Evita jautā: Kā lai apzinos, ka lieku šķēršļus vīrietim saimniecības vadīšanā? Kā izprast vīrietis-galva; sieviete-kakls? Ja redzu vai citreiz jūtu, ka viņa lēmums vai rīcība nav tā labākā (bet nav arī sliktākā) kā lai pieņemu viņa izvēli? Viņa lēmums, taču ietekmē mūs abus. Kā lai pieņemu un iemīlu viņa izvēli, lai kādā tā būtu, jo esmu ievērojusi, ka tas viņam liek vairāk justies kā vīrietim, pašpārliecinātākam. Kā lai iemācos vairāk pakļauties, uzticēties viņam?
Elvita Rudzāte atbild: Mēs mācāmies caur kļūdām. Ja mēs neļaujam otram pieļaut kļūdu, tad mēs liedzam viņam pašam nonākt pie secinājuma, ka tā bija kļūda. Visi lēmumi attiecībā uz pareizāko risinājumu ir relatīvi. Varbūt īstermiņā kāds risinājums šķiet pareizāks, bet ilgtermiņā var būt pavisam citādi. Tāpēc apgalvot, ka otra piedāvātais risinājums ir sliktāks par manējo, var būt kļūdains.
Ja tomēr Evitas vīrs pieņem nesaimnieciskus lēmumus, tas nozīmē, ka Dievs Evitu pārbauda, cik ļoti viņa mīl savu vīru. Tieši šādās situācijās izpaužas kakla un galvas loma. Ja sieviete ar mīlestību prot vīrietim paskaidrot savu viedokli, tad vīrietis var viņā ieklausīties un darīt tieši tā kā sieva saka. Bet, ja sieva būs dusmīga uz vīra pieņemtajiem lēmumiem, tad kakla un galvas sadarbība ir traucēta, un vīrietis negribot var pieņemt aplamu lēmumu, lai pats caur šo kļūdu mācītos, bet galvenais, lai neapzināti pārbaudītu sievas mīlestību.
Gudras un mīlošas sievietes vienmēr panāk savu. Vīrietis pat nejūt kā sievietes kustina viņu galvu sev vēlamā virzienā, un kad sāk to apzināties, ar mīlestību ļaujas, jo tas taču ir tik patīkami. Šādos brīžos vīrietis sievieti uztver kā mīļu bērnu, kurš mīļajam tētim lūdz nopirkt veikalā mantiņu. Aiz lielās mīlestības pret bērnu vīrietis neatsaka, tāpēc arī vīrietis nespēj atteikt mīlošajai sievai. Tikai mīļās sievietes, ja jūs sāksiet šo vīriešu vājību izmantot savtīgi un ļaunprātīgi, tad gan vīrietis var kļūt bargs un nelokāms savos lēmumos.
Evita jautā – kā lai iemācos vairāk pakļauties, uzticēties viņam? Ja tiešām ir bažas, ka vīrieša lēmumi var būt ar smagām sekām, tad vairāk ir jāiesaistās situācijā, izzinot sīkumus. Saruna par situāciju, scenāriju analīze palīdzēs vīrietim aizdomāties par riskiem, kuri varbūt viņam nebija ienākuši prātā. Vienkārši vairāk nepieciešams izrunāt iespējamos risinājumus, tad pastāv mazāka varbūtība, ka tiks pieņemts kļūdains lēmums. Bet, ja tomēr lēmums būs kļūdains, tad to vajag uztvert tikai kā savu skolotāju un apdomāt, ko šī negatīvā situācija māca. Mēs nevaram visu dzīvi nodzīvot pareizi, kļūdas mums ir nepieciešamas, jo citādi nenotiks attīstība.