Kristīne jautā: Strādāju lielveikalā, darbs ir ar slodzi it sevišķi tas attiecas uz kājām. Strādāju par kasieri, es nesēžu kasē, bet katru darba maiņu strādāju kājas stāvot un daudz staigājot. Nekad nebija sāpējušas kājas.
No nepareizi izvēlētajiem lakādas apaviem man tas sākās, cik saprotu, kurus ikdienā valkāju darbā. Tad sāpēja, bet ne pēda, bet kājas platumā sāpēja, jo kāja laikam ir palikusi platāka. Tad pārgāja sāpes, bet pēc kāda neliela laiciņa tagad sāp labas kājas pēda. Man varbūt ir izveidojusies plakanā pēda? Ģimenes ārste domā, ka cīpsla kāda ir pastiepta. Gaidu, kad pienāks mana diena pēc pieraksta pie traumatologa, jo garas rindas, nevar ātri tikt. Pie ortopēda pierakstījos, bet viņš brauc no Rīgas, un vēl nav zināms, kad atbrauks pie mums! Jautājums, kas tad man īsti ir ar to kāju? Un no garīgā viedokļa, ko tas nozīmē?
Drīz būs jau mēnesis, ka esmu uz slimības lapas. Gaidu, un lūdzu atbildi no Jums par šo savu problēmu.
Elvita Rudzāte atbild: Diagnoze ir jānosaka ārstiem. Es varu tikai paskaidrot, ko nozīmē sāpes kājas pēdā garīgajā skatījumā.
Kājas galvenokārt vēsta par saskarsmi, tikai ar ekonomisku rakstura zemtekstu.
Kajas saslimst, ja darbs tiek darīts, lai tiktu dzīvē uz priekšu. Tam, kurš vēlas izcelties ar ātrām kājām (vairāk paveikt ekonomikā vai saimnieciskajos pienākumos nekā citi), rodas kāju slimības.
Sāpēs kājās rodas no dusmām, kas saistītas ar darba pabeigšanu, dabūšanu vai naudas tērēšanu, vārdu sakot, ar saimnieciskām problēmām.
Tam, kurš kā nikns zirgs vēlētos spert ar pakaļkājām, lai citus, kas laužas uz priekšu, aizlidinātu tālu atpakaļ, tiek ievainotas pēdas.
Deformētas pēdas nozīmē, ka cilvēks ikdienas darbiņus redz kā greizā spogulī, proti, tos nepareizi novērtē.
Pietūkušas pēdas liecina par skumjām, kas saistītas ar ikdienas problēmām, kuras uzkrājas pēdās. Tās nav skumjas naudas trūkuma dēļ. Vēl skumjāk var justies tas, kam nauda ir, bet kas savu dzīvi negrib pakļaut naudai. Skumjas ir dusmu enerģija. Pēdas problēmas simbolizē ikdienas problēmas.
Cīpslas un saites simbolizē savstarpējās attiecības starp cilvēkiem un dzīvi. Ja cīpsla vai saite iekaist, tas nozīmē, ka attiecības ar cilvēkiem un dzīvi ir sasprindzinātas, jo cilvēks neprot paskatīties uz dzīvi plašāk, t.i., viņš uzskata, ka tikai viņa patiesība ir vienīgā pareizā. Ja cilvēka domāšana ir elastīga, tad arī viņa saites un cīpslas būs elastīgas. Cilvēkam, kuram ir ļoti stingrs ego, cieš saites. Parasti cilvēkam mainīt domāšanu cenšas palīdzēt traumas. Ja cilvēks iemācīsies pieņemt otru cilvēku tādu, kāds viņš ir, un arī sevi, tad problēmas ar saitēm un cīpslām atkāpsies.
Cīpslas vai saites plīsums rodas no dusmām par to, ka cilvēks nespēj otru pārmācīt. Citiem vārdiem sakot, šāda trauma rodas brīdī, kad cilvēks vēlas otru “pasūtīt vienu māju tālāk”.