Laulības šķiršanās būtība un sekas 17.04.2014
Dievišķie likumi liek laulību saglabāt, tāpēc ir ļoti svarīgi izprast šķiršanās būtību, cēloņus un to, kā pārvarēt laulības krīzes.
Vēlreiz atgādināšu, ka Dieva priekšā laulāto pāris ir tie, kuri savienojuši Garu un miesu, un šī vienība uz visiem laikiem ir svēta. Tātad visi tie pāri, kuri dzīvo civillaulībā, Dieva priekšā ir laulāto pāris. Nav zināma precīza statistika par šķirto laulību skaitu, bet mani novērojumi liecina, ka šķirto laulību un civillaulību skaits ir iespaidīgs – šķiet, ka Latvijā tas ir ap 80%. Protams, man tam nav pierādījumu, tie ir tikai vērojumi.
Mūsu valstī šķiršanās procedūra ir atvieglota, to var nokārtot pie notāra, ja abām pusēm nav pretenziju vienam pret otru. Vai tas ir pareizi? Jā, tas palīdz ietaupīt naudu, atvieglo tiesu sistēmas darbu, mazina stresu tiem, kas nolēmuši laulību šķirt, bet tas arī veicina to, ka daudzi pāri lēmumu par laulības šķiršanu pieņem emociju karstumā, nemēģinot pārvarēt krīzi laulībā. Katrā laulībā mēdz būt sarežģījumi, kad partneri sāk pārdomāt, vai vēlas nodzīvot kopā visu dzīvi. Tas ir likumsakarīgi, jo tikai grūtības veicina attīstību. Atvieglota laulības šķiršanas procedūra neveicina grūtību pārvarēšanu. To redzam pēc tā, cik viegli tiek šķirtas civillaulības, jo partneriem vienam pret otru nav nekādu saistību un pienākumu. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc neatbalstu civillaulības un atvieglinātu laulības šķiršanas procedūru.
Šķiršanās parasti nenotiek pēkšņi, tam ir bijis cēlonis, kurš nav pamanīts un novērsts.
Šķiršanās notiek vairākos līmeņos. To vislabāk var izprast, ja ņem vērā erotiskās mīlestības stadijas. Partneriem vienmēr ir izvēle – attīstīt mīlestību vai attālināties vienam no otra. Es aplūkošu partneru attālināšanās ceļu, kas noved līdz juridiskai laulības šķiršanai.
Pirmā erotiskās mīlestības stadija ir iemīlēšanās jeb „rozā briļļu stadija”, kad abiem partneriem kopdzīve šķiet skaista.
Otrajā stadijā iemīlēšanos pārņem vilšanās, dusmas un citi stresi. Šajā stadijā mēs ieraugām otra cilvēka trūkumus, bet vēl nezinām, kā ar tiem sadzīvot. Partneri ir pārdomu pilni, izbrīnīti un nesapratnē, kā dzīvot tālāk. Partneris gaida, lai otrs pielāgojas viņam.
Trešā stadija ir mēģinājums otru cilvēku pāraudzināt, kas beidzas ar neveiksmi, jo nevienu cilvēku nevar pārveidot. Sākas lieli strīdi par dažādiem sadzīviskiem jautājumiem, un mīlestība vājinās. Šajā stadijā civillaulības bieži tiek šķirtas. Šajā stadijā partneri sāk viens no otra attālināties.
Ceturtā stadija ir dvēseliska šķiršanās. Laulātie, kuri trešajā stadijā nespēja pieņemt otru tādu, kāds tas ir, šajā stadijā vēl vairāk attālinās un piedzīvo dvēselisko šķiršanos.
Piektajā stadijā pēc dvēseliskās šķiršanās partneri sastopas ar fizisko šķiršanos, t.i., intīmās attiecības kļūst arvien retākas, bet laulātie turpina dzīvot kopā. Bieži laulātie izlemj gulēt atsevišķās gultās vai istabās, kas veicina ārlaulības attiecību meklēšanu.
Sestajā stadijā pēc fiziskā šķiršanās partneri bieži nonāk līdz juridiskajai laulības šķiršanai, jo laulātos šāda kopdzīve ir nogurdinājusi. Parasti tas notiek, kad bērni ir pieauguši, jo iepriekšējās stadijās laulātos ļoti bieži kopā tur pienākums pret bērniem vai nevēlēšanās dalīt kopīpašumu.
Tātad šķiršanās process ir ilgstošs, un to ir iespējams novērst, ja abas puses ir gatavas izprast savas neapgūtās mācību stundas – iemīlēt otru partneri tādu, kāds tas ir, nemēģinot viņu pārveidot. Daži atsakās no pārveidošanas, bet nav gatavi partneri iemīlēt tādu, kāds viņš ir, taču tas ir ļoti svarīgi, lai laulība būtu veiksmīga.
Kāpēc Dievišķie likumi liek saglabāt laulību? Tikai tāpēc, ka jums ir jāatstrādā karma, dzīvojot kopā ar partneri, kuru sev esat piesaistījis. Ja jūs šķirat laulību, tad karma paliek neatstrādāta, tā tiek paņemta līdzi uz nākamām attiecībām vai nākamo dzīvi un nodota tālāk bērniem. Karma ir mācību stunda, kura ir jāapgūst.
Man cilvēki bieži jautā: cik tad bieži var piedot? Jēzus kristus uz šo jautājumu atbildēja: „Septiņi reiz septiņdesmit reizes, jo jūs nezināt kādas karmiskas kļūdas esat pieļāvuši iepriekšējo dzīvju laikā.” Ja esat laulībā, tad piedošanas reižu skaits nav svarīgs, svarīga ir neapgūtā mācību stunda, kuras dēļ problēma atkārtojas. Problēma neatkārtosies, ja būsiet sapratis neapgūto mācību stundu. Kad es runāju ar piemērā minēto sievieti par viņas neapgūto mācību stundu, tad atklājās, ka viņa bija apprecējusies bez mīlestības un nebija vīru pratusi patiesi mīlēt.
