Vai parkinsona sindroms ir izārstējams? 29.05.2015
Evija jautā: Vai parkinsona sindroms ir izārstējams?
Elvita Rudzāte atbild: Parkinsona slimības pamatā ir bezcerība, kas nomoka cilvēku. Slimniekam nevilšus sāk trīcēt galva un rokas. Mīksto audu cietība traucē normālām kaulu kustībām, tāpēc arī neveiklā gaita. No bezcerības monotona kļūst runa. Šie ļaudis savu labo gribu un dedzīgo sirdi ir iztērējuši skumju, nelaimīgu cilvēku dzīves uzlabošanai. Parkinsona slimības gadījumā nervu šūnu funkcionēšanai traucē ķīmiskās vielas dopamīna nepietiekamība. Dopamīns nes svēta pienākuma izpildīšanas enerģiju. Ja cilvēks jūt bailes, ka nevarēs izpildīt savu svēto pienākumu, rodas dopamīna nepietiekamība, kas savukārt izraisa Parkinsona slimību. Tāpēc Parkinsona sindroms rodas tiem, kas vēlas maksimāli dot, t.i., izpildīt savu svēto pienākumu, taču viņu dotais nesniedz gaidītos rezultātus, jo šie ļaudis neaptver, ka nevienam nav ļauts nelaimīgu cilvēku padarīt laimīgu.
Galvas un roku trīcēšana ir it kā bailes no saviem bezjēdzīgajiem centieniem. Tie slēpj sarūgtinājumu veltās labestības uzplūdu dēļ un apziņu, ka jauniem uzplūdiem spēka vairs nav. Kā arī bailes, ka mani pārstās mīlēt, ja es nepalīdzēšu šiem nabaga nelaimīgajiem ļaudīm. Tajā paša laikā šiem cilvēkiem mirklī uzliesmo vēlēšanās palīdzēt, kolīdz kāds pie viņiem vēršas. Bailes palīdzēt un bailes nepalīdzēt mijas viena ar otru, vispirms izraisot roku trīcēšanu, bet vēlāk arī galvas drebēšanu.
Ja no sākuma slimība par sevi atgādina, kad mērķtiecīgi tiek pastiepta roka, tādējādi it kā sakot: nevajag tik ļoti sasprindzināties citu cilvēku dēļ, labāk lai dara paši, tad vēlāk, slimībai progresējot, slimniekam možuma brīžos sāk nemitīgi trīcēt galva, it kā sakot, ka cilvēks māj, piekrizdams palīdzēt arī pašlaik.
Ja cilvēks mainītu savu domāšanu un attieksmi pret dzīvi, tad viņš varētu no šīs slimības atbrīvoties. Bet tā kā viņš ļoti vēlas būt labs cilvēks, tad slimība neatkāpjas.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …