Vai pareizi braukt dzīvot uz ārzemēm? 05.09.2018
Liene jautā: Mani nepatīkami pārsteidza nesens atgadījums ar manu kaimiņieni. Kaut gan mēs nebrāļojamies. Es tik pasveicinu viņas. Viņas bērni bija pēdējie dzērāji mazpilsētā, likumpārkāpēji un kas tik vēl nē, nu pēdējie bandīti. Pirms pāris gadiem tika uz ārzemēm. Tā sacīt pārvarēja krīzi, aizbraucot prom no Latvijas, kura neko daudz viņiem nedeva (kā paši teica ). Viņiem naudas nebija, bet dzert bija par ko. Un nu tēlo kārtīgus cilvēkus, kuri var aizrādīt citiem trūcīgajiem, ka šie netiek ārā no krīzes un audzina dārzā ko tur, tā vietā, lai brauktu strādāt uz ārzemēm. Šie vispār ir, no trūcīgo un nabagu kārtas, tikuši ārā, ārzemēs sataisījuši bērnus, sociālo dzīvokli dabūjuši, medicīna par brīvu tur ir un vēl vesels lērums visādu labumu. Dzīvo pilsētas centrā. Plāno, dēļ ārzemju labumiem vairs nekad nebraukt uz Latviju atpakaļ. Mazbērni jau latviski vairs nerunā!!! Kā pati teica, tikuši ārā no trūcīgo kārtas, vairs ar tādiem nevar draudzēties.
Man vispār ir ļoti daudzi cilvēki mazpilsētā, kas ir tā kā aptrakuši ar ārzemēm. Un jau paliek tur uz dzīvi. Man ir vēl arī radi, aizbraukuši uz ārzemēm. Pelna tur minimālo algu un tēlo nezin ko no sevis. Tērē naudu priekš dārgām mantām. Ir tādi cilvēki protams, kuri tur strādā ārzemēs, priekš, dzīvokļa, vai mājas kredīta. Tad es vēl to saprastu.
Man ir vēl vairāki cilvēki zināmi, kas tur no tās visas labklājības ir gatavi ārzemēs palikt uz dzīvi. Es domāju, ka ārzemes ir piemērotas, lai tur brauktu un iegūtu izglītību, vai lai piemēram, sakrātu naudu dzīvoklim, vai mājai, vai biznesa uzsākšanai Latvijā!!!
Kādreiz cilvēki devās bēgļu gaitās uz ārzemēm, bet tagad paši sociālo labumu dēļ dodas labprātīgi slaukt ārzemes. Es, protams, negribu aizrādīt, lai katrs dzīvo kā grib, bet sāk palikt nedaudz nepatīkami šitais viss jau!!!
1. Es nesaprotu, Dievs nevedīs šos cilvēkus pie prāta???
2. Es nesaprotu, kāpēc Latvijā cilvēki ir kā aptrakuši ar tām ārzemēm, ka gatavi pārdot dēļ tās sociālo labumu noslaukšanas savu tēvu zemi??? – Es to savādāk nevaru nosaukt kā par slaukšanu, jo kā bija tie slavenie Kenedija vārdi, ka negaidi no valsts, bet domā, ko Tu vari dot valstij!!!
Ko Jūs domājat par šo ārzemju tematiku savā portāla skatījumā??? Pati es vienmēr, esmu fantazējusi aizbraukt uz
Dievidameriku. Es nezinu kāpēc. Patīk viss senais un turienes dabas skaistums un siltums. Pa YouTubi bieži skatos valstis, kuras tur ir. Varbūt pat aizbrauktu uz ārzemēm, sakrātu tam līdzekļus un aizbrauktu uz turieni. Vēl valodu iemācītos. Un tad izdomātu, ko tur darīt. Varbūt organizētu kādu biznesu piemēram, tūrismu!!!
3. Man ir kāda karmiska saistība ar turienes valstīm??? Ir dažas jau konkrēti noskatītas. Starp citu, esmu noskaidrojusi, ka tur vispār nav nekādu sociālo labumu, ne izglītība, ne medicīna, ne kā tur nav.
Elvita Rudzāte atbild: Ļoti liela dzīves gudrība ir neielikt enerģiju notikumos. Liene ieliek ļoti daudz savas enerģijas, vērojot kā citi dzīvo, kādas izvēles izdara. Tādējādi viņa tērē viņai dāvāto Dievišķo enerģiju nelietderīgi, kas vēlāk var radīt viņai resursu trūkumu, piemēram, naudas trūkumu. Pie tam nedrīkst aizmirst, ka sliktas domas par citiem cilvēkiem, piegružo vidi pat vēl vairāk nekā nomesti zemē plastmasas maisiņi. Tieši cilvēku sliktu domu koncentrācija var radīt kara situācijas un dažādas dabas kataklizmas. Ja cilvēki zinātu, cik ļoti viņi piesārņo planētu Zemi ar savām sliktajām domām, tad visās jomās notiktu ļoti straujas pārmaiņas uz labo pusi.
Katrs cilvēks izdara izvēles, kuras savukārt ietekmē viņa nākotni. Tas, kas dažkārt cilvēkam no malas skatoties ir nepareizi, Dieva acīs var būt pareizs lēmums. Savukārt tas, kas dažkārt cilvēkam no malas skatoties šķiet pareizi, Dieva acīs var būt kļūdains lēmums. Tāpēc ne man spriest par tiem, kas ir izdarījuši izvēli dzīvot ārzemēs. Tā ir viņu izvēle un viņi par to uzņemas atbildību. Dievs nevienu neaizmirst, visi cilvēki ir Viņa pārraudzībā un tikai Viņam ir zināms kādā veidā Viņš katru cilvēku ved pie prāta.
Vienīgais ieteikums tautiešiem, kas dzīvo ārzemēs un ir izdarījuši izvēli tur palikt, kaut kādā veidā palīdzēt savai tēvzemei. Piemēram, palīdzēt atrast labus kontaktus Latvijas uzņēmējiem, vai atbalstīt kādu Latvijas labdarības iestādi finansiāli vai kā citādi palīdzēt. Jo pilnīgi visiem mums ir jāpalīdz tēvzemei katram tādā veidā kā spējam. Diemžēl palikušie Latvijā par to aizdomājas pat mazāk nekā tie, kas ir aizbraukuši dzīvot uz ārzemēm. Iesaku Lienei padomāt, ko viņa ir labu izdarījusi un varētu izdarīt tēvzemes labā?
Attiecībā par Lienes simpātijām pret Dienvidamerikas valstīm, tas ir tikai normāli, ka izjūtam simpātijas pret tām valstīm, kur iepriekšējā dzīvē esam pavadījusi laiku. Iespējams Liene tur ir dzīvojusi, bet kāda gan tam ir nozīme šajā dzīvē? Ja ir vēlēšanās tur pabūt un iepazīt šīs valstis tuvāk, tad nevajag sev to liegt, aizbraucot ekskursijā, ja maciņš to pieļauj vai iepazīt valstis caur televīzijas pārraidēm. Jo cilvēkam ir lielāka pieredze par dažādu valstu kultūrām, īpatnībām un unikalitāti, jo cilvēkā ir lielāka līdzcietība pret citādi domājošiem. Tāpēc mūsdienu iespēja, kas cilvēkiem ir dota, ka viņi var salīdzinoši lēti iepazīt dažādas valstis, veidot sadarbības projektus utt. ir cilvēces evolūcijas veicinātāja, kas ir nepieciešama, lai cilvēki cits pret citu kļūtu labāki, lai pasaulē mazinātos naids un pamazām izzustu vardarbība.