Turpinot par uzdoto jautājumu par negatīvo enerģiju sauktu par lāstu. Saprotu ar kādam domām un rīcību varētu būt pievilkusi šo negatīvas enerģijas birumu attiecība pret manu ģimeni. Bet teiksim cilvēks, kurš to darīja. Kā tad tiek izvēlēts cilvēks, kurš man to nodarīs? Ja lasu ka 100 % par visu atbildīgi esam mēs paši? Domāju, ka laimīgs cilvēks otram ko tādu nedarīs. Analizējot sievieti, kura to darīja, saprotu, ka ārēji viņa izskatās turīga, pārliecināta par sevi, labestīga. Bet tad sapratu, ka šis cilvēks visu laiku cenšas ar naudu un dāvanām visu aizlāpīt. Pērk visu pēc kārtas. Ir reklāmu upuris. Ticu arī, ka sirdī šī sieviete ir laba, tikai ļoti nelaimīga. Un slēpj savu nelaimi aiz maskas.
Ārēji izsakoties par to, kas nemaz nav. Vai nav tā, ka laimīgs cilvēks otram nedarīs ļaunu? Un, ka Dievs izvēlas cilvēku, kurš nodara otram tādu lietu kā lāsts? Un vai tiešām, ja esmu pelnījusi to par savam domām un rīcību, tad
viņai Dievs neliks attapties, ka dara sliktu?
Elvita Rudzāte atbild: Tikai Dievs zina kādu cilvēku un kāpēc tieši viņu Viņš izvēlas par savu instrumentu, lai kādu citu vestu pie prāta. Karmas likums ir ļoti sarežģīts, tajā ir ļoti daudz nianšu. Pastāv dažādas iespējas, gan iespēja, ka cilvēkam nebūs jāatstrādā karma par savu slikto rīcību, gan otrādi, ka būs jāatstrādā. To nosaka cilvēka iepriekšējās dzīves, kauzālā ķermenī uzkrātie labie darbi no iepriekšējām dzīvēm un šīs dzīves. To nosaka cilvēka karmiskās attiecības no iepriekšējām dzīvēm ar citiem cilvēkiem, apziņas līmenis un šīs dzīves uzdevumi. Aspektu, kas to ietekmē ir ļoti daudz, bet tā kā cilvēkam nav dota iespēja zināt visus aspektus, tad viņš nezina (ar retiem izņēmumiem), vai viņš ir instruments Dieva rokās vai atdod atpakaļ karmisko parādu vai pieļauj kļūdu par ko nāksies vēlāk maksāt. Tieši tāpēc, ka cilvēks nespēj novērtēt katru situāciju, tieši tāpēc Mācībā ir teikts, lai nedara nevienam ļaunu, un pat, ja tas tomēr ir izdarīts, tad lai nožēlo pieļauto kļūdu un turpmāk to vairs neatkārto.
Citam vēl sliktu tikai cilvēki, kas ir nelaimīgi. Slikta vēlēšana ir arī tad, ja gaida, ka otrs saņems atpakaļ sodu par pieļauto kļūdu. Laimīgs cilvēks nespēj otram nodarīt sliktu. Tieši tāpēc, ir jādara viss, lai sabiedrībā būtu mazāk nelaimīgu cilvēku, tad nebūs jābaidās no kara šausmām, alkatības izraisītām neprātībām utt. Taču laimi nevar iegūt no ārējās pasaules. Tā ir katra cilvēka sirdī, un tieši tāpēc tik svarīgi ir darīt visu, lai paaugstinātu sabiedrības apziņas līmeni. Jo augstāks apziņas līmenis, jo cilvēks ir laimīgāks.