Šis ir skaistākais no visiem Dievišķajiem likumiem. Caur došanu un ņemšanu notiek Dievišķās enerģijas apmaiņa mūsu ikdienā, caur attiecībām ģimenē, sabiedrībā, sociālajā vidē, dabā. Šī enerģija apmainās gan garīgajā, gan materiālajā pasaulē.
Veselīga došanas – ņemšanas likuma pamatā ir vēlme sevī izkopt iekšējo līdzsvaru, tikumu un nevainību. Ja kāds kaut ko dod, tad viņš to dara tāpēc, ka tas vajadzīgs viņam pašam, nevis tam, kam tiek dots.
Attiecībās ar cilvēkiem, dodot un ņemot sākas mūsu vainas un nevainīguma pieredze, jo dodot mēs sajūtamies it kā tiesīgi prasīt, bet ņemot jūtamies kādam parādā. Austriešu ārsts Berts Hellingers parāda trīs došanas – pieņemšanas dzīves modeļus.
1.modelis – dzīve pēc minimuma. Šajā situācijā notiek izvairīšanās no došanas un pieņemšanas, it kā palikt malā – būt nevainīgam. Šādi cilvēki ieņem pozīciju, ka tas ko man dod, man nav vajadzīgs. Vai ir par maz, vai ne tāds kā vajadzēja… Šajā modelī pamatā var būt bailes no mazvērtības kompleksa, var slēpties arī augstprātība pret vecākiem. Šādiem cilvēkiem veidojas depresija, jo noliedzot un atraidot to, ko dod dzīve, nākamreiz tiks dots arvien mazāk. Lai atbrīvotos no šāda dzīves modeļa ir jāatveras došanai un pieņemšanai. Ja dziļākā pateicībā pieņems dāvanas, ko dzīve mums dod, jo vairāk pēc tam tiks dots.
Pilnībai aizmugurē ir cieņa pret vecākiem, bērniem, apkārtējiem cilvēkiem, visumu.
2.modelis – ideālais palīgs. Tie ir cilvēki, kas paši dod, bet izvairās no pieņemšanas, tā it kā saglabājot savu pārākumu un nevainību. Tā jau ir augstprātība, aiz kuras slēpjas frāze: Labāk Tu esi man parādā, nekā es Tev.
Šajā modelī devējs staigā zem nevainības, ziedošanas un uzupurēšanās plīvura, saņēmējā vairojot vainas izjūtu. Šādi „ideālie palīgi” ar laiku paliek vientuļi, apvainojušies uz apkārtējo pasauli. Lai atbrīvotos no šī modeļa ir vienkārši jāatveras pieņemšanai, bet ar pateicību.
3.modelis – pats harmoniskākais un dabiskākais dzīves modelis ir Apmaiņa, ja notiek līdzvērtīga došana un ņemšana, caur ko tiek saglabāta nevainība un savstarpējās attiecības pāriet tīrās, radošās enerģijas plūsmās. Lai šis modelis dzīvē strādātu, mums jāapgūst došanas – ņemšanas likums ikdienā.
Svarīgi saprast, ka katrs maksā savā „valūtā” , kas atbilst devēja vērtību skalai. Ja ir notikusi došana, svarīgi pieņemt ar pateicību šo dāvanu un apmaiņā arī pašam dot.
Izņēmumi, kuros nav iespējams saglabāt vienādu enerģijas apmaiņu ir vecāki un bērni, skolotāji un skolēni, jo došanas enerģija plūdīs tālāk uz viņu bērniem un skolēniem – tādā veidā saglabājot harmoniju. Vēl izņēmums ir attiecībās ar invalīdiem, mirstošiem cilvēkiem, jo viņi pieņemšanas brīdī ir bezspēcīgi, viņi var tikai atzīt, pieņemt to ko dod ar pateicību.
Došanas – ņemšanas likums attiecas gan uz materiālajām, gan garīgajām lietām. Ja neprot dot – neko nesaņem, ja cilvēks kaut ko dod vai mīl aiz aprēķina, vai gaidot atzinību, attiecībās veidojas enerģētiskās sienas, kas neļauj plūst gan mīlestībai, gan materiālajai plūsmai tāpēc došanai vienmēr jābūt vairāk nekā saņemšanai. Došanas likums māca: ja esi kaut ko saņēmis, vajag dot – vienkārši lai dotu, negaidot neko pretī, dot nežēlojot, negaidot nekādu atzinību, pateicību, dot ar mīlestību, vienkārši aizmirstot šo labo darbiņu.
Ideālajā situācijā.
Viens otram dod, darbojas Dievišķās mīlestības princips.
Mēs visi šai pasaulē esam sūtīti realizēt cēlus mērķus, padarīt pasauli labāku. Dodot neviens nav palicis nabags.
Gribi saņemt prieku – dāvā to citiem.
Gribi būt mīlēts – iemācies mīlēt citus.
Gribi lai tevi novērtē – novērtē citus !
Gribi dzīvot pārticībā – palīdzi citiem tikt pie pārticības.
Ja vēlies būt svētīta – svēti citus.
Ja vēlies kādu iepriecināt, palīdzēs arī vienkārša doma par došanu, apveltīšana vai vienkārša lūgšana.
Šo dāvināšanas prieku mēs varam ienest katrs savā ikdienā!
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 14. janvāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 16. janvāra līdz 2025.g. 27. februārim, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar Lasīt vairāk …