Kā lai precīzi nosaka, kas ir sāpju rašanās cēlonis? 13.12.2016
Baiba jautā: Man sācis sāpēt labās rokas apakšdelms un plaukstas locītava, liekas, ka ir pārpūlēti muskuļi, liekas arī, ka nedaudz dur zem labās lāpstiņas. Brīvdienās nedaudz sagriezu plaukstu (ļoti neliela brūce) tieši zem vidējā pirksta un pēc dažām minūtēm ar papīru iegriezu īkšķa locītavā. Cik saprotu, tad labā puse atbild par sievišķo un rokas par došanu. Vai varētu būt tā, ka rokas sāpēšana un duršana zem lāpstiņas varētu būt saistīta ar vainas izjūtu pret kādu kolēģi darbā, pret veicamajiem darba pienākumiem, vainīgo meklēšanu? Vai arī kaut ko citu? Kā lai precīzi nosaka, kas ir sāpju rašanās cēlonis, jo šobrīd ir tikai tāda varbūtība?
Saistībā ar rokas sāpēšanu draudzene ieteica aiziet pie osteopāta, vai osteopātu ir ieteicams apmeklēt, pēc kādām metodēm viņš strādā, vai gadījumā nav tāpat kā dziednieki ar enerģijām?
Elvita Rudzāte atbild: Sirds dziļumos katrs cilvēks zina atbildes uz saviem jautājumiem. Iespējams, ka Baibas problēmas cēlonis ir tieši tāds kā viņa domā. Par to viņa var pārliecināties, piedodot kolēģei, kā arī, lūdzot piedošanu par savām sliktajām domām. Pēc tam ir jāatbrīvo stresi – bailes “mani nemīl”, vainas izjūta un dusmas. Ja cēlonis būs pareizs un mācība būs izprasta, tad pēc piedošanas un stresu atbrīvošanas problēma pazudīs. Lai precīzi noteiktu sāpju cēloni, ir jāveic dzīves analīze.
Mans ieteikums Baibai padomāt, vai viņa nevēlas citiem pierādīt cik viņa ir laba – labāka par kādu citu kolēģi? Vai nejūtas kā galvenā, kas tikai spēj situāciju glābt? Vai viņas labi paveiktais darbs ir veikts no sirds vai ar aprēķinu, lai citi redzētu, cik viņa ir laba darbiniece? Ja tas tā ir, tad tā arī ir viņas neapgūtā mācība – nelepoties ar saviem panākumiem, un nekaunēties par trūkumiem. Mums visiem nepieciešams piedzīvot gan labus brīžus, gan ne tik labus brīžus, lai augtu garā, lai izprastu negatīvo situāciju sniegto mācību.
Attiecībā par osteopātiju es nevaru sniegt komentārus, jo neesmu iepazinusies ar osteopātijas ārstniecības metodēm.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “KVALITĀTES PĀRVALDĪBAS SISTĒMAS IZVEIDOŠANA UN IEVIEŠANA PIRMSSKOLĀ” attālināti, 08.04.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju kvalitātes vadīšanas kompetenci. Mērķa grupa: Izglītības iestāžu vadītāji un Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …