzen stresā un viņš patiesi sāk slimot. Esmu ezotērikas piekritēja un mācos dzīvot viegli kopā ar Dievu. Ļoti patīk arī DOMĀTĀJS, lasu šo lapu ar prieku un domāju, ka lielākā daļa slimību ir no tā, kā mēs paši dzīvojam. Ko jūs par to visu domājat???
Elvita Rudzāte atbild: Ir tāds joks: “Ja tu vēlies saslimt, aizej uz veselības pārbaudēm pie ārsta.” Ko šis joks nozīmē? Tas, ka pilnīgi vesels nav neviens cilvēks, katram ir kāda kaite, bet vai ir nepieciešams tik ļoti sekot līdzi savai veselībai, atbilde ir gan jā, gan nē. Man ir zināmi gadījumi, kad cilvēki regulāri veica visus veselības izmeklējumus, bet tagad jau ir miruši, jo ārsti vienalga nepamanīja ļauno slimību. Kāpēc nepamanīja? Tāpēc, ka slimība ir skolotājs. Ja cilvēks nemācās un nemaina savu domāšanu, tad cilvēku piemeklē tādas slimības ar kurām ārsti netiek galā.
Piemēram, es sastapos ar puisi, kurš ļoti baidījās saslimt, un viņš to vien darīja kā staigāja pie ārstiem, jo viņam visu laiku kaut kas sāpēja. Ārsti viņam diagnosticēja dažādas slimības, bet ārstēšana nepalīdzēja. Kā viena problēma beidzās, sākās nākamā. Kad puisis vērsās pēc palīdzības pie manis, jo bija apmeklējis visus iespējamos ārstus un dziedniekus, es uzreiz viņam teicu: “Pietiek tēlot. Tu esi vesels.” Tanī brīdī viņam visas sāpes ar kurām bija nācis pie manis pazuda. Puisis netēloja apzināti. Viņa bailes bija tās, kas radīja veselības problēmas.
Es ļoti labi atceros situāciju, kad reiz jutos stāvoklī, kaut arī es nebiju stāvoklī, bet es jutu kā bērns kustas. Smieklīgi, protams, bet tas tikai norāda, cik mūsu domām ir spēcīgs spēks un kā tās ietekmē mūsu pašsajūtu.
Ja cilvēks ir harmonijā, viņu nevajā bailes, un viņš sajūtas slikti, tad noteikti nepieciešams veikt veselības izmeklējumus un noskaidrot medicīnisko diagnozi. Ja ir zināma diagnoze, tad var saprast kādas domas, vārdi vai rīcība ir radījusi slimību. Cilvēkam ir dota iespēja strādāt ar sevi. Ja cilvēks tikai koncentrējas uz zālēm un neko nemaina savā domāšanā, tad viņš var saslimt arvien ar nopietnāku slimību, līdz ārsti vairs nespēs palīdzēt un cilvēks sāks domāt kāpēc viņu ir piemeklējusi tāda nelaime?
Vieglprātīga attieksme pret savu fizisko ķermeni arī nav pareiza, tāpēc ir jāseko līdzi ķermeņa pašsajūtai un jāgriežas pie ārstiem, tad kad ir nepieciešams.