Helēna jautā: Paldies par iepriekšējo atbildi, tā ļoti palīdzēja. Mācību “nespēju justies ar vīru kā vienam veselumam” sajutu kā atslēgu manai
problēmai, samīļoju vīru, un vienu dienu nodzīvoju bez sāpēm krustos. Šodien internetā atradu mašīnu, kas varētu būt kompromiss mums abiem, ģimenei. Bet tad nez no kurienes prātā ienāca jautājums: “Bet ko par to teiks vīra radi?” Ar gadiem man aizvien mazāk nodarbina jautājums – ko par to teiks vai domās citi, bet šoreiz ir citādi, jo mans vīrs no viņiem ir aizņēmies naudu, kuru pazaudēja un nespēj atdot. Respektīvi, ja nopirksim mašīnu, tad radi padomās, ka vīram nauda ir, bet viņš viņiem to neatdod. Un tā arī sanāk, ja visus mūsu ienākumus saucam par kopīgiem.
Es sajūtos ar vīru kā veselums, ja sekotu šāds apvainojums, tas liktu justies slikti arī man, bet nesajūtu veselumu jautājumā, ka man būtu jāpiedalās parāda atmaksā. Sev es to pamatoju, ka es personīgi nekādu naudu aizdot neesmu lūgusi, parāds radās laikā, kad ar vīru bijām pašķīrušies, kā arī es nekad tā īsti neesmu patikusi vīra radiem un mēs gandrīz netiekamies. Es vīra vecākiem nepatiku jau no paša sākuma,
varbūt viņi juta, ka es vīru nepietiekami mīlu, bet vīram tika pateikts, ka es neesmu piemērota viņam pēc auguma, esmu par īsu, par mazu. Kad gaidījām pirmdzimto, es vienu mirkli cerēju, ka tas būs puika, jo man likās, ka tā es varētu izpatikt vīratēvam, bet piedzima burvīga meitene, kurai joprojām lūdzu piedošanu par izvirzīto prasību par dzimumu.
Kad atvedām meitu mājās, vīratēvs pat neienāca paskatīties uz viņu. Kad ar vīru pašķīrāmies, vīra radi novērsās no manis pilnībā, neatbildot pat uz telefona zvaniem. Mazdēls reizēm tiek apsveikts dzimšanas dienā, mazmeita nē. Man milzīgs darbs priekšā, lai to visu piedotu un tiktu vaļā no aizvainojuma, par kura esamību pat īsti nenojautu, tas tā dziļi tika noglabāts ar domu, ka visiem laba tāpat nebūšu un cilvēki ir dažādi. Man tagad atkal sāp krusti un vēl kreisā gūžas locītava. Es nesaprotu, ko man darīt ar to veselumu un tiem parādiem? Vai es daru nepareizi no tiem norobežojoties? Paldies par man veltīto laiku.
Elvita Rudzāte atbild: Tad, kad cilvēki laulājas, viņiem uzdod jautājumu par to, vai partneri ir gatavi būt kopā priekos un bēdās. Ko šie vārdi nozīmē? Tie nozīmē, ka mēs kopā apņemamies dzēst visus parādus un kopā risināt problēmas, kuras skārušas ģimeni, kā arī kopā priecāties. Piemēram, sieva priecājas, ja vīram darbā klājas labi vai izdodas kaut ko labu paveikt un otrādi. Tāpat šie vārdi nozīmē, ka partneri apņemas kopā dzēst slikto karmu, piemēram, Helēnai ir jāpalīdz dzēst vīra karmu ar viņa radiem jeb citiem vārdiem sakot, jāpalīdz atdot vīra parādu. Tieši šī nevēlēšanās atdot vīra parādu un bailes, ko par viņiem padomās arī rada sāpes krustu daļā un kreisās gūžas locītavā.
Ģimene kā vienots veselums ir visos jautājums. Nav tā, ka šajā jautājumā es jūtos kā veselums, bet citā nē. Vai jūs esat redzējušu bumbu, kura maina savu formu? Jā, esat, bet tas notiek tikai tad, kad viņa izlaiž gaisu. Brīdī, kad mēs viņu piepumpējam, tā atkal ir apaļa. Helēnas ģimenē tā arī šobrīd notiek. Bumba izlaiž gaisu, tad Helēna attopas un to piepumpē, bet tā kā bumba ir caura, tad viņa turpina izlaist gaisu, un Helēna sāk domāt vai ir vērts vispār to pumpēt vai izmest laukā.
Man nav cita ieteikuma Helēnai kā tikai atbrīvot aizvainojumus pret vīra ģimeni, palīdzēt vīram nokārtot saistības ar viņa ģimeni un sākt jaunu dzīvi, izbaudot ik mirkli kā tas ir, kad esi ar vīru kopā viens veselums, palīdzot viens otram bēdās un priecājoties kopā priekos.
Sokrata tautskola aicina piedalīties pasākumā “Izglītības programmas “DOMĀTĀJS” dalībnieku saiets 2025”, 2025.gada 9. augustā, plkst. 11.00-17.00, Sirdsapziņas skolā, Bezdelīgu ielā 16, Sigulda, Siguldas novads. Pasākuma mērķis: attīstīt Domātāju savstarpējo sadarbību un kompetenci, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem, kurus piemeklējušas dažādas dzīves Lasīt vairāk …