Aizdomības saistība ar terorismu 28.03.2016
Gaismas Skolotāji māca, ka cilvēciskā īpašība AIZDOMĪGUMS ir zemiska un vulgāra, un no tās nepieciešams atbrīvoties. No vienas puses nav slikti, ja cilvēks uzmanās, bet slikti ir tad, ja viņš domās nepamatoti otru cilvēku apvaino tādējādi, uzņemoties uz sevis sliktu karmu. Kad es iepazinos ar Rasputina (pēdējā Krievijas cara Nikolaja II atbalstītājs, gaišreģis) dzīves stātu, kurš tik ilgi bija nomelnots un nepatiesi apvainots, tad manī radīja izbrīnu paša Rasputina attieksme pret pāridarītājiem. Rasputins mācīja, ka nedrīkst par cilvēku padomāt sliktu pirms cilvēks patiešām nav izdarījis kaut ko sliktu. Rasputins cieta tieši tāpēc, ka nevēlējās nevienu apvainot, bet pieņēma visus uzbrukumus un melus kā Dieva gribu un šķīstīšanos Zemes virsū. Rasputins bija Svētais cilvēks, un par to mūsdienās vairs nešaubās tie, kas ir iepazinušies ar tā laika vēsturiskajiem materiāliem, bet bija jāpaiet gandrīz 100 gadiem līdz pierādīja viņa nevainību un svētumu.
Dzīvajā Ētikā ir teikts: “Cilvēks, kas tura aizdomās citus, ar to pašu atsedz sevī esošus līdzīgus uzkrājumus. Aizdomās turētājs atrod sevī spējas visam tam pašam, par ko viņš tur aizdomās citus. Centīsimies iznīcināt pat mājienu uz šo vulgaritāti. Aizdomās turēts vergs, turēs visus aizdomās. Gara valdnieks redz visu skaisto un līdz ar to iedzīvina visu labāko. Magneta likums darbojas visur.”
Ko mums pasaka vārdi: “…aizdomās turēts vergs…”? Tas nozīmē, ka cilvēks ir pats sev radījis iekšēju cietumu, jo viņš visus citus tur aizdomās. Cilvēks spēj iedomāties to, ko pats varētu izdarīt. Piemēram, ja vīrs krāpj sievu, tad viņš tur aizdomās sievu, ka arī viņa to krāpj un nepamatoti ģimenē rada greizsirdības scēnas. Tas nozīmē, ka cilvēks aizdomās tur par to, ko pats dara vai spēj izdarīt. Savukārt vārdi: “…Gara valdnieks redz visu skaisto un līdz ar to iedzīvina visu labāko…” pasaka, ka cilvēks kas koncentrējas uz skaisto un labo, piesaista sev labo un skaisto. Vārdi “Magneta likums darbojas visur” norāda, ka mēs paši sev piesaistām situācijas gan ar domām, gan ar vārdiem, gan ar savu rīcību.
Mēģināsim izprast, kas tad ir aizdomība? Skolotāji māca: “Daudzi to sajauc ar pašiedvesmu, bet pēdējā ir tikai pirmās sekas. Aizdomība savā būtībā ir ļoti lipīga un postoša. Fizioloģiski to var apzīmēt kā sirds enerģijas sabrukumu. Šāds process pārtrauc nervu centru aizsardzības darbu. Ne jau tas ir svarīgi, ka pašiedvesma ieved ienaidnieku cietoksnī, bet vēl ļaunāk, ka cietokšņa aizsargātāji atver ienaidniekam vārtus.
Aizdomas ir jau izaicināšana. Izaicināšana var būt apzinīga, bet aizdomu gadījumos izaicinājumi ir sevišķi haotiski. Atskaitot visādus dzīves sarežģījumus, aizdomība rada vieglu saindēšanos. Cik daudz epidēmiju izplatās tikai caur aizdomību! Karmiskie slimību dīgļi kļūst aktīvi aizdomības izaicināti. Baiļu robeža tikpat kā nav atšķirama no aizdomības. Sardzē stāvošajam jābūt modram, bet ne aizdomīgam. Līdzsvars nerodas no aizdomības. Drosmīgums meklē cēloni, bet nav aizdomās. Tāpēc aizdomība ir, pirmkārt, tumsonība.
Aizdomīguma lēkme cilvēku padara ļaunāku par dzīvnieku, – tam paliek kaut nojauta, bet aizdomīgums izdeldē visas jūtas. Protams, tas ir atlieka no vistumšākajiem laikiem.”
