Kas man jāmācās? 21.08.2018
Liene jautā: Ir tā, ka mana māte kopš bērnības katru dienu un visu laiku vienmēr ir kliegusi uz manis. Tas bieži turpinās arī pieaugušā vecumā. Man kāda mācība ir jāapgūst??? Un vienmēr ir bijusi ļoti negatīvi noskaņota un uzrūgusi. Nekas viņu nekad neapmierināja. Es nekādīgi nespēju māti iepriecināt bērnībā, ne pusaudža gados, ne tagad. Es vispār viņai nepatiku, jo biju tēvam līdzīga, kas tika nemitīgi katru dienu uzkliegts, kas it kā esot slikti. Es domāju, ka tā ir depresija.
Un cik, es tagad saprotu, man ar tēvu arī nav nekādas attiecības. Esam kā divi svešinieki. Un lasot Jūsu portālu, es saprotu, ka iespējams, māte ir bijusi greizsirdīga uz manis un tāpēc man nav nekādu attiecību ar tēvu, jo es esmu konkurente viņai. Es savā ģimenē gribētu, lai bērniem ir labas attiecības ar tēvu. Vecāki ir šķīrušies jau kādu laiku,
jo viņa dzīvoja kā kaķis ar suni. Nemitīgi strīdi katru dienu. Viņa atļaujas pacelt balsi, jo jūtas varena tad. Es jūtos bezspēcīga. Un viņa apgalvo, ka es it kā taisot šos kašķus. Ka ir jābūt tā, ka viņa kad kliedzot, tad man ir jābūt mierīgai. Viņa pati nevar izturēt, ka uz viņas kliedz. Un viņai vēl ir tā, ka viņa pasauli saredz tā, tikai tā, kā viņa skatās. Un pārējiem, tas ir man tam jāpiekrīt. Līdz ko uztaisu pa savam konkrēto tēmu vai lietu, tas viņas satracina un notiek šī te kliegšana tad visu laiku.
Te tagad pēdējo reizi, kad paudu atsevišķi viedokli man par to tagad atriebās. Viņa tagad jūtas varena, ir sakūdījusi cilvēkus pret mani. Turklāt viņa mēdz sagrozīt faktus un ļoti melo. Ļoti izteikti piefantazē klāt to, kā nebija un cilvēki vēl notic viņai. Runa gāja par nopietnu lietu. Viņa deva nepatiesu sagrozītu liecību policijā. Mums izcēlās tagad pamatīgs naids par to tematu. Tas bija par ārējo notikumu, kas pārvērtās iekšējā notikumā.
Viņa tāpat arī kūdīja tēvu pret mani bērnībā. Cik, es saprotu tēvs nebija saņēmis mīlestību ģimenē ne no mātes, ne manis un tāpēc aizgāja prom. Viņa ir tā teikt smaga rakstura cilvēks. Viņai darbos visu laiku gadās vienas smaga rakstura sievietes, nožēlojamas klačotājas, intrigantes, meles un faktu sagrozītājas. Apjomīga tipa trakās kolēģes, kas arī nepieņem otra cilvēka viedokli, kur pat Hameleonu rotaļas nobālētu. Viņa man arī bieži sūdzās par to, kur viņai tā neiet. Bet lasot Jūsu portālu, es saprotu, ka viņa arī ir tāda, jo līdzīgs pievelk līdzīgu. Man piemēram, darbos gadās pārsvarā normāli, pozitīvi un tiešām gaiši cilvēki.
Bieži arī tika nemitīgi uzkliegts katru dienu bērnībā, ka viņa mani esot gaidījusi pāris gadus, ka es neesot nākusi pie viņas. Par to arī tika kliegts. Vēl man ir skolioze mugurai 16. skriemelim. Par to arī bieži tika kliegts. Fizioterapeite, kad taisnoja muguru teica, ka tas esot no pazemošanas. Kāds tur visu laiku mājās pazemojot mani.
Es jau saprotu, ka pati esmu vien izvēlējusies šādus vecākus un neturu ļaunu prātu, bet nesaprotu, kāda mācība man ir jāapgūst??? Es gribu dzīvot un uzvesties un tas arī sanāk pretēji te visam sarakstītajam. Varbūt mācība ir tā, ka man nevajag par to baigi uztraukties??? Un viņai ir tāds dzīves attīstības posms, lai es redzētu, ka tas viss ir slikti (kas tur augšā sarakstīts )??? Es pārsvarā cenšos būt tāda pretēja, kā tur sarakstīts visam patiesa un man dēļ tā bieži sanāk nepatikšanas.
Vispār es sapratu. Viņai ir viens dvēseles attīstības posms, man cits. Varētu būt tā, ka man ir augstāks vecākiem zemāks dvēseles attīstības posms??? Atšķirīgs. Kā tur bija par to pazemojuma mācību neko nesapratu??? Kāpēc māte ir greizsirdīga uz manis??? Kāpēc pie vecākiem nenāk bērni??? Ko nozīmē skolioze???
Elvita Rudzāte atbild: Pats svarīgākais, kas bērniem ir jāmācās no saviem pirmajiem dzīves skolotājiem – vecākiem – neatkārtot vecāku pieļautās kļūdas. Ja Liene nekliedz uz saviem mīļajiem, neuzspiež savu gribu, mīl bez nosacījumiem, pieņemot dažādus viedokļus, nemelo, neaprunā citus utt., tad viņa ir mācījusies no savas mātes kā dzīves skolotāja. Tomēr no vēstules skaidri redzams, ka viņa nav iemācījusies piedot, nav izveidojusi mīļas attiecības ar tēvu, un šīs neapgūtās mācības traucēs viņai izveidot laimīgu ģimeni.
Es ieteiktu nedomāt par to, kādā garīgā attīstības līmenī katrs cilvēks atrodas, jo to zina tikai Dievs. Var likties, ka mazizglītots cilvēks ir zemāk attīstīts par kādu zinātnieku, bet patiesībā var būt otrādi. Tas viss ir atkarīgs no tā kādas mācības šajā dzīvē gars vēlas apgūt.
Pazemojuma mācība māca citus cilvēkus nepazemot. Bieži cilvēki nemana, ka viņi pazemo citus ar savu attieksmi, piemēram, ignorē kolēģa ieteikumus.
Greizsirdība norāda uz ļoti lielām bailēm “mani nemīl”. Tāpēc mēdz būt situācijas, kad mātes ir greizsirdīgas uz meitām, ja redz, ka meitām tēvs velta beznosacījumu mīlestību, bet mātei maz tiek uzmanības. Ja meita cieš no mātes greizsirdības, tas nozīmē, ka viņai pašai ir jāmācās nebūt greizsirdīgai un skaudīgai.
Pie vecākiem bērni nenāk ļoti daudz dažādu iemeslu dēļ, par to esmu portālā daudz rakstījusi, bet katrs gadījums ir individuāls, tāpēc svarīgi ir veikt partneru dzīves analīzi, lai labāk izprastu neapgūtās mācības.
Skolioze nozīmē, ka cilvēks cietis no cita cilvēka gribas uzspiešanas, viņa vajadzības nav ņemtas vērā, ļoti pietrūkusi beznosacījumu mīlestība no apkārtējo puses.