Ko garīgajā skatījumā nozīmē nieru funkcionālo spēju samazināšanās? 10.10.2024
Olita jautā: Man ir pāri 80 gadiem. Asins analīzes uzrāda nieru funkcionālo spēju samazināšanos.
Gribētu zināt, ko tas norāda garīgā skatījumā?
Apzinos, ka vecums iedarbojas uz visiem orgāniem.
Elvita Rudzāte atbild: Nieres ir dzīves mācību orgāni. Nierēs kustās ūdens. Ūdens simbolizē jūtas. Tāpēc nieru uzdevums ir likt cilvēkam saprast savas jūtas.
Dzīvot garīgajā skatījumā nozīmē kaut ko radīt. Ja mēs neko neradām, tad mēs garīgajā līmenī mirstam. Dzīve virzās uz priekšu, tikai pateicoties tam, ka cilvēks nemitīgi mācās, bet, ja reiz nemācās, atstāj šo sauli, lai atpūstos. Cilvēks mācās no šķēršļiem, kas rodas paša likteņa ceļā. Šķēršļi ir bailes un vilšanās, kas bremzē cilvēka attīstību. Bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks ir vīlies, tad viņš baidās vēlreiz kaut ko darīt vai mainīt savā dzīvē, jo viņš netic, ka izdosies. Bailes parādās no tā, ka viņa vēlmes varētu nepiepildīties. Jo lielākas bailes, jo sarežģītāks šķērslis – mūsu vēlmes var būt tik lielas, ka vilšanās ir neizbēgama. Attīstība ir baiļu atbrīvošanas process, citādi bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks nebaidās kļūdīties, tad viņu nepiemeklē vilšanās un pat, ja cilvēks kļūdās, dzīve tādēļ neapstājas, un cilvēks mācās no kļūdām, kas arī ir galvenais nieru garīgais uzdevums. Radīšanas vajadzību apstādina tikai bailes, kuras radušās no vilšanās. Tāpēc bailes sauc par tumsas jeb nāves enerģiju, jo tās apstādina kustību – ja cilvēks pēc kļūdām ir vīlies sevī vai citos, tad turpmāk viņš sāk baidīties no šādu situāciju atkārtošanās un neapgūst dzīves mācību, kas simboliski nozīmē dzīves plūsmas apstādināšanu. Tā kā ķermenis vēlas, lai cilvēks nepārtraukti attīstītos, tad talkā nāk nieres un virsnieres, kuras caur slimību ved cilvēku pie prāta. Tātad nieres sevī uzkrāj stresus – bailes un vilšanos, kas ir pamatcēloņi nieru slimībām.
Nieru funkciju bojāšanās rodas no cilvēka izjūtas, ka viņa uzticēšanos ļaunprātīgi izmanto un no nodevības izjūtas. Tāpēc nieres saslimst no vilšanās izjūtas.
Ja no bailēm noskumis cilvēks pastāvīgi salīdzina sevi ar citiem un izjūt skaudību par to, ka citiem viss ir kārtībā, bet viņam ne, tad cieš nieres. Skaudībai ir iepriekš neparedzamas sekas. Vienas no tām – vēlme atriebties, kas noved pie nieru mazspējas problēmas.
Tātad nieru mazspējarodas no skaudības, kas pāraugusi atriebības kārē. Tā ir baiļu nepietiekamība jeb pamācošo baiļu neesamība. Cilvēks, kas nevēlas neko dzirdēt par savām vājībām un dara visu, lai viņu uzskatītu par drosmīgu, kategoriski savas bailes noliedz. Tātad viņā nav pamācošu baiļu, ko pārvērst drosmē. Ja cilvēks bailes nomāc līdz tādai pakāpei, ka pret tām kļūst pavisam nejūtīgs, tad viņš grasās demonstrēt savu pārgalvīgo drosmi. Paštīksminoša plātība un galvu reibinoši triki slēpj sevī veikli paslēptas bailes, ka cilvēku var noturēt par gļēvuli. Ar nesaprātīgu drosmi cilvēks pierāda sev un citiem, ka viņš ir labāks par citiem. Izjūta, ka viņš ir drosmīgāks, proti, labāks par citiem, piespiež izgudrot iespējas savas drosmes demonstrēšanai. Šī vēlme izraisa riskēšanu ar veselību jau tā bīstamā darbā, jo vairs netiek ievēroti drošības tehnikas noteikumi. Nieru nepietiekamībā visi vaino tikai darbu. Ar nieru nepietiekamību slims cilvēks, kas apzinās šīs kļūdas un no tām izrietošo pārējo kļūdu virkni sevī, spēj atlabt. Diemžēl darba varonība vai nesaprātīga drosme darbā ir tik vilinošs saldais ēdiens, ka no tā ļaudis nekādi negrib atteikties.