Izsmiešanas mācība 17.01.2025
Mūsdienās izsmiešana ļoti izplatīta izglītības iestādēs visās vecuma grupās, kā arī pieaugušie tieši tāpat uzvedas sociālajos tīklos. Kā rīkoties tam cilvēkam, kuru izsmej?
Atbilde: ārēji klusēt, bet iekšēji piedot tiem, kas tevi pazemo un ņirgājas par tevi, tādējādi dzēšot tavu slikto karmu. Patiesībā nevajag bēdāties, kad kāds tevi izsmej, jo viņš neapzināti dzēš tavu slikto karmu un mazgā tavu auru no netīrumiem.
Tāpēc nekad nevajag padoties šantāžistiem, kas draud tevi publiski pazemot, bet ļaut viņiem, lai viņi savu slikto nodomu īsteno. Pats svarīgākais ir apzināties, ka ikviens kas par tevi ņirgājas vai pazemo, viņš neapzināti dzēš tavu slikto karmu, kuru pats esi radījis iepriekšējās dzīvēs vai šajā dzīvē.
Tas nozīmē, ka tu no šādas negatīvas situācijas pat gūsti labumu. Piemēram, Svētie cilvēki ļoti priecājās, ja kāds viņus izsmēja vai aprunāja, vai citādi mēģināja nodarīt pāri, jo Viņi zināja, ka šie pāridarītāji palīdz viņiem ātrāk dzēst Viņu slikto karmu un palīdz atgriezties pie Dieva.
Galvenais turpmāk nākotnē nekad vairs neatkārtot pagātnē pieļautās kļūdas.
Kā cietējam pareizi lūgt un paļauties uz Dievu, kamēr nav noticis ļaunākais, piemēram, šantāža nav īstenojusies? Šādā situācijā, kad cilvēks pats ir pārkāpis Dievišķo likumu un tāpēc var saskarties ar šantāžu, jālūdz piedošana ir Dievam, ka nav ievērojis Viņa dotos likumus. Tikai Dievs redz, kas patiesībā notiek cilvēka sirdī, cik cilvēks no šīs negatīvās situācijas ir mācījies un cik lielā mērā viņš nožēlo savu pieļauto kļūdu. Tieši no tā būs atkarīgs, cik Viņš dzēsīs cilvēka radīto negatīvo karmu un negatīvo enerģiju cilvēka aurā.
Dievs nevienu nesoda. Cilvēks pats sevi soda, pārkāpjot Dievišķos likumus un tādējādi radot negatīvo enerģiju, kas agrāk vai vēlāk pie cilvēka atgriežas. Dievs tikai raugās uz cilvēku un palīdz viņam tik lielā mērā, cik cilvēks to ir pelnījis. Dievs ir ļoti žēlsirdīgs, un spēj piedot pat tiem, kas ir veikuši ļoti smagus noziegumus, ja tikai šie cilvēki nožēlo savas kļūdas un turpmāk nekad tās neatkārto.
Tāpēc mums ar pazemību ir jāpieņem visas negatīvās situācijas un jāmācās dzīvot tikumīgu dzīvi jeb dzīvi saskaņā ar mūsu sirdsapziņu. Ja cilvēks ievēro Dievišķos likumus, tad viņā ir iekšējs miers un viņš nebaidās no pārbaudījumiem, jo zina, ka viss, kas notiks, būs tikai uz labu.
Kāpēc sabiedrība ir tik neiejūtīga un ņirgājas par citiem cilvēkiem? Tāpēc, ka sabiedrība cieš no mīlestības trūkuma. Cilvēks, kas mīl, izprot citu cilvēku pieļautās kļūdas, jo ļoti labi apzinās, ka arī pats bez kļūdām neiztiek. Cilvēks, kas nosoda citus, nosoda arī sevi un cieš no mazvērtības kompleksiem. Tomēr nosodīšana un ņirgāšanās jeb izsmiešana nav viens un tas pats.
