Kliedējam māņticību, gara tumsību un bailes.
Kaldinām vīrišķību, gribu un zināšanas.
Visi centieni pēc izglītības ir apsveicami.
Katrs tumsonības aizspriedums atmaskots.
Darbiniek, vai sadarbības un kopienas pamati liesmo tavā apziņā?
Ja šī uguns jau ir izgaismojusi tavas smadzenes,
apgūsti Mūsu kalnu Mācības zīmes.
Darbiniek, nepagursti grūti atrisināmu mīklu priekšā dažos izteicienos.
Katra rindiņa ir augstākais vienkāršības paraugs.
Sveiciens darbīgajiem un meklētājiem!
AUM TAT SAT. AUM
1. Tautas izglītošana ir jāsāk ar bērnu pamatapmācību, sākot to pēc iespējas agrīnākā vecumā. Jo agrāk, jo labāk. Ticiet, smadzeņu pārpūle mēdz būt tikai no gausuma. (102) [1]
AUM
2. Katra māte, piegājusi pie bērna šūpuļa, pateiks pirmo izglītības formulu – tu visu vari. Nav vajadzīgi aizliegumi; pat kaitīgo neaizliegt, bet labāk novirzīt uzmanību uz vairāk derīgo un pievilcīgo. (102)
AUM
3. Tāda audzināšana būs pareizākā, kas spēs celt godā labā pievilcīgumu. Turklāt nevajag kropļot brīnišķos Tēlus, it kā bērna nesaprašanas dēļ, – nepazemojiet bērnus. Stingri iegaumējiet, ka patiesās zināšanas vienmēr ir aicinošas, īsas, precīzas un skaistas. (102)
AUM
4. Vajag, lai ģimenēs būtu kaut vai izpratnes iedīglis par izglītību. Pēc septiņiem gadiem jau daudz kas ir zaudēts. Parasti pēc trim gadiem organisms jau ir pilns ar uzņemto. Vadītāja rokai jau ar pirmajiem soļiem ir jāpievērš uzmanība un jānorāda uz tālajām pasaulēm. Jaunajai acij ir jāsajūt Bezgalība. Tieši acij ir jāpierod pieļaut Bezgalību. (102)
AUM
5. Tāpat vajag, lai vārds izteiktu precīzu domu. Tiek izskausti meli, rupjība un izsmiekls. Nodevība pat iedīglī ir nepieļaujama. Darbs “tāpat kā lielie” ir apsveicams. (102)
AUM
6. Tikai līdz trim gadiem apziņa viegli apgūs kopienu. Cik gan maldīgi ir domāt, ka bērnam vajag dot viņa lietas, jo bērns viegli sapratīs, kā lietas var būt kopīgas. (102)
AUM
7. Apziņa, ka “visu varu” nav lielīšanās, bet tikai aparāta apzināšanās. Visnevarīgākais var atrast ceļu uz Bezgalību, jo katrs darbs savā kvalitātē atver aizslēgus. (102)
AUM
8. Lai tie, kas mācās, ar pašām pirmajām stundām priecājas par dzīves brīnumiem. Tāpat lai viņi saprot, kā apieties ar lidojumiem un gaišdzirdību. Tā gaišdzirdība būs dabisks apstāklis. (114)
AUM
9. Tāpat arī Smalkā pasaule būs izzināma reizē ar smalkajām enerģijām. Nebūs vairs iedalījuma fiziskajā un metafiziskajā, jo eksistē viss, tātad viss ir sajūtams un izzināms. (114)
AUM
10. Pasargājiet bērnus no visa maldīgā; sargājiet no sliktas mūzikas, sargājiet no neķītriem vārdiem, sargājiet no maldīgām sacensībām, sargājiet no patības apliecināšanas, jo vairāk tāpēc, ka vajag ieaudzināt mīlestību uz nemitīgu izzināšanu. Muskuļiem nevajag pārspēt prātu un sirdi. Kura sirds gan iemīlēs dūru sitienus? (116)
AUM
AUM TAT SAT. AUM
_________________________________
[1] iekavās rindkopas beigās norādīts paragrāfa numurs no grāmatas „Agni Joga. Kopiena”.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …