Linda jautā: Man ir šāds jautājums. Vēlos laboties un kļūt labāks cilvēks, izlabot kļūdas dzīvē. Klausos tādus zināmus autorus kā Torsunovs, Siņeļņikovs. Un citus. Klausoties saprotu, ka esmu tālu no pilnības. Un tad sāku
vainot sevi, ka esmu dzīvi sapostījusi ar negatīvām īpašībām, sliktām domām, skaudību, greizsirdību. Saprotu, ka pēc bērna piedzimšanas pati grāvu attiecības ar vīru, pārmetot, ka viņš nav pilnība. Pati tiecos uz kaut kādu ideālu un kritizēju visus. Nesapratu, ka vaina ir arī manī.
Klausoties šos autorus sāp sirds. Klausoties jūtos arvien sliktāk. Pārdzīvoju par kļūdām. Vai šādā gadījumā turpināt klausīties? Teicu vīram, ka mūsu ģimene nav ideāla, viņš pateica, ka saklausos visu ko un kļūstu jocīga. Taisu sevi par guru un visi citi ir slikti man. Vai šādā gadījumā mani negatīvi ietekmē dzirdētais?
Elvita Rudzāte atbild: Visa informācija ietekmē cilvēku, bet garīgā literatūra palīdz cilvēkam izprast savas kļūdas un kļūt labākam, šķirojot saņemto informāciju. To sauc par izšķirtspēju. Nav uz pasaules ideālu cilvēku un ideālu ģimeņu. Katram cilvēkam ir kaut kas jāmācās un tieši tāpēc viņš ir nācis iemiesojumā.
Nekad nav par vēlu nožēlot savas kļūdas un sākt jaunu dzīvi. Ja Linda ir izpratusi savas kļūdas, tad tas ir ļoti labi. Nepieciešams piedot sev savas kļūdas, palūgt piedošanu tiem, kam esi ar kļūdām nodarījusi sliktu un tālāk dzīvot pēc sirdsapziņas saskaņā ar Dievišķajiem likumiem. Nav jēgas pārdzīvot savas kļūdas, jo tāpat mēs neko nevaram mainīt savā pagātnē. Kļūdu nožēlošana ir pavisam kas cits – tu izproti kļūdu, lūdz piedošanu un apņemies kļūdu turpmāk neatkārtot. Sevis vainošana ir sevis sodīšana, kas ir ļoti kaitīga cilvēka veselībai. Tāpēc nevajag sevi vainot par savām kļūdām, bet tās nožēlot un turpmāk vairs neatkārtot.
Ja tuviniekiem ir sajūta, ka otrs cilvēks cenšas būt guru, tad tas nozīmē, ka cilvēks savas zināšanas mēģina uzspiest citiem. Pārmaiņas ģimenē notiek no tevis. Ja tu mainies pozitīvā virzienā, tad arī ģimenes locekļi mainīsies pozitīvā virzienā. Ja tu uzspied labo, tad noteikti to atraidīs. Cilvēks, kas patiešām apgūst Mācību, citus neuzskata par sliktiem. Ja tu citus par viņu kļūdām nosodi, tad tas nozīmē, ka arī pats vēl neesi izpratis, kāpēc nedrīkst citus nosodīt.
Gaismas Skolotāju dotie padomi nevar negatīvi ietekmēt cilvēku. Tie var negatīvi ietekmēt tikai tad, ja cilvēks šos padomus nesaprot un interpretē citādāk. Daudzi labi padomi no Bībeles tiek pārprasti un interpretēti ačgārni. Tas pats notiek ar Lielo Skolotāju dotajiem padomiem. Tāpēc ir tik svarīgi mācīties, izprotot Lielo Skolotāju dotos padomus, kāpēc tie ir tieši tādi un ne savādāki.