Kā lai es sievai ieskaidroju, cik man ir svarīga brīvība? 22.05.2018
Davids jautā: Sveicināti, lieta tāda, ka ar sievu kopā esmu jau četrus gadus. Sieva ir ļoti gādīga, mīloša, godīga, un ļoti uzticīga. Viņai ir svarīgas attiecības ar vienu partneri un būt kopā ar vienu cilvēku, ideāli sakot, ar virzienu visu mūžu nodzīvot.
Es esmu citas dabas cilvēks, tāpēc mums ir problēmas. Es lasu daudz no Ošo un sekoju viņa mācībai, kur norāda, ka jādzīvo ir tas, kas ir sava patiesība, lai kāda tā arī būtu un jādzīvo no saviem impulsiem, ka viss mainās un plūst, arī attiecības ar vienu partneri var beigties un tas ir normāli.
Es dzīvoju sev un es sev esmu pirmajā vietā arī kā to atbalsta Ošo. Un tur mums rodas konflikta punkti, jo viņa uzskata, ka attiecībās valda uzticība, sevišķi seksuālajā ziņā, kur gan Ošo mācībā ir pieļaujami vairāki partneri un
seksualitāte jābauda kā svētki.
Nesen es iepazinos ar sievieti, ar kuru domāju doties kādu laiku atvaļinājumā. Mana sieva ir absolūti asarās, nevēlas to pieļaut, viņai sāp sirds, ko es saprotu, bet nevaru neko padarīt, jo ciest ir viņas izvēle tāpat kā manējā dzīvot pēc tā, kā es jūtos un kas man ir dotajā momentā impulss. Un šobrīd viņa mani tāpēc kaitina. Es jūtos ierobežots tam, lai darītu, ko gribu un dzīvotu brīvs, neatkarīgi ne no viena.
Es nevēlos, ka kāds man aizliegtu satikties ar citu sievieti, pat ja tā ir mana sieva, kas aizliedz. Man ir svarīgi, ja mani uzrunā un pievelk pie sievietes, kura ir seksuāli pievilcīga, tad vēlos ar viņu arī pārgulēt, protams, ja sieviete tam piekrīt. Tas ir tikai sekss, varbūt kādreiz kas vairāk, atkarīgs no iekšējiem impulsiem, neko nekad nevar zināt.
Tā sieviete zina, ka mani mājās gaida sieva un man tas padara dzīvi vieglāku, jo viņa ir tam atvērta un problēmas nesaskata. Labs sekss, ja tā gadās, labi pavadīts laiks ar sievieti, kura mani saprot, kādēļ man to būtu sev jāaizliedz ar to sevi jāierobežo, ja ir iekšēja vēlēšanās un impulss? Kādēļ man būtu jāierobežo sevi, pat ja zinu, ka viņai lūzt sirds? Kad viņa minēja, ka šis brauciens ir klāts ar viņas asarām, ka viņa to neatbalsta, tajā momentā likās, ka uzsprāgšu no dusmām. Visus šos gadus biju uzticīgs un tagad saprotu, ka pēc gadiem seksuālā pievilkšanās noplok, tāpēc jūtu impulsu seksam ar citu sievieti.
Es vēlos attīstīties, nodarboties ar jogu, meditāciju, doties padzīvot uz Indiju, iegūt pieredzi, pāri visam būt brīvs savā dzīves ceļā. Mana sieva mani ierobežo, lai arī viņa ir mīlestības pārbagāta un attiecības ir tik svarīgas, ka būtu gatava doties uz jebkuru pasaules malu līdzi un ikvienā dzīves situācijā ir atbalsts. Arī citādi saprotamies labi un harmoniski, ir kāpumi un kritumi un arī tiem par spīti viņa paliek ar mani. Vienīgi šis jautājums par seksu ar citām
sievietēm, viņa ir absolūti nelokāma. Kā lai es viņai ieskaidroju, cik man ir svarīga šī brīvība, jo es viņu tāpēc nepametu?
Elvita Rudzāte atbild: Es neesmu lasījusi Ošo grāmatas, un vienmēr brīnījos, kāpēc tās mani atgrūž, jo tās pašķirstot, neko sliktu tajās nemanīju. Ja Davida rakstītais par Ošo mācību atbilst patiesībai, tad esmu saņēmusi atbildi uz savu jautājumu, jo tas ko raksta Davids ir pretrunā ar Dievišķajiem likumiem.
Iespējams Davids ir pārpratis Ošo mācību, jo bieži esmu dzirdējusi, ka arī manis rakstīto cilvēki ir sapratuši pretēji tam nekā es to biju domājusi.
