Kā izprast rakstu par bezcerības izjūtu? 13.12.2013
Una jautā: Lasot rakstu par bezcerības izjūtu, kā izprast : “Kad esat izpratis neapgūto mācību stundu, tad lūdziet piedošanu savam ķermenim, ka ar stresiem esat tam nodarījis pāri. Lūdziet piedošanu bezcerības izjūtai, ka esat to turējis savā cietumā.”?
Elvita Rudzāte atbild: Visas negatīvās dzīves situācijas, visi stresi ir mūsu Skolotāji, t.i., neapgūtās mācību stundas. Piemēram, ja cilvēku ir pārņēmusi bezcerības izjūta, tas nozīmē, ka viņš nav izpratis bezcerības izjūtas mācību, kas ir neticība sev. Ja cilvēks sāks iet garīgās attīstības ceļu, tad ticība sev pieaugs un dzīvē problēmas pakāpeniski atrisināsies.
Bezcerības izjūtas stress kaitē ķermenim jeb cilvēka veselībai. Visus stresus cilvēks tur savā ķermenī līdzīgi kā cilvēkus tur cietumā. Ķermenis ir mūsu labākais draugs, kas mēģina ar mums runāties un brīdināt mūs par mūsu kļūdām, par uzņemtajiem stresiem no kuriem viņš vēlas atbrīvoties, lai paliktu dzīvs. Ķermeņa valoda ir sāpes, slikta pašsajūta, traumas un slimības. Zinot ķermeņa filosofiju, var viegli noteikt sliktās pašsajūtas cēloni un neapgūto mācību stundu. Piemēram, bezcerības izjūta var radīt slimību depresija. Depresija savukārt māca, ka cilvēks ir neapmierināts ar dzīvi un nepieciešams saprast, kas tieši cilvēkā rada neapmierinātību ar dzīvi. Pēc tam jāizprot neapmierinātības un bezcerības mācību stundas. Tad, kad esi izpratis neapgūtās mācību stundas, tad nepieciešams lūgt piedošanu ķermenim un atbrīvot stresus, lūdzot piedošanu arī stresiem, jo stresi aizies tikai tad, ja jutīs ka skolnieks mācību ir apguvis un neuzskata stresus par ļaundariem, bet uztver tos kā savus Skolotājus.
Ja tas izklausās sarežģīti, nesaprotami, tad vienīgais, ko varu ieteikt, nākt uz manām lekcijām Sokrata tautskolā, kur es šos jautājumus izklāstu secīgi ar piemēriem no dzīves vai lasīt Piedošanas mācības sērijas grāmatas, kā arī citu autoru grāmatas. Ja cilvēkam nav priekšzināšanu par Smalko plānu, par dzīves jēgu, cilvēka misiju, Dievišķajiem likumiem, tad ir grūti izprast stresu atbrīvošanas praksi.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …