Tatjana jautā: Man 43 gadi un guļu slimnīcā ar insultu. Mana mamma nomira pirms diviem gadiem ar insultu, 75 gados. Saprotu, ka šis man ir nopietns brīdinājums, to arī saka man dakteri. Pirmais brīdinājumu jau saņemts! Daudz strādāju. Ko lai mācos? Mamma daudz strādāja, pat ļoti daudz un es arī tāda pati. Pēdējā laikā gāju uz darbu
caur nevaru un negribu. Priecājos par katru minūti, ko pavadīju laukā ar bitēm un sauli. Daba mani dziedēja, bet neizdziedēja.
Elvita Rudzāte atbild: Insulta rašanās iespējas ir divas:
Plīst smadzeņu asinsvads;
Aizsprostojas smadzeņu asinsvads.
Abos gadījumos smadzeņu šūnas netiek apasiņotas, t.i., paliek bez mīlestības un aiziet bojā.
Smadzeņu asinsvads plīst, kad cilvēku pārņem piepeša dusmu lēkme un naidīga vēlme atriebties tam, kas viņu uzskata par muļķi. Tas nozīmē, ka dusmās pārvērtusies mīlestība izraujas no rāmjiem, t.i., no asinsvada. Cilvēka apvainotājs var būt cits cilvēks, ļaudis, situācija, valsts utt. Tā kā pārskaities cilvēks zaudē spēju domāt, tad asinsvadam jāplīst, lai neļautu cilvēkam kļūt par noziedznieku.
Smadzeņu asinsvads aizsprostojas, kad cilvēks, kas cieš no nepilnvērtības kompleksa, zaudē cerību pierādīt, ka viņš nav tāds, kā domā citi. Cilvēks galīgi salūst, jo ir pilnībā zaudējis pašcieņu. Kam saglabājies kaut piliens ticības sev un kas, pateicoties tam, spēj domāt ar paša galvu, tas sevi nezaudē. Asinsvada aizsprostošanās nozīmē, ka cilvēks tur sevī pārāk daudz. Insults atnāk kā palīgs, lai piesegtu cilvēka slepeno bezpalīdzību un salauzto gribu. No insulta smaguma pakāpes un atrašanās vietas ir atkarīga prāta zuduma pakāpe un spēja kustēties. Kam prāts saglabājas, bet vainas izjūta pastiprinās, tam atveseļoties nav lemts. Bet, kas jūt prieku, ka slimība viņu paglābusi no pazemojošā stāvokļa, tas izārstējas. Kas baiļpilnam cilvēkam raksturīgā liekulībā apgalvo, ka vēlas izārstēties vien tiktāl, lai spētu pats par sevi rūpēties, tam arī turpmāk nāksies par sevi rūpēties. Pilnīgi izveseļoties viņam neļauj bailes atkal izrādīties apkrautam ar darbiem vai nokļūt situācijā, kas ir analoga tai, kura izveidojās pirms slimības. Secinājums: ja vēlaties izvairīties no insulta, atbrīvojiet bailes no dusmu pilnas neapmierinātības. Tad jūs vairs nekļūsiet par dusmu objektu un pat neuzvelsiet dusmas citiem. Jūsu brīnišķīgās smadzenes strādās, kā vajag. Jūs būsiet apmierināts ar sevi un nevēlēsities būt labāks par citiem.
Lai nedusmotos uz dzīvi, ir daudz jāmācās izprast dzīvē notiekošos notikumus, piemēram, kāpēc Tatjanai negribas iet uz darbu? Kādas mācības neapzināti Tatjanai māca viņas kolēģi un situācijas darbā? Jo vairāk izproti, jo harmoniskāka dzīve. Šādu iespēju piedāvā Sokrata tautskola izglītības programmā DOMĀTĀJS. Iesaku Tatjanai padomāt, vai arī viņai nav pienācis laiks sākt apgūt dzīves gudrības? Ja reiz viņa ir atradusi portālu Domātājs.lv, tas nozīmē, ka viņa ir gatava šim uzdevumam, jo citādi viņai nerastos jautājumi, viņa gaidītu, lai ārsti atgriež viņai veselību.