Kāpēc īpaši sievietes mēdz “zāģēt” savus vīriešus? 02.10.2018
Monta jautā: Sakiet, kāpēc īpaši sievietes mēdz “zāģēt” savus vīriešus? Kas tas ir par tādu nejauku paradumu un kā no tā atbrīvoties? Tā ir kā savas taisnības pierādīšana, “diktatūra”, pazemošana? Tautās pat ir karikatūras par sievietēm – zāģiem. Kāpēc tā darām? Kā atbrīvoties no šī?
Elvita Rudzāte atbild: Šim netikumam ir vairāki cēloņi:
1. Meitas dusmas uz tēvu.
Ja meitas acīs tēvs kaut ko ir darījis nepareizi un māte no tā ir cietusi, tad meitai zemapziņā izveidojas neapmierinātība ar vīrieša dzimumu kā tādu. Ikdienā viņa to nejūt, bet brīžos, kad vīrs kaut ko dara pretēji sievas uzskatiem, tā aktivizējas zemapziņas nogulsnes un sieviete sāk paust savu neapmierinātību skaļi jeb kā Monta teica -sāk zāģēt vīrieti.
2. Bailes “mani nemīl”
Sieviete, kurai stress bailes “mani nemīl” ir pārāk liels, ļoti gaida apliecinājumu, ka viņu mīl. Ja vīrietis uzvedas pretēji sievietes uzskatiem, tad sieviete neapzināti to uztver – viņš mani nemīl, ja mīlētu, tad tā nedarītu.
3. Dzīvošana gaidās
Sieviete, kas dzīvo gaidās, ir iztēlojusies kā vīrietim vajadzētu uzvesties. Ja vīrietis uzvedas citādi, tad sieviete kļūst neapmierināta un sāk savu neapmierinātību izpaust skaļi.
4. Vēlmes
Visu cilvēku vislielākais ienaidnieks ir vēlmes. Vēlmes ir kā purvs, kas ievelk arvien dziļāk, jo apmierinot vienu vēlmi, vietā piedzimst jauna vēlme. Tāpēc nav iespējams panākt situāciju, kad visas vēlmes ir apmierinātas. Cilvēka daba ir tāda, ka viņš ir neapmierināts, ja nav apmierināta kaut vai viena vēlme. Viņš neņem vērā, ka ir izdevies apmierināt citas piecas vēlmes, jo viņš redz tikai to vēlmi, kas nav apmierināta.
5. Citi individuālie iemesli, kas saistīti ar neapgūtām mācībām
Kā izbeigt šo netikumu?
Vispirms nepieciešams apzināties, ka šāds netikums piemīt. Tas jau ir daudz, un tad sākt sevi pieķert cik reizes dienā šis netikums izpaužas. Katru reizi, kad netikums izpaudies, lūgt piedošanu vīram un piedot sev savu kļūdu.
Ļoti svarīgi ir strādāt ar piedošanu tēvam – jāpiedod ir visi notikumi, kas nāk atmiņā, kad tēvs kaut ko darīja nepareizi un māte no tā cieta. Jāpiedod visiem cilvēkiem, kas varēja palielināt bailes “mani nemīl”, piemēram, skolotājai, kas kritizēja vai draudzenei, kas pārtrauca draudzību utt. Nepieciešams lūgt palīdzību Dievam, lai palīdz atbrīvoties no netikuma.
Jāmācās dzīvot bez gaidām un vēlmēm. Tas nebūs viegli, bet iesaku kaut 5 minūtes sajust to iekšējo mieru, kāds pārņem, kad nav nevienas gaidas un vēlmes. Lai atbrīvotos no gaidām un vēlmēm nepieciešams mācīties – augt garā un arvien labāk izprast dzīvi. Iesaku pēc kārtas klausīties e-seminārus “Piedošanas mācība” un lasīt Gudrības Vārda Mācību vienu diktātu dienā tādā secībā kā tie ir doti. Pārmaiņas notiks nemanāmi, ir nepieciešams regulārs darbs ar sevi. Nevar problēmu atrisināt ātri, jo sevi mainīt nevar ātri. Galvenais ir tiekšanās, tieši to Dievs novērtē visvairāk.