Ja laulātais vairs neapmierina, tad jānoskaidro, kāpēc liktenis jūs savedis kopā. Dievišķie likumi māca, ka ģimene ir jāsaglabā līdz pēdējam brīdim, kamēr vien ir cerība, ka attiecības varētu uzlaboties. Tas attiecas arī uz civillaulību.
Ja savu mācību stundu esat sapratis, bet laulātais nevēlas mainīties, un jūsu kopdzīvē vairs cerību nav, ir radusies nepatika vienam pret otru arī intīmajā dzīvē, kopdzīvē vairs nevarat atrast nevienu pozitīvu aspektu, tā ir kļuvusi graujoša jums un jūsu bērniem, tad laulātajiem labāk ir šķirties.
Aplūkosim katru no šiem faktoriem atsevišķi. Kādos gadījumos rodas izjūta, ka nav nekādu cerību laulību glābt? Parasti tad, ja laulātie ir uzsākuši citas attiecības vai starp laulātajiem vairs nav intīmas tuvības, vai kopdzīve ir garlaicīga u.c. iemesli. Ikvienu iemeslu ir iespējams pārvarēt, ja abi partneri to vēlas. Aplūkosim tikai pieminētos iemeslus: ja laulātie ir uzsākuši citas attiecības, tad laulāto var atgūt ar patiesu mīlestību, nepārmetot neuzticību, bet apzinoties, ka tā ir sākusies mīlestības trūkuma dēļ; ja nav intīmas tuvības, tas nozīmē, ka starp partneriem nav mīlestības, taču mīlestību ir iespējams attīstīt; ja kopdzīve ir garlaicīga, tas nozīmē, ka partneri iet atšķirīgu garīgās attīstības ceļu, taču vienmēr ir iespēja uzsākt kopīgu garīgās attīstības ceļu utt.
Ja laulāto dvēselē ir tukšums un nepatika vienam pret otru, tas arī apliecina, ka starp laulātajiem nav mīlestības un garīgās tuvības. Izeja ir tikai viena – attīstīt mīlestību, meklējot kopīgu garīgās attīstības ceļu.
Ja kopdzīvē vairs nav neviena pozitīva aspekta, tas nozīmē, ka ir notikusi pilnīga garīgā un fiziskā šķiršanās, kuru ir iespējams atjaunot, attīstot mīlestību un sākot iet kopīgu garīgās attīstības ceļu.
Ja kopdzīve ir graujoša, tas nozīmē, ka ir sākusies morālā vai fiziskā vardarbība, kuru iespējams novērst, izprotot neapgūtās mācību stundas, atbrīvojot sevis paša agresivitāti un atverot sirdi mīlestībai.
Ja jūsu laulības dzīvē vēl nav visu šo četru aspektu, tad jums ir jāmēģina savu laulību glābt, lai neuzņemtos jaunu karmisko parādu.
Galvenās laulības šķiršanas sekas ir:
- Nelaimīgi bērni, kuriem tiek atņemta iespēja apgūt attiecību veidošanas mācību stundu, kas savukārt vēlāk rada problēmas viņu laulībā, jo bērni to nav apguvuši no saviem vecākiem;
- Bērnos attīstās stresi – „bailes mani nemīl” un „vainas izjūta”. Bērns domā, ka vecāki ir izšķīrušies viņa vainas dēļ, ka viens no vecākiem, kurš aiziet no ģimenes, viņu nemīl, jo ir viņu atstājis. Bērni vecāku aiziešanu var uztvert kā nodevību un vēlāk dzīvē piesaistīt sev citas situācijas, kurās izjūt nodevību;
- Partneri neatstrādā savstarpējās karmiskās attiecības, kas savukārt pieaug katrās nākamajās attiecībās, t.i., katrs nākamais partneris atgādinās par neapgūto mācību stundu daudz spilgtāk nekā pirmais partneris, kas savukārt neveicinās laimīgas nākamās laulības izveidošanu;
- Laulātie neapgūst laulības mācību stundu un nodod karmu tālāk saviem bērniem, kuriem vēlāk arī var būt problēmas viņu laulībā;
- Pēc neveiksmīgām attiecībām var rasties bailes veidot jaunas attiecības. Partnerim, kurš jūtas pamests, attīstās stress „bailes mani nemīl”, kas rada dzīvē daudzas citas veselības un attiecību problēmas;
- Un citas sekas, kas negatīvi ietekmēs jūsu turpmāko dzīvi.
Visiem cilvēkiem pagaidām ir dota brīva izvēle, kā veidot savu dzīvi, cik ātri un vai vispār apgūt dzīves mācību stundas. Kāpēc es saku, ka mums tikai pagaidām ir dota brīva izvēle? Tāpēc, ka no saviem Skolotājiem esmu uzzinājusi, ka tie, kuri brīvo izvēli izmantos nepareizi un garīgi neattīstīsies, tiem šo brīvo izvēli Augstākie spēki var atņemt. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka cilvēks šajā vai nākamajās dzīvēs var nonākt tādos dzīves apstākļos, kas neļauj viņam neko izlemt un izvēlēties pašam. Visu noteiks kāds cits – tikai ne pats cilvēks.
Tāpēc pirms šķirat savu laulību vai civillaulību, padomājiet par šķiršanās sekām.
Autore: Elvita Rudzāte