Ko Skolotāja teiktie vārdi nozīmē? Cilvēks pats sev iestāsta ka tas, ko viņš domā tiešām tā ir, atrodot savām domām pierādījumus. Skolotājs to nosauca par pašiedvesmu. Tālāk aizdomīgais izstāsta savas aizdomas citiem, un arī citi aplīp ar aizdomīgumu un neuzticas tam, kam varētu uzticēties, kas savukārt nozīmē, ka viņi tam neraida mīlestības enerģiju, bet noslēdzas pret šo cilvēku. Skolotājs māca, ka pašiedvesma ieved ienaidnieku cietoksnī, un vēl ļaunāk, ka cietokšņa aizsargātāji atver ienaidniekam vārtus. Kas ir cietokšņa aizsargātāji? Tā ir mūsu sirds. Kā tad notiek sirds apmānīšana? Kad cilvēks sāk domāt (prātot), tad ir īstais brīdis, kad pieslēdzas tumsas spēki ar savu informāciju. Cilvēks pārstāj dzirdēt sirds balsi, un ļaujas sava prāta aktīvajai darbībai, kas galu galā cilvēku noved pie smaga pārdzīvojuma, kas ir ciešanas. Interesants ir fakts, ka sirds balss teica pavisam ko citu, bet cilvēks tai uzticējās tikai īsu brīdi, jo prāta teiktais viņu pārņem ar tādu sparu, ka viņš sirds balss teikto ignorē.
Tagad padomāsim par šā brīža lielāko Eiropas Savienības problēmu – teroraktiem un bēgļiem. Vai teroristam/pašnāvniekam nav sirds, ka viņš ir gatavs atdot savu dzīvību, nogalinot kopā ar sevi vēl citus nevainīgus cilvēkus? Arī terorists dzird savu sirds balsi, bet viņš tajā neieklausās, jo cilvēki, kuriem viņš uzticas, ir ar faktiem pierādījuši cik slikta ir ES vai ASV politika, kā tā nodara pāri mazaizsargātiem cilvēkiem utt. Šobrīd ES politiķi lauza galvas kā tikt galā ar teroristiem, bet atbilde ir vienkārša – jādara viss, lai samazinātu teroristu tīklos iekļuvušo cilvēku aizdomīgumu.
Kā atbrīvoties no aizdomības? Skolotāji māca: “Aizdomību grūti izārstēt, jo tā ne vienmēr pakļaujas iedvesmai. Sabrukuma procesu nav iespējams aizpildīt ar iedvesmu. Šī nervu audumu brūce ir jāizdziedē. To nostiprināt iespējams vienīgi ar nervu varoņdarbiem. Tātad, aizdomīgie cilvēki jāpakļauj viskrasākajām iedarbībām, pie tam – visnegaidītākajām, lai izraisītu nervu auduma tiešu sasprindzi. Tāda sasprindze ir nervu centru ģimnastika. Aizdomību nevajag sajaukt ar šaubām. Šīm abām māsām, protams, ir kopēja māte – garīga neattīstība. Aizdomība jau būs tomēr zināms domāšanas process, kamēr šaubas ir tumšs aizsprosts. Grūti pasacīt, kura odze ir kaitīgāka?”
Pēc Briselē notikušajiem pēdējiem teroraktiem, TV redzot ES Iekšlietu ministru bezspēcību, es uzdevu sev jautājumu, kā pareizi būtu rīkoties šajā situācijā? Es saņēmu atbildi. Skolotāji man ļāva iziet cauri visam aizdomīguma procesam Lielās Piektdienas laikā. Esmu bezgala Viņiem par to pateicīga, un tikai tagad sapratu, ka man tas viss bija jāpiedzīvo, lai saprastu kā var izmainīt radušo situāciju ar teroristiem, kā arī lai pati atbrīvotos no šīs sliktās īpašības.
Skolotāji māca, ka aizdomīgie cilvēki jāpakļauj viskrasākajām iedarbībām, pie tam – visnegaidītākajām. Es sāku domāt kādas tās varētu būt? Pēc piedzīvotā Lielajā Piektdienā es sapratu, ka tam ir jābūt kaut kam pārsteidzoši pozitīvam – teroristu vadoņi ir jāpārsteidz ar kaut ko ļoti pozitīvu, ko viņi negaida. Tanī brīdī, kad viņi sastapsies ar negaidīto pozitīvo, viņu nervu sistēmā būs “sprādziens” un viņi apturēs savus iznīcinošos plānus. Arī Jēzus mācīja, ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez otru, bet šie vārdi patiesībā nozīmē, ka pret naidu vajag vērsties ar mīlestību. Tieši mīlestība kopā ar piedošanu ir tā, kas var dzēst naidu.
Mīļie lasītāji, šo rakstu es rakstu otro Lieldienu rītā un tā nav nejaušība, jo kā jau teicu, Augstākie spēki man Lieldienu laikā palīdzēja saprast kā var risināt problēmu ar teroristiem, jo pati to Viņiem lūdzu tūlīt pēc Briseles teroraktiem. Ja jums ir iespēja, lūdzu, pārsūtiet to tiem, kas domā kā risināt problēmu ar teroristiem, kā arī paši padomājiet, vai neesat aizdomīgi. Ja sevī atklājat šo īpašību, tad ir pienācis laiks no tās atbrīvoties, jo arī šī raksta izlasīšana nav nejaušība.
Autore: Elvita Rudzāte