Jautājumi par attiecībām ar vecākiem 25.08.2018
Liene jautā: Es gribu uzdot jautājumus, vēl par divām tēmām.
1. Kāpēc pie vecākiem nenāk bērni???
“Pie vecākiem bērni nenāk ļoti daudz dažādu iemeslu dēļ, par to esmu portālā daudz rakstījusi, bet katrs gadījums ir individuāls, tāpēc svarīgi ir veikt partneru dzīves analīzi, lai labāk izprastu neapgūtās mācības.”
Pie manas mammas nenāca bērni, pie viņas tēva nenāca mana mamma, un tēva mātei arī bija problēmas ar bērniem. Vecātēva brālēnam bērnu nav. Tur no tās puses ir dzimta, nedaudz iznīkusi. Un man vēl tika bieži bērnībā uzkliegts, ka es neesmu nākusi pie viņas. Jo zinu, ka tēvs bērna vietā bija gribējis suni. Citi radi par to bija apsmējuši un aizrādījuši viņam ( kas bija vārds vietā, kā saka ). Viņam bērni vispār nepatīk.
Mamma it kā teica, ka bērnība man vispār ir bijusi norakstāma. Mana uzvedība esot bijusi vienkārši briesmīga. Es drausmīgi neesmu klausījusi viņai. Viņa bija iedomājusies, ka man it kā būtu bijis jāklausa uz vārda, jo bērni tā darot. Es esot ļoti iebildusi katram viņas lēmumam jau bērnībā. Par to viņai ar mani bija jācīnās. Viņa arī pati visu laiku apgalvojusi, ka bija gaidījusi kaut ko savādāku, nevis tas kas ticis viņai uzsūtīts. Viņa vienmēr bērnībā gribēja bezierunu klusumu mājās, jo viņai mieru vajadzēja. Kāds uztaisīja troksni bija atkal kliegšana. Jo citiem, esot bijuši bērni foršāki kā es!!! Viņa pat uzmetās citiem radu bērniem par krustmāti, jo tie bija bērnībā foršāki un labāki kā es. Laikam viņos bija kas tāds kā manī nebija. Bet vienreiz sagadījās tā, ka šie „ foršie bērniņi ” iebilda manas mammas lēmumam un pamatīgi sastrīdējās ar viņas. Šie nezināja, ka nevar iebilst manas mammas lēmumam jebkādam. Iet jau kaut kāds otrais gadu desmits, kopš viņi ir naidā sagājuši.
Es ļaunu prātu neturu. Es toreiz pamatīgi izsmējos par to visu. Man uz viņiem nekāds naids nebija, bet vienīgi žēl, ka sabojātas attiecības, jo bija jāatbalsta mamma, ka nevar ar viņiem vairs kontaktēties. Ar normāliem cilvēkiem sabojāja attiecības. Tā teikt Dievs pats visu salika pa vietām.
Man, piemēram, krustvecāki nav, jo mamma negribēja, kad man vēl kāds pievērstu uzmanību bez viņas.
2. Un ko nozīmē skolioze???
“Skolioze nozīmē, ka cilvēks cietis no cita cilvēka gribas uzspiešanas, viņa vajadzības nav ņemtas vērā, ļoti pietrūkusi beznosacījumu mīlestība no apkārtējo puses.”
Kā to saprast – ļoti pietrūkusi beznosacījumu mīlestība no apkārtējo puses??? Es neesmu atbildusi viņu vēlmēm??? Un katru dienu mana mamma arī bērnībā un līdz šim arī vēl tagad bieži kliedz, ka viņa smokot nost zem tā mana drūmuma, jo es neesot tik smaidīga kā citi bērni un pieaugušie.
3. Un ko nozīmē tas, ka mums mājās praktiski nebija nekādu svētku??? Pilnīgi nekādu svētki. It kā vienmēr tika
aizbildināties ar to, ka mums nav naudas un tādā garā. Citās mājās svētku galdus vien tik klāj. Mana mamma tanī jomā bija ļoti slinka. Viņai arī nepatīk ēst gatavot. Un viņa man to arī nav iemācījusi. Viņa dara tā, ka salej kopā divus jogurtus un tas ir vesels ēdiens pa dienu. Bet ir tādas saimnieces, kur ir vairāki ēdieni galdā vienā reizē. Mums
tā nekad nav bijis mājās. Mums vēl joprojām mājās gatavo kartupeļus 10 dažādos veidos. Viņa saka, ka nav tādā badā. Varot pārtikt tikai no jogurtiem vien. Mamma praktiski vispār negatavo ēst un sūdzas, ka nevar iepazīsties
pēc šķiršanās. Tas taču ir loģiski, ka sievietei ir jāgatavo ēst. Tā dabā ir iekārtots. Jo vīrieša mīlestība iet caur vēderu, kā saka.
Elvita Rudzāte atbild: Atbildēšu secīgi uz jautājumiem:
1. Kāpēc pie vecākiem nenāk bērni?
Pamatā tā ir nepareiza attieksme pret ģimenes dzīvi, vecākiem un bērniem. Izplatītākie neauglības cēloņi jeb iemesli, kāpēc bērni nenāk pie vecākiem ir:
1) Ja sieviete vīram vēlas pierādīt savu mīlestību, dzemdējot tam bērnu un ja vīrs vēlas pierādīt sievai savu mīlestību, apaugļojot sievu, tad bērna nebūs.
