Aija jautā: Vēlos pajautāt par regulāru pārēšanos vakarā. Šī problēma jau man ir vairākus gadus. Pārnākot no darba sākās negausīga ēšana. Apēdu vienu porciju pēc otras, kad viena porcija apēsta, roka sniedzās jau pēc nākamās. Ēdu visu pēc kārtas līdz sāk spiest, tad bezspēkā un aiz nelabuma iekrītu gultā. Lūdzu, palīdziet kā man tikt vaļā no šīs nesaprātīgās ēšanas. Kādi stresi man jāatbrīvo, ko man šī lielā ēšana vēlas
iemācīt? Gribu pateikt, ka darbā man nekādas stresa situācijas nav, ģimenē arī ir dzīve bez stresa. Vai ķermenī dzīvo vēl kādi parazīti, kuri prasa ēdienu. Kā no viņiem atbrīvoties?
Elvita Rudzāte atbild: Nedomāju, ka tie ir parazīti, kas prasa ēdienu. Pazīmes liecina, ka tuvojas saslimšana ar bulīmiju. Vēl nav kritiskā robeža pārsniegta, bet stresi krājas.
Šādu problēmu rada bezpalīdzības izjūta un cīnīšanās pret zaudēšanu dzīvei. Nepiepildāma apetīte rodas no vairākiem pretrunīgiem stresiem un izpaužas kā pārliecīga ēšana un vemšana pārmaiņus. Vēlme dzīvot maksimāli labu dzīvi (simbolizē pārmērīga ēšana) un nevēlēšanās dzīvot tādu dzīvi (simbolizē vemšana), kāda tā ir, kopā arī rada nepiepildāmu apetīti, kas ir cīņa ar savām bailēm.
Bulīmija – neremdināms bads – skar to, kas pa dzīvi vēlas iet ar troksni. Maksimāla vajadzība vareni un steidzīgi, visiem redzot, virzīties uz priekšu cilvēku padara par rīmu. Bet spēcīga nedrošība no nākotnes izraisa vēlēšanos atsaukt vecos labos laikus. Sākas vemšana, kas liecina par riebumu pret nākotni. Bulīmija ir vēlēšanās tikt pie iluzoras nākotnes, pret kuru patiesībā cilvēks jūt riebumu. Iluzora nākotne ir racionālā saprāta radīta, un tajā nav vietas intuīcijai.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “KVALITĀTES PĀRVALDĪBAS SISTĒMAS IZVEIDOŠANA UN IEVIEŠANA PIRMSSKOLĀ” attālināti, 08.04.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju kvalitātes vadīšanas kompetenci. Mērķa grupa: Izglītības iestāžu vadītāji un Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …