Linda jautā: Ko īsti nozīmē dusmas??? Un dusmošanās uz otru cilvēku??? Kliegšana vairāku dienu garumā no vietas no rīta līdz vakaram. Ēd nost otru. Kādas varētu būt sekas no tik sirdīgas dusmošanās un kliegšanas, jo ļoti sirdīgi dusmojās caur visām iekšām tā izjusti. Dusmas kā pazemošana, fiziska uzbrukšana un apvainošana un nepārtraukta nolādēšana.
Bija situācija, kura es nesaprotu kāpēc izraisīja otra cilvēka dusmas, kaut gan tur īsti nebija par ko dusmoties. Es šodien daudz lasīju Jūsu mācības. Daudz arī sapratu. Es nekādu ļaunu prātu neturu. Raidu pozitīvo enerģiju. Man pat sāk nākt smiekli par šo konkrēto notikumu un otras puses reakciju. Cilvēks vēl nav nomierinājies. Man turpināt raidīt pozitīvo enerģiju ar smiekliem???
Ko nozīmē nolādēšana dusmās??? Kāda ir cilvēka uz kuru dusmojās neapgūtās mācības??? Jo pilnīgi skaidrs, ka līdzīgs piesaista līdzīgu.
Elvita Rudzāte atbild: Dusmas attīstās pakāpeniski. Vispirms cilvēkā ir stress bailes “mani nemīl”‘. Kad bailes “mani nemīl” pārsniedz kritisko robežu, tad stress pārvēršas vainas izjūtā. Kad vainas izjūta pārsniedz kritisko robežu, tad cilvēkā attīstās cita veida bailes, piemēram, bailes no ekonomiska rakstura problēmām. Kad bailes pārsniedz kritisko robežu, tad attīstās stress dusmas, kuram ir ļoti daudz dažādu izpausmju formu un veidu. Piemēram, diez vai kāds iedomāsies, ka arī skumjas ir dusmu paveids.
Ja cilvēks dusmas tur sevī, tad viņam draud saslimšana ar nopietnu slimību, kuru ārsts nespēs ātri diagnosticēt, jo slimība slēpsies tieši tāpat kā dusmas tiek slēptas. Slimība attīstās lēnām un par sevi liek manīt tikai brīdī, kad dusmas ir pārsniegušas kritisko robežu. Ja cilvēks ārēji izrāda savas dusmas, tad arī viņam draud nopietna slimība, tikai šo slimību ārsti ātri pamanīs, jo cilvēks savas dusmas neslēpj.
Lai Linda noteiktu savas neapgūtās mācības, viņai jāpadomā, ko viņa izjuta brīdī, kad pār viņas galvu nāca dusmu izvirdums. Tur slēpjas viņas neapgūtās mācības.
Lai palīdzētu cilvēkam, kurš cieš no dusmām, nepieciešams viņam piedod visus dusmu izvirdumus, saprotot, ka citādi viņš nevarēja, jo neizprata savas neapgūtās mācības. Taču cilvēks atveras piedošanai tikai tad, ja pats ir izpratis savas neapgūtās mācības. Ja cilvēks spēj raidīt otra cilvēka virzienā mīlestību, tad tas ir brīnišķīgi, bet ne visiem tas varētu būt pa spēkam, jo tam vajadzīgs augsts apziņas līmenis.
Smiekli par otra cilvēka dusmām, ir rafinēts pazemošanas veids. Tāpēc es iesaku Lindai padomāt, vai viņa dusmu izvirduma laikā nejutās pazemota, jo man šķiet, ka Linda nav apguvusi tieši pazemošanas mācību.
Es nezinu, ko Linda saprot ar pozitīvu enerģiju, bet, ja viņa patiešām raidītu otram cilvēkam pozitīvu enerģiju, tad otrs cilvēks nomierinātos.
Ja cilvēks otru cilvēku dusmās nolād, tad viņš vārdos pasaka, ka vēl tam sliktu. Šādu lāstu uzņem tikai tas, kas baidās. Cilvēkā, kurā nav dusmu, kas atvērts piedošanai un mīlestībai, cita cilvēka slikta vēlējumi neiedarbojas. Savukārt cilvēkam, kurš vēl citiem sliktu, gan pašam nāksies ar slikto sastapties aci pret aci.