2) Ja abi vecāki grib izpatikt tikai sev, ja viņiem ir kauns par partneri. Šādu ģimeni kopā satur darbs, nauda, slava vai sevis piepildīšana, kas viņiem ir svarīgāka par bērna piedzimšanu. Ļoti bieži tieši slavenībām ir problēmas ar bērnu radīšanu.
3) Ja vēlme izpatikt ir izaugusi par nevēlēšanos. Ja vēlme tiek izkliegta, tad pāris šķiras. Ja tā tiek apspiesta, pāris dzīvo kopā, nejūtot, cik trula un vienmuļa ir dzīve.
4) Ja meitai ir kauns no mātes, jo tad viņā arvien dziļāk ir apslēptas viņas ginekoloģiskās problēmas, tostarp slimības. Tātad, ja sievietei ir ginekoloģiskas problēmas, tad ir jāskatās, kādas ir mātes un meitas attiecības.
5) Ja meita mātes priekšā nekad nevar atvērt savu dvēseli. Šādā situācijā meitai dzīvē daudz jācieš. Ja starp māti un meitu ir ļoti sarežģītas attiecības, tad meitai ir liels risks saslimt ar dažādām ginekoloģiskām slimībām, kas savukārt traucē apaugļošanās procesā.
6) Ja māte uzskata, ka bērni ir tikai traucēklis un kauns, tad bērnu var meitai nebūt, jo šāds domāšanas veids iespiežas meitas zemapziņā.
7) Ja vecāki cenšas ar bērna palīdzību patikt viens otram. Ir ļoti daudz cilvēku, kas bērnus vēlas tikai tāpēc, lai dāvātu tos otram cilvēkam kā dāvanu, lai izpatiktu. Bērns nav rotaļlieta, un tāpēc, ja bērns to jūt pirms nākšanas pasaulē, viņš vienkārši nenāk.
8) Ja vīrietis ir cietis no sieviešu pazemojumiem, tad viņam nekustas spermetozīdi.
9) Ja meita nosoda savas mātes rīcību un abām ir sarežģītas savstarpējās attiecības.
10) Ja ģimenē sieviete garīgi nospiež vīrieti, neļaujot tam būt brīvam, tad bērns baidās iemiesoties šādā ģimenē, jo nevēlas lai arī viņu nospiež.
Pastāv arī citi iemesli, kuri jāmeklē, veicot abu partneru dzīves analīzi.
2. Ko nozīmē skolioze? Kā to saprast – ļoti pietrūkusi beznosacījumu mīlestība no apkārtējo puses?
Mugurkauls kā spogulis attēlo galvenās patiesības par šo cilvēku. Mugurkauls savieno enerģētisko pagātni, tagadni un nākotni. Mugurkauls liecina par principiem. Greizs mugurkauls nozīmē, ka arī tēva principi ir greizi. Ja bērns ir sakumpis, acīm redzot, viņa tēvam piemīt maigs raksturs, un, lai šo vājību slēptu, viņš kļūst par despotu vai ļauj ģimenē valdīt savai mātei. Ja ģimenes galvam ir pareiza attieksme pret dzīvi, bērnu kauli ir stipri, un viņi taisni tur muguru. Mugura atspoguļo mūsu gribasspēku, savukārt to ietekmē mūsu stresi un jūtas. Cilvēki, kuros ir ļoti lielas bailes “mani nemīl” izjūt mīlestības trūkumu. Ja vēl mīļotie vecāki mēģina lauzt bērna gribu, tad nav ilgi jāgaida, kad bērnam sāksies problēmas ar muguru.
Lienes vēstulē skaidri ir redzams, ka Liene ir ļoti cietusi no mīlestības trūkuma. Bailes “mani nemīl” ir attīstījušās ļoti augstā pakāpē tieši tāpēc, ka viņa nav jutusi, ka vecāki viņu mīl bez nosacījumiem. Ikviens cilvēks vēlas, lai viņu pieņem tādu kāds viņš ir. Arī Liene to vēlas, tikai viņa šo mācību nav apguvusi pati, jo vēstulē ir jūtams ļoti liels nosodījums pret vecākiem, īpaši māti. Arī Lienei ir jāmācās mīlēt māti bez nosacījumiem, jo pats svarīgākais, ko Lienes māte Lienei ir devusi – tā ir dzīvība. Par to Lienei ir jābūt ļoti pateicīgai, jo tas stāv pāri visiem mātes trūkumiem.
3. Ko nozīmē tas, ka mums mājās praktiski nebija nekādu svētku?
Ir cilvēki, kam nepatīk organizēt svētkus un tur nav nekā nosodāma. Sliktāk būtu, ja cilvēks organizētu svētkus liekulīgi pret savu gribu. Tas pats attiecas uz ēdienu gatavošanu.
Pats svarīgākais ir dzīvot saskaņā ar savu būtību un atvērties mīlestībā pret sevi un citiem.