Kādēļ ir tik svarīgi bērnam piedzimt reģistrētā laulībā? 03.07.2018
Kristīne jautā: Kādēļ ir tik svarīgi bērnam piedzimt reģistrētā laulībā? Vai ir būtiski, vai laulājas dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā?
Otrs: kas būtu sevī jāmaina pēc notikuma, kad par mata tiesu cilvēks izvairījās no auto avārijas, kurā, labākajā gadījumā, būtu cietušas mašīnas, sliktākajā cilvēki. Dievs žēloja un pasargāja, jo ne skrambas ne cilvēkiem, ne mašīnām, tomēr tas bija brīdinājums.
Elvita Rudzāte atbild: Ja jaunlaulātie ir kristieši, tad, protams, pareizi attiecības ir reģistrēt baznīcā. Ja jaunlaulātie nav kristieši, tad attiecību reģistrācija var būt arī citās vietās, piemēram, dzimtsarakstu nodaļā vai pie jūras vai mežā, tur, kur jaunlaulātie vislabāk vēlētos dot solījumu uzņemties vienam par otru atbildību.
Kad partneri ir uzņēmušies viens par otru atbildību, tad bērns, kas nāk iemiesojumā, jūtas drošs. Ja attiecības starp vecākiem nav oficiāli reģistrētas, tad parasti kāds no partneriem (visbiežāk sievietes) baidās par attiecību ilglaicīgumu un šīs bailes tiek nodotas tālāk bērnam, kas pieaugot saprot, ka starp mammu un tēti attiecības līdz galam nav sakārtotas un viņos attīstās bailes, ka vecāki varētu izšķirties, bailes par savu nākotni.
Esmu sastapusi daudz sievietes, kuras dzīvo nereģistrētās attiecībās un tikai dažas no tām ir teikušas, ka viņām nav svarīga laulība. Galvenais iemesls, kāpēc visas reliģijas liek reģistrēt attiecības, jo jaunlaulātajiem ir jāuzņemas atbildība par ģimeni ne tikai laulātā priekšā, bet arī Dieva priekšā. Partneri, kas nav reģistrējuši attiecības, dažkārt apgalvo, ka viņi ir atbildību uzņēmušies ģimenes priekšā, bet vai tas tā tiešām ir, es neesmu par to pārliecināta. Rodas jautājums, kāpēc nevari sareģistrēt attiecības, ja reiz esi uzņēmies atbildību? Tāpēc, ka vēlas atstāt vieglāku atkāpšanās ceļu, ja attiecībās rodas kādi sarežģījumi jeb citiem vārdiem sakot, cilvēki negrib problēmas risināt, bet vēlas no tām bēgt. Tiem partneriem, kas ir reģistrējuši attiecības, bēgt ir grūtāk. Protams, arī laulības mūsdienās tiek šķirtas, bet pirms šķiršanās partneri vairāk padomā par to, kā risināt problēmas.
Atbildot uz Kristīnes otro jautājumu, cilvēks, kas tika pasargāts no nelaimes, bija šo veiksmi nopelnījis ar pareizu domāšanu vai labiem darbiem vai tiekšanos kļūt gudrākam. Protams, to var uztvert kā brīdinājumu, ka nākamajā reizē aizsardzība var nebūt spēkā, bet konkrēti noteikt brīdinājuma nozīmi bez dzīves analīzes nebūs iespējams.