Domas spēks 04.10.2018
Dzīvās Ētikas Mācībā ir teikts: “…Viss Kosmoss tiek celts uz domas. Viss labums un viss posts pamatojas domās. Doma dod dzīvību, tāpat doma atnes nāvi. Kad gan cilvēki to sapratīs! Kosmosā nav spēcīgākas sviras par domu, kas piesātināta ar psihisko enerģiju.”
Cilvēkiem ir grūti noticēt, ka šie vārdi patiešām ir patiesība, jo cilvēki līdz šim vairāk ir kontrolējuši savu ārējo uzvedību, bet nevis domas. Patiesībā cilvēkus, kas apzinās, ka domas nekur nepazūd, un ka tās kaut kur uzkrājas, pārņem šausmas, jo tik daudz negatīvu domu ir radīts dzīves laikā. Katru dienu notiek kāds notikums, kas var veicināt jaunu sliktu domu rašanos. Cilvēkiem pat grūti iedomāties, ka no viņu domām būvējas Kosmoss līdzīgi kā ēka – ja izmantojam labus materiālus (pozitīvas domas), ēka ir stipra, ja izmantojam sliktus materiālus (negatīvas domas), ēka sāk bojāties un radīt raizes.
Doma ir enerģija, un atceroties enerģijas nezūdamības likumu, ko ir pierādījusi zinātne, varam secināt, ka doma nekur nevar pazust. Bet kur tā paliek? Tā paliek Kosmosā, un tāpēc nevajag brīnīties par dabas kataklizmām un visām citām nelaimēm, jo kā gan tās var nebūt, ja Kosmoss ir pārsātināts ar sliktām domām. Ja mēs nespējam nodzīvot pat dienu, nepadomājot ko sliktu, kā gan Kosmoss var būt tīrs no sliktām domām?
Doma valda pār cilvēka likteni, neskatoties uz to, vai cilvēki to zina vai nezina, vai piekrīt vai nepiekrīt šim viedoklim. Vislabāk par to pārliecinās tie cilvēki, kurus piemeklējušas grūtas dzīves situācijas, piemēram, smaga slimība. Ja cilvēks strādā ar sevi un maina savu domāšanu pozitīvā virzienā, tad viņa veselības stāvoklis uzlabojas, to ir pierādījusi arī zinātne. Pajautājiet ārstam, kādā mērā ieilgst tāda cilvēka slimība, kurš grib slimot. Tā personīgā griba jau parāda domas spēku.
Cilvēkus sevišķi biedē smadzeņu pārpūlēšanās, bet tas ir aplami, jo doma nevar pārpūlēt. Smadzeņu saslimšana ceļas no daudzām citām pārmērībām – smēķēšanas, dzeršanas, seksuālā neprāta, miega trūkuma, pārēšanās, īgna uzbudinājuma, smagas grūtsirdības, skaudības, nodevības un citas negatīvas izjūtas, kas rada pārpūlēšanos, kuru piedēvē domas darbībai.
Ja cilvēks maina savu domāšanu pozitīvā virzienā, tad ir iespējams izveidot harmoniskas attiecības ar cilvēkiem, ar kuriem ir bijušas ļoti sliktas attiecības. Tātad mums ir iespējas pašiem ietekmēt savu likteni un apkārtējo vidi, viss ir saistīts tikai un vienīgi ar mūsu domāšanu.
Tikai domas spēks jaunrada dzīvi. Cilvēks, kurš domā, ka neredzamā doma pazūd tukšumā, smagi maldās. Platons teica: – “domas virza pasauli”. Ar šiem vārdiem skaidri ir pateikts, ka mūsu nākotne vislielākā mērā ir atkarīga no mūsu domām, un tas attiecas uz visām dzīves jomām, arī uz savstarpējām attiecībām. Iztēlojieties, kādas būs jūsu savstarpējās attiecības ar kolēģi vai ģimenes locekli, ja jūs par šo cilvēku domāsies sliktas domas? Tās noteikti nebūs pozitīvas pat, ja ārēji slēpsiet savas sliktās domas, jo domas radīto enerģiju saņem cilvēks, kam tā tiek raidīta. Pat, ja viņš nezina, ka par viņu domā sliktas domas, viņš izjūt pret šo cilvēku sev neizprotamu nepatiku.
Dzīvās Ētikas Mācībā ir teikts: “Kāda vērtība domai, parāda pat vienkāršais aparāts, kas pētī auras spektru. Auras nokrāsu maina ne tikai apzinātas domas, bet gluži tāpat iedarbojas arī tās mūsu gara rezervuāra lidojošās, līdz saprātam un atmiņai nenonākušās mušas. Visur tiek runāts par domas vai darbības vienādo nozīmi – to viegli konstatēt: ņemiet slepkavības domas vai pašas slepkavības iedarbību uz auras spektru – sekas būs vienādas. Ļaudīm grūti apjēgt, ka domai tāda pati ietekme, kā rīcībai. Bet kas vēlas piedalīties Pasaules evolūcijā, tam jāizprot domas nozīme.”
Cilvēki līdz šim nav spējuši izskaidrot kā daži cilvēki spēj staigāt pa uguni vai ūdeni? Staigāšana pa ūdeni vai sēdēšana uz ūdens tāpat kā iešana pa uguni ir domas spēka brīnišķīgs apliecinājums, bet to spēj izdarīt tikai tie cilvēki, kas ir sasnieguši ļoti augstu apziņas līmeni.
Doma ir dzīve un dzīvi virza doma. Var konstatēt spēka pieaugumu kāpjošā progresijā,- proti, kur divi ir vienas domas apvienoti, tur jau triju spēks. Bet nav jāaizmirst, ka katra doma, kas darbojas pretī, saēd daudz apkārtējās enerģijas, tāpēc tik reti novērojama veiksmīga vienotība. Tieši viens zirgs var apturēt visu karavānu un veiksmīgais rezultāts būs sagrauts.
Doma ir mūžīga enerģija. No visām radošām enerģijām visaugstākā paliek doma. No daudz kā var izsargāties, bet domu krātuve ir pati nepielūdzamākā. Doma, kā augstākā enerģija, nav šķīdināma un viņa uzkrājas. Doma – griba ir visa Esošā vienbūtīgais pamats; tāpēc domas enerģiju vajag tik rūpīgi pētīt.
Autore: Elvita Rudzāte