Inese jautā: Par ko liecina cistas aknās un nierēs?
Elvita Rudzāte atbild:Aknas simboliski ir darbarūķis, kurš darbojas ar ļoti lielu spēku, jo aknas uzdevums ir attīrīt organismu no sārņiem. Aknas ir dusmu, ļaunuma, nicinājuma, naida u.tml. uzkrājošais centrs. Aknas grib atrisināt problēmu, kura sadusmo cilvēku. Ja cilvēks ir neizlēmīgs, tad aknas dusmojas uz cilvēku un neveic savu attīrošo uzdevumu. Aknām nepatīk, ja cilvēks šaubās, aknas vēlas skaidru atbildi. Visi ķermeņa orgāni vēlas, lai cilvēks pie viņiem griežas ar maigu attieksmi, izņemot aknas. Aknas vēlas, lai viņām cilvēks saka stingri: „Labi, strādā tagad!” Aknas ir tik spēcīgas, ka īslaicīgi spēj aizstāt pat apstājušās sirds darbību, kas ļoti pārsteidza ārstus situācijā, kad tie konstatēja, ka cilvēkam sirds ir apstājusies, bet turpināja strādāt aknas un pēc laika atjaunojās sirds darbība.
Aknas ir slimas, ja cilvēks ienīst valsti. Ar valsti tiek saprasts cilvēks pats, ģimene, tuvinieki, darba kolektīvs, kaimiņi, valdība utt. Aknās materializējas naids un, lai cilvēks neietu bojā, aknas izvada dusmas no ķermeņa. To izvadīšanos bloķē bailes – bailes no valsts.
Cista aknās ir piepildīta ar šķidrumu, kas liecina, ka cilvēkā ir uzkrājušās skumjas, kuras netiek izvadītas laukā, jo šo dabisko izvades procesu bloķē bailes, no kurām cilvēks nespēj atbrīvoties.
Nieres ir dzīves mācību orgāni. Nierēs kustās ūdens. Ūdens simbolizē jūtas. Tāpēc nieru uzdevums ir likt cilvēkam saprast savas jūtas.
Dzīvot garīgajā skatījumā nozīmē kaut ko radīt. Ja mēs neko neradām, tad mēs garīgajā līmenī mirstam. Dzīve virzās uz priekšu, tikai pateicoties tam, ka cilvēks nemitīgi mācās, bet, ja reiz nemācās, atstāj šo sauli, lai atpūstos. Cilvēks mācās no šķēršļiem, kas rodas paša likteņa ceļā. Šķēršļi ir bailes un vilšanās, kas bremzē cilvēka attīstību. Bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks ir vīlies, tad viņš baidās vēlreiz kaut ko darīt vai mainīt savā dzīvē, jo viņš netic, ka izdosies. Bailes parādās no tā, ka viņa vēlmes varētu nepiepildīties. Jo lielākas bailes, jo sarežģītāks šķērslis, t.i., mūsu vēlmes var būt tik lielas, ka vilšanās ir neizbēgama. Attīstība ir baiļu atbrīvošanas process, citādi bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks nebaidās kļūdīties, tad viņu nepiemeklē vilšanās un pat, ja cilvēks kļūdās, dzīve tādēļ neapstājas, un cilvēks mācās no kļūdām, kas arī ir galvenais nieru garīgais uzdevums. Radīšanas vajadzību apstādina tikai bailes, kuras radušās no vilšanās. Tāpēc bailes sauc par tumsas jeb nāves enerģiju, jo tās apstādina kustību, t.i., ja cilvēks pēc kļūdām ir vīlies sevī vai citos, tad turpmāk viņš sāk baidīties no šādu situāciju atkārtošanās un neapgūst dzīves mācību, kas simboliski nozīmē dzīves plūsmas apstādināšanu. Tā kā ķermenis vēlas, lai cilvēks nepārtraukti attīstītos, tad talkā nāk nieres un virsnieres, kuras caur slimību ved cilvēku pie prāta. Tātad nieres sevī uzkrāj stresus – bailes un vilšanos, kas ir pamatcēloņi nieru slimībām.
Nieres policistoze veidojas no negaidīta, ļoti spēcīga pārdzīvojuma, kas rada ļoti spēcīgu vilšanos. Nieres policistozi var saukt par ļoti dziļu vilšanos. Ja pēc negaidītā notikuma cilvēkā saglabājas dusmas vai naids, tad nierē veidojas vēzis.