Par ko liecina branta jeb mājas sēnes rašanās mājā? 12.10.2024
Eva jautā: Par ko liecina branta jeb mājas sēnes rašanās mājā? Ko tā pasaka no garīgā skatījuma?
Virtuve tika izremontēta pirms gada, un šoruden konstatējām sēni, kura ļoti strauji izplatās, grīdas sāk pūt, sēne aug redzama.
Ar vīru pārcēlāmies dzīvot uz vīra vecāku mājām (vecāki pirms 3 gadiem nomira, saņēmām mantojumā).
Teritorija ir liela, un diena paiet darbos līdz vēlam vakaram. Vīru sēne neuztrauc. Bet man ir bezspēcības sajūta, izmisums, nevēlēšanās tur dzīvot un vispār dzīvot. Esmu pārgurusi.
Sajūta, ka stāvu bezdibeņa malā. Kāpēc man ir tāds pārbaudījums uzlikts, ko tas grib mācīt? Kā psiholoģiski tikt galā ar šo situāciju?
Protams, cīnīsimies un centīsimies to sēni likvidēt. Ceru izdosies.
Elvita Rudzāte atbild: Garīgajā skatījumā sēnes ražo skābes. Sevis un citu vainošana materializējas kā skābe. Sēnes rodas no padošanās un bezspēcīga naida bezcerīgā situācijā, kurā tā vai tā neko nevar darīt, bet tam vienalga jābūt izdarītam. Tātad bezspēcība un bezcerība ir kā māsas, kuras veicina viena otras attīstību.
Iesaku Evai padomāt par vainas izjūtu. Vai viņa sevī netur par kaut ko lielu vainas izjūtu, vai viņa nav par kaut ko apvainojusies un vaino citus kaut kādās problēmās.
Mani uzmanīgu dara Evas teiktais: “…man ir bezspēcības sajūta, izmisums, nevēlēšanās tur dzīvot un vispār dzīvot…”
Spēku mums dod mīlestības enerģija. Bezspēcība rodas, ja cilvēks izjūt mīlestības trūkumu un viņā nav pietiekami stipra ticība Dievam. Tāpēc viens no ieteikumiem Evai ir sākt iet apzinātu garīgās izaugsmes ceļu.
Bezcerības izjūta rodas no neticības sev. Ja cilvēks netic sev, tam, ka viņš varēs pārvarēt grūto situāciju, viņā veidojas bezcerības izjūta. Ticības sev trūkums veidojas no tā, ka cilvēks neprot sev piedot, sevi mīlēt un nevēlas sevi mainīt.
Cilvēks arī pats sev var palīdzēt, ja viņš izanalizē savu dzīvi un izprot savas bezcerības izjūtas patieso cēloni. Vairumā gadījumu tās ir vēlmes, kas jāapzinās un no sevis jāatbrīvo.
Dzīves analīzi var veikt, atbildot uz jautājumiem:
Kas manī ir radījis bezcerības izjūtu?
Kāda mācību stunda tā ir?
Ko šī mācību stunda man grib iemācīt?
Kādus stresus es esmu sev piesaistījis?
Kas man ir jādara, lai apgūtu mācību stundu?
Kad esat izpratis neapgūto mācību stundu, tad lūdziet piedošanu savam ķermenim, ka ar stresiem esat tam nodarījis pāri. Lūdziet piedošanu bezcerības izjūtai, ka esat to turējis savā cietumā. Iztēlojieties, ka palaižat savu bezcerības izjūtu brīvībā, ka jūs to atdodat Dievam… Atcerieties, ka Dievs vienmēr palīdz, ja tikai viņam lūdz palīdzību.
Ir ļoti svarīgi saglabāt cerību arī smagos apstākļos. Austriešu psihiatrs Viktors Frankls koncentrācijas nometnē bija novērojis, ka ieslodzītie, kuri zaudēja cerību, drīz vien aizgāja bojā. Taču visniecīgākais cerības stariņš – baumas par uzlabotu pārtiku vai iespējām bēgt – vairākiem koncentrācijas nometnē ieslodzītajiem palīdzēja izdzīvot pat sistemātiska terora apstākļos.
Lai vieglāk būtu gūt ticību sev, jāatceras, ka pasaulē nav tik daudz tumsas, lai izdzēstu gaismu, kas rodas no vienas mazas svecītes. Patiesības gaisma vienmēr izlaužas cauri tumsai.
Lai kas arī jūsu dzīvē notiktu, vienmēr atcerieties, ka Dievs nekad ne no viena nenovēršas. Visas grūtības, problēmas, ar kurām dzīves ceļā sastopaties, ir nepieciešamas, lai jūsu Gars attīstītos, lai jūs kļūtu dzīves gudrāki. Pakļaujot jūs dažādiem pārbaudījumiem, Dievs parāda savu mīlestību. Cilvēkam dzīve uzliek tādus pārbaudījumus, kādus viņš spēj izturēt. Dzīve nekad cilvēkam neuzliek lielākus pārbaudījumus, nekā viņš spēj izturēt, tāpēc, ja jūs dzīve pārbauda ar ļoti smagiem pārbaudījumiem, tas nozīmē, ka jūs esat garīgi nobriedis, lai tiktu ar tiem galā. TICĪBA LABAJAM vienmēr dos jums spēku pārvarēt grūto pārbaudījumu. Ja glabāsiet savā sirdī ticību, jums nebūs jāraud par grūto dzīvi, jūs nonāksiet tur, kur jums ir jānonāk un sasniegsiet to, kas ir jāsasniedz.
Lai Eva izprastu savas neapgūtās mācības, iesaku Evai piedalīties Sokrata tautskolas atbalsta grupā “Dzīves analīze un neapgūto mācību noteikšanas prakse”. Informāciju par tuvāko atbalsta grupu lasīt šeit.