Ko nozīmē būt sievietei? 19.08.2014
Ko nozīmē būt sievietei? Kas ir sievišķība? Kā veidot attiecības ar vīrieti? Šie jautājumi man ir bijuši aktuāli regulāri, taču tā pa īstam šai tēmai pievērsos tad, kad beidzās manas vairākus gadus ilgušās attiecības ar vīrieti. Sapratu, ka man trūkst pārliecības par sevi kā sievieti, kā arī ticības tam, ka protu un spēju veidot tiešām skaistas attiecības.
Protams, kaut kādā veidā pie manis atnāca informācija, pēc kuras lūkojos – satiku paziņu, uzdūros tēmai sociālajos tīklos, līdz izgāju lekciju ciklu Dzīves mākslas akadēmijā, apmeklēju un klausījos O. Torsunova lekcijas, kā arī līdzīgas videolekcijas internetā (piemēram Margaritu Murahovskuju), lai saprastu, ko nozīmē būt sievietei, balstoties uz Vēdām (senākie hinduisma svētie raksti).
Šķiet, ka pirmais aspekts, kas mani pārsteidza – sievietei un vīrietim ir dažādas funkcijas un lomas uz šīs zemes. Jā, es saprotu, ka sieviete spēj dzemdēt un parasti ir tā, kas apdara mājas darbus, bet sabiedrībā, kurā augu, iemācījos saprast, ka vīrietis un sieviete ir vienlīdzīgi partneri, kas abi pelna naudu, izturas viens pret otru kā divas pieaugušas, saprātīgas būtnes, palīdzot viens otram, kad tas ir nepieciešams un baudot intimitāti, kad to vēlas.
Mācoties es uzzināju, ka sievietes un vīrieša lomas tik tiešām ir pilnīgi atšķirīgas. Sieviete ir radošais spēks, kuras centrs ir dzemde – 2. čakra, kas palīdz ievākt un transformēt enerģiju un spēku ap viņu, lai palīdzētu vīrietim to pārvērst reālās materiālās vērtībās. Sieviete – tā ir iedvesmotāja, kas zina, ko un kā viņa grib, bet par to cīnīties un realizēt materiālajā pasaulē ļauj vīrietim. Sievietes simbols ir kā trijstūris ar spico galu uz augšu ▲ – kad no apakšas, zemes tiek gūta enerģija, tātad sieviete spēj priecāties par visu materiālo – ziediem, kleitām, kurpēm sev apkārt. Savukārt vīrieša simbols ir kā trijstūris ar spico galu uz leju – ▼, jo viņš saņem Visuma enerģiju no augšas, rada idejas, strādājot ar savu galvu, kas viņam ļauj būt aktīvam, tiekties pēc mērķa, taču impulsu rīcībai viņš saņem no sievietes. Tātad – sieviete zemes enerģiju izmanto mīlestības enerģijas ražošanai, savukārt vīrietis savu jaunrades enerģiju izmanto materiālās pasaules radīšanai.
Būtiski, lai to enerģiju, ko sieviete saņem no apkārtnes un saražo ar savu rīcību, emocijām un sajūtām, viņa neiztērē cīņā par materiālajām vērtībām – jo tas ļoti patērē viņas sievišķo enerģiju, kas būtu jāiegulda savā skaistumā, attiecībās un ģimenē. Ja lielāko daļu iztērē 1. čakrā, tad ir risks pārvērsties par veci brunčos, jo enerģijas, ko saglabāt 2. čakrā un augstāk paliek arvien mazāk. Tomēr tieši 2. čakra ir sievietes pūralāde, ar kuru var pie sevis noturēt vīrieti un baudīt attiecības. Vīrietim ir prieks būt uzvarētajam, atbildīgajam, problēmu uzveicējam, viņam ir nepieciešama cīņa un panākumi, materiālie labumi kā dāvana savai sievietei, kura par to priecājas un iedvesmo vīrieti arvien jauniem sasniegumiem.
Attiecībās sievietei vīrietis ir jātur uzreiz aiz Dieva, savukārt vīrietim, ieraugot sievieti, ir jāatceras par Dievu. Sieviete ir tā, kas ir atbildīga par attiecībām, viss sākas un beidzas līdz ar viņu. Vīrieti raksturo spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, savukārt sievietes uzdevums ir radīt – prieku, mīlestību ap sevi, augstākajā pakāpē – bērnus.
Jo sieviete ir sievišķīgāka, jo viņa piesaista vīrišķīgāku vīrieti vai arī vairo vīrišķību savā vīrā. Prasme būt sievišķīgai ir dzīvot kaifā, pilnībā uzticēties visumam (un vīrietim), rūpēties, kopt, pabarot (fiziski, emocionāli vai garīgi), darot to viegli un ar prieku, savukārt vīrieša bauda ir komandēt, pelnīt naudu vai arī nedarīt neko. Viens no mūsu uzdevumiem šajā pasaulē ir realizēt sava dzimuma lomu, tāpēc augt savā sievišķībā un mīlestībā pret sevi un visu sev apkārt ir teju vai pienākums.
Ļoti bieži šķiet, ka sabiedrībā ap mums viss notiek tieši pretēji. Ka sievietei ir jāvelk vezums, jo tas vīrietis neko nejēdz izdarīt, bet tas nozīmē, ka kaut kādā brīdī sieviete ir sākusi uzņemties atbildību pati, bet ir jāmāk būt pacietīgai, lai vīrieti iedvesmotu, ietekmētu ar savu sievišķo enerģiju tik ļoti, ka viņš ar prieku uzņemsies atbildību par visām lietām, kas sievietei sagādā raizes. Savā ziņā tā ir spēle, rotaļa, ko pārzinot, sieviete var izmainīt daudz ko savā apkārtnē uz labu. Iespējams, vīrietis to sajutīs, bet noteikti jutīsies tikai priecīgs par rezultātu. Protams, ir daudz prasmju, kas jāapgūst un arī jāiepazīst savs vīrietis, lai viņam sniegtu tieši to enerģijas veidu, kas viņam vajadzīgs.
Būtu tikai un vienīgi dabiski, ja sieviete ar katru gadu kļūtu arvien skaistāka, veselāka un laimīgāka. Vai esmu apmierināta ar dzīvi – galvenais katalizators, jo tas nozīmē, ka manā dzīvē pietiek mīlestības enerģijas, un es ar to dalos.
Tas nenozīmē, ka sieviete nevar strādāt algotu darbu vai iegūt akadēmisko grādu, tomēr jāseko, lai visa sievietes enerģija netiktu virzīta uz mērķu sasniegšanu sociumā, publisku apliecināšanos, jo ir jāatstāj enerģija, ko veltīt sev un saviem mīļajiem. Bet galvenais – kā sieviete dara lietas. Arī milzīgu kompāniju var vadīt sievišķīgi, viegli, pie tam lielu daļu atbildības uzticot vīriešiem/im, kas ar to lieliski tiks galā.
Kā vairot sevī sievišķo tīri praktiski? Ir vairākas lietas, ko var realizēt savā dzīvē katru dienu, lai vairotu sievišķos hormonus. Piemēram – lēni un nesteidzīgi iet un ēst, patīkami un viegli sarunāties ar savām draudzenēm, priecāties un baudīt ziedus, tērpus, iekārtot māju, arī ūpēties ar bērniem – kaifīgi un ar prieku, tā uzpildot savas sievišķās baterijas, lai varētu savu mīlestību dod vīrietim.
Kā es vairoju sievišķību savā dzīvē?
Tā kā savā dzīvē vēlos izveidot mīlestības piepildītas un ilgas attiecības ar vīrieti, par vienu no būtiskākajām lietām uzskatu savā sievišķā potenciāla atvēršanu, mīlestības enerģijas ielaišanu savā dzīvē, spējot gan dod, gan saņemt mīlestību sev un cilvēkiem sev apkārt.
Pamatojoties uz to, ko esmu uzzinājusi par sievietes lomu un būtību, nolēmu strādāt pati ar sevi, lai augtu savā sievišķībā. Viena no visgrūtākajām lietām, ar ko cenšos tikt galā – atbrīvoties no vēlmes sacensties, kas ir vīrišķīga īpašība, bet pamatā ir saistīta ar stresu – mani nemīl, neesmu pietiekami laba. Tieši tāpēc arī darbojas iekšēja sacensība, kas liek nemitīgi iekšēji vērtēt sevi un citus, nonākot pie slēdziena, ka – vai nu es esmu skaistāka, slaidāka, pieprasītāka vai arī viņa. Ar šo strādāju, mēģinot visas sievietes iztēloties kā puķes dārziņā – ikkatra ir skaista, smaržīga, neskatoties uz to, ka viena ir sarkana, cita dzeltena vai tievāku kātiņu.
Otra lieta – tīri praktiska – ieviešu savā garderobē vairāk svārku, kleitu, rotu un pucēšanas paradumus vispār. Mēģinu to darīt arī tad, ja esmu mājās viena.
Vēl – mācos sajūsmināties par skaisto sev apkārt – debesīm saulrietā, ceriņu krūmu, arī skaistu sievieti, ko redzu uz ielas.
Tāpat mēģinu paļauties uz visumu, Dievu, ieliekot visu viņa rokās un nesatraucoties par to, vai, kad un kāds vīrietis man ir paredzēts, tāpat arī paļaujoties daudz sīkākās lietās – ikdienas darba pienākumos, brīvdienu plānos.
Mācos dod un dalīties, īpaši negaidot pretī. Dāvināt, uzslavēt, izteikt komplimentu. Tas ne vienmēr ir viegli, jo dažkārt ego satraucas, ka kādam tiešām iet tik labi, ka uznāk skaudība, bet mācos to atbrīvot, izprotot, ka katrs saņem pēc nopelniem. Ko atdosi, to saņemsi, tāpēc mācos no sevis raidīt uz āru pozitīvo enerģiju.
Vēl viena nebūt ne viegla lieta man – iemācīties cienīt un pieņemt savas dzīves pagaidām svarīgākos vīriešus – tēvu un priekšnieku. Abos ir daudz īpašību un rīcību, ko man ar prātu ir grūti pieņemt, ko gribas nosodīt. Taču es mēģinu, pirmkārt, saprast, ka nav mana daļa viņus nosodīt un vērtēt, kā arī uztvert visu personīgi, kā attiecināmu tieši uz mani. Otrkārt, es kā sieviete mācos cienīt viņu kā vīriešu domas un pārliecības, bet savu panākt nevis a strīdiem un nosodījumu, bet ar smaidu, lūgumu, sajūsmināšanos par viņu paveikto, kā arī mācīties lūgt viņiem palīdzību.
Zinu, ka vēl tāls ceļš ir ejams un vēl ir tik daudz lietu un veidu, kā pieaugt. Bet esmu tik priecīga, ka esmu atradusi šādu ceļu, pa kuru iet, lai apgūtu to, kas man ir svarīgs.
Rezultāti? Dzīvot noteikti paliek vieglāk, jo saproti, ka nav jābūt atbildīgai par pilnīgi visa realizāciju savā dzīvē – ka var uzticēties citiem, mans uzdevums – dod iedvesmu un pirmo grūdienu. Esmu sapratusi, ka tiešām ar vīriešiem ir vieglāk sadarboties, kad esi gaišā un vieglā noskaņojumā, nevis runā kā ļoti prasīga vai gudra kolēģe, jo viņi labprāt palīdz.
Ir forši atslābt un vairot skaisto sev apkārt un vairs nav jāsaspringst, lai sev un citiem pierādītu, ka esi gudrākā vai pelnošākā. Vienkārši esi laimīga sieviete.
Autore: Elīna