Davids ir aprakstījis tipiska egoista domāšanu un attieksmi pret dzīvi. Egoistam patīk būt par egoistu un viņš patiešām nesaprot, kāpēc viņš nevar dzīvot tā kā viņš to ir izvēlējies? Atbilde: viņš var dzīvot tā kā viņš to ir izvēlējies, Dievs visiem ir devis brīvo gribu, tikai viņš aizmirst, ka Dievs ir devis arī saprātu, kas kontrolē brīvo gribu. Vai Davids kontrolē savu brīvo gribu, vai viņa vēlme dzīvot brīvu dzīvi bez ierobežojumiem ir saprātīga?
Lai atbildētu uz šo jautājumu, padomāsim par sekām. Davids ir izvēlējies par sievu uzticamu sievieti, kas viņam vergo. Tā nav mīlestība, tā ir verdzība. Ja starp Davidu un viņa sievu būtu mīlestība, tad viņā nemazinātos iekāre pret savu sievu, jo laiks neko nemaina, īsta mīlestība ar katru kopdzīves gadu kļūst tikai spēcīgāka un pat ja seksuālās attiecības ir retāk, tas neizmaina partneru jūtu pasauli. Mīlestība nav sekss. Sekss ir bauda, kas tērē radošo enerģiju. Cilvēks, kas mīl, nespēj sāpināt to, ko mīl, jo mīloši cilvēki veido vienu veselumu, un sāpinot otru, tu sāpini arī pats sevi.
Davida sieva pārdzīvo sava vīra neuzticību, lēnām krājot sevī stresus, kas attīsta ļaundabīgu audzēju. Jautājums ir tikai, kad stresi pārsniegs kritisko robežu un slimība liks par sevi manīt. Iespējams Davidam ir vienalga, kāda ir sievas veselība un kāda būs viņa dzīve, kad sieva dosies uz Smalko plānu, jo viņam jau nav problēmas apprecēt citu sievieti un ja tā nepatiks, dzīvos kopā atkal ar citu sievieti, jo nav taču problēmas mūsdienās atrast sievieti, kas gribētu dzīvot kopā ar vīrieti. Dievs visu to viņam atļaus, tikai tas viss kaut kad beigsies pie “sasistas siles”. Ja Davids netic tam, ka Dievišķo likumu pārkāpšana agrāk vai vēlāk cilvēku noved pie “sasistas siles”, tad lai viņš papēta egoistu dzīves stāstus.
Kad cilvēks ir nonācis pie “sasistas siles”, tad viņš atceras savu pagātni un padomā, kāpēc skaistā dzīve beidzās tik nejauki? Nebūs neviena, kas viņam palīdz, un tas būs tas brīdis, kad viņš atcerēsies par Dievu, lūdzot Tam palīdzību. Dievs palīdzēs, bet viņš nevarēs atgriezt atpakaļ to, ko viņš jau būs zaudējis.
Davids raksta: “…Es vēlos attīstīties, nodarboties ar jogu, meditāciju, doties padzīvot uz Indiju, iegūt pieredzi, pāri visam būt brīvs savā dzīves ceļā…” Mīļais David, attīstīties Tu sāksi tad, kad padomāsi, kāpēc nedrīkst dzīvot egoistisku dzīves veidu un sāpināt cilvēkus, īpaši Tavu sievu. Kamēr Tu vēlies baudīt dzīvi, par attīstību aizmirsti. Tu nevis attīstīsies, bet degradēsies. Tu esi izvēlējies ciešanu ceļu, un neviens Tev to nevar aizliegt, jo tāda ir Tava brīvā griba. Tikai atceries, ka Tu uzņemies atbildību par katru savu domu, vārdu un rīcību, kas veido Tavu labo un slikto karmu, kas pie Tevis atgriezīsies atpakaļ, ja ne šajā dzīvē, tad noteikti nākamajās, ja vispār Dievs Tev dos iespēju vēl iemiesoties un neaizsūtīs Tevi uz “pārstrādi”, ko kristietībā sauc par elli.
Tu esi nonācis dzīves krustcelēs, un Tavs lēmums noteiks, kāda Tev būs nākotne. Atceries, ka ik brīdi mums ir tikai divas izvēles – viena tuvina Dievam, bet otra attālina no Dieva. Kāda būs Tava izvēle?
Iesaku Tev noklausīties manis vadītos e-seminārus “Piedošanas mācība” un “Kāda būs Tava izvēle?”. Tu vari neticēt manis teiktajam, bet tas Tevi neatbrīvos no atbildības par savām izvēlēm.