Izsmiešanas mērķis ir noniecināt cilvēku, bet noniecināšanas motīvi varētu būt dažādi – skaudība, bailes, mazvērtības izjūta u.c. Izmiešana mūsdienās ir atklāta un anonīma. Bieži izsmējēji nevēlas atklāt savu personību, jo ir pārāk gļēvi, un nevēlas sabiedrībai atklāt savu tumšo pusi. Interesanti ir tas, ka cilvēki pat iedomāties nevar, ka intelektuāli attīstīts cilvēks ir spējīgs uz tādu netikumīgu rīcību. Tomēr intelekta attīstība negarantē tikumību un reālu pašizpratni. Cilvēks, kam ir reāla pašizpratne, sevi nepazemina un nepaaugstina attiecībā pret citiem, un nemēģina arī citus noniecināt.
Kāpēc cilvēkus nedrīkst izsmiet? Jo izsmiešana rada negatīvu enerģiju jeb negatīvu karmu, kas atgriežas atpakaļ pie tās radītāja.
Kādas ir izsmējēja neapgūtās mācības? Izsmējējam vispirms ir jāapzinās, ka viņā slēpjas ļoti liels mazvērtības komplekss, kura cēlonis ir bailes “mani nemīl”, kā arī milzīgas bailes būt sabiedrībā nevērtīgam. Tāpēc neapzināti viņš mēģina pacelt savu vērtību, noniecinot citus.
Izsmējējam ir jāsaprot, ka visu, ko Dievs ir radījis, visam tam ir vērtība un sava loma Visumā. Ja tu noniecini kāda vērtību, tad tu samazini pats savu vērtību.
Ko darīt, ja esi kādu izsmējis? Izsmējējam ir jāmācās piedot un lūgt piedošanu. Atcerēsimies Augstāko tikumu no visiem tikumiem – PIEDOŠANU. Vispirms ir jāsaprot, ka izsmiešana var kādam radīt sāpes, tāpēc svarīgi ir nožēlot pieļautās kļūdas un lūgt piedošanu tam, kuru esi izsmējis, kā arī piedot saviem pāridarītājiem un piedot pašam sev savas pieļautās kļūdas.
Kā mazināt izsmiešanu pieaugušo un bērnu vidū? Ja pieaugušie un bērni zinātu par Karmas likumu un izsmiešanas sekām, tad es domāju, ka viņi kontrolētu savu rīcību un neizsmietu cilvēkus, kaut arī būtu vēlēšanās to darīt. Tikai neizglītotība jeb tumsonība veicina kļūdu pieļaušanu, tāpēc tik svarīgi bērniem, jauniešiem un to vecākiem stāstīt par izsmiešanas sekām un ietekmi uz paša dzīvi, iepazīstinot ar Karmas likumu.
Bērniem un jauniešiem ir jāmāca empātija – iejušanās otra cilvēka ādā, lai viņi spētu izjust otra cilvēka izjūtas. To vislabāk var izdarīt caur lomu spēlēm, pēc tam analizējot izjūtas. Tas ir līdzīgi kā vīram un sievai, kamēr vīrs no malas nav dzirdējis kā jūtas sieva un sieva no malas nav dzirdējusi kā jūtas vīrs, tikmēr viņi viens otru nesaprot un ģimenē ir konfliktsituācijas. Tāpēc par izjūtām ir jārunā, jo tikai tā cilvēki sāk labāk izprast otru cilvēku.
Iztēlojieties izsmiešanu kā cilvēku un ieklausieties izsmējēja vārdos: “Man ir bail, ka mani kāds noniecinās, tāpēc uzbrūku pirmais, lai citi domātu, ka esmu spēcīgs. Es vēlos atriebties par savu mazvērtību un tāpēc īpaši man nepatīk tie cilvēki, kuri atšķiras no pārējiem. Mana sirds ir nocietinājusies, tāpēc es nejūtu cilvēku ciešanas un nesaprotu par ko viņi raud. Izdzīvos stiprākais.”
Izsmiešanas mācība: “Neviens cilvēks uz pasaules nav labāks vai sliktāks par tevi un citiem cilvēkiem. Katrs cilvēks ir individualitāte ar savu labo un saviem trūkumiem. Pasaule būtu ļoti garlaicīga, ja visi cilvēki būtu vienādi. Tāpēc Dievs mīl dažādību, jo caur dažādību attīstās unikālais dārgakmens. Kļūsti pats par dārgakmeni, tad tu spēsi ieraudzīt arī citus dārgakmeņus.”
Autore: Elvita Rudzāte