Kāpēc citi īsteno manas idejas? 21.04.2017
Zanda jautā: Jau kādu laiku mani nomoka jautājums par savu biznesu, par jā un nē, vai vajag vai nē utt. Piemēram, eju ar dzīvesbiedru un redzam, ka tiek izīrētas telpas, es viņam stāstu, ka varētu tur atvērt to un to, detalizēti noraksturoju savu ideju un pēc kāda laika tur atveras mans aprakstītais bizness, tikai to vada kāds cits, jo es nesaņēmos to izdarīt. Un tādas situācijas ir tik biežas, kad pasaku biznesa ideju, bet to pēc laika atver kāds cits. Ko tas varētu man nozīmēt? Varbūt man jānotic un jāatver savs bizness?
Elvita Rudzāte atbild: Savu biznesu ieteicams uzsāk tad, kad sirdī ir pārliecība, ka es vēlos šo biznesa ideju attīstīt, ka mani tā īpaši saista, ir sirdij tuva, esmu gatavs tajā ieguldīt savu laiku, neskatoties tik ļoti uz rezultātu kā uz iespēju īstenot savu sapni. Kad sapnis ir izsapņots un gatavs praktiskai īstenošanai, tikai tad meklēt vietu, kur to īstenot, nevis otrādi, ka ir vieta, kur redzi kāds bizness tur varētu labi darboties, un sāc to darīt bez sirds degsmes. Piekrītu, ka ar šādu pieeju var labi nopelnīt, bet sirdij tas nesagādās prieku un nedos gandarījuma izjūtu.
Nav pat tik svarīgi vai tirgus analīzes rādītāji rāda, ka tava ideja var vai nevar labi īstenoties, galvenais ir sirds degsme, ka es vēlos to izdarīt. Ar degsmi un nebaidīšanos no grūtībām var izdarīt neiespējamo. Protams, var nākties piedzīvot neveiksmes, bet arī tās ir nepieciešamas, lai varētu tiekties tālāk.
Zandas aprakstītie gadījumi liecina, ka viņa labi uztver domu enerģiju, kas virmo gaisā. Es nedomāju, ka citi uztvēra viņa domas, bet tieši otrādi, kāds jau bija konkrēto vietu nolūkojis savam biznesam un viņa ejot garām šai vietai sajuta šīs domas.
Jaunībā, kad es mācījos augstskolā, mūsu fakultātē starp grupām bija jāsagatavo priekšnesums ikgadējai fakultātes ballei. Es toreiz mācījos 2.kursā un biju grupas/fakultātes kultorgs. Aicināju aktīvākos grupas biedrus uz ideju apmaiņu par mūsu grupas priekšnesumu, jo pirmajā kursā bijām pārsteiguši visu fakultāti ar mūsu priekšnesumu, tāpēc zinājām, ka no mums sagaida ko īpašu. Mēs izdomājām brīnišķīgu priekšnesumu (vairs neatceros vai es biju idejas autore vai kāds cits), bijām pārliecināti, ka atkal visus pārsteigsim, bet īsi pirms pasākuma uzzinājām, ka būs TV raidījums “Zaķusalas ritmi”, kas bija izveidots tieši tā, kā mēs bijām izdomājuši savā priekšnesumā. Mēs toreiz bijām šokā, mēs nesapratām kā tas ir iespējams, ka televīzijas cilvēki precīzi īstenoja mūsu ideju tikai nedaudz ātrāk par mums. Toreiz mēs neko nezinājām par domu enerģiju un tās uztveršanās spējām, mēs zinājām, ka viņi nevarēja nekādi no mums ideju nošpikot, jo nebijām saistīti ar raidījuma veidotājiem un pat, ja viņi būtu nošpikojuši mūsu ideju, viņi nevarēja to tik ātri īstenot dzīvē. Tāpēc mums toreiz palika neatbildēts jautājums, kā mēs varējam izdomāt tieši tādu pašu ideju, kā to izdomāja raidījuma veidotāji? Atbilde: mēs uztvērām raidījuma veidotāju domas.
Smieklīgi, mūsu fakultāte atradās Kaļķu ielā 1, kas ir Daugavas vienā krastā un nav pārāk tālu no Zaķusalas, starpā bija tikai Daugava. Varbūt tieši tāpēc mēs tik labi uztvērām domas, kas virmoja netālu no mūsu atrašanās vietas.
Mācībā ir teikts, ka nākotnē cilvēki pat bērnus radīs ar domu spēku. Domu spēkam ir milzīga nozīme, ne velti es mācu par mūsu domu ietekmi uz mūsu veselību, ko jau var pierādīt zinātniski. Domu spēks tiks izmantots arvien vairāk, tā ir mūsu nākotne. Tieši tāpēc Gaismas Skolotāji brīdina, lai mēs kontrolējam savas domas, nedomājam sliktas domas, jo tās nekur nepazūd, tās kāds uztver un īsteno dzīvē. Mums pat prātā neienāk, ka mūsu sliktās domas varētu kāds cits, citā valstī īstenot dzīvē. Bet atbildība tomēr par sliktajām domām būs jāuzņemas mums pašiem, jo mēs savas domas varam noslēpt no cilvēkiem, bet nevaram tās noslēpt no Dieva. Tas brīdis, kad mēs atstāsim fizisko ķermeni un atgriezīsimies Smalkajā plānā, kad mums parādīs kā mēs ar savām domām, vārdiem un rīcību esam ietekmējuši procesus pasaulē, varētu būt ļoti sāpīgs, jo domāju, ka katrs no mums ir pieļāvis sliktas domas.
Mēs nevaram izmainīt pagātni, bet mēs varam mainīt tagadni un nākotni, dzīvojot pareizi un pievēršot uzmanību arī savām domām, lai vismaz turpmāk mēs vairs nenodarītu tādu kaitējumu kādu esam jau nodarījuši.