Sanita jautā: Vēlos jautāt par bērnu raudāšanu. Vai tai ir kāds skaidrojums no garīgā viedokļa? Meitiņai ir jau 3 mēneši, un dažreiz nesaprotu, kādēļ viņa raud, pat histēriski. It kā visi iemesli ir novērsti, kas parasti zīdaiņiem liek
raudāt. Piemēram, pastaigas laikā viņa pamostas un pēc brīža sāk raudāt. Paņemot rokās, uz brīdi nomierinās, bet tiklīdz cenšos likt atpakaļ ratos, tā ļoti raud. Citreiz ratos mierīgi guļ ilgi, vai arī pamostoties pati skatās apkārt un spēlējas.
Tas pats mēdz dažreiz notikt, kad ģērbju pēc mazgāšanas vai mainu autiņbiksītes. Tādās situācijās nezinu, kā rīkoties, jo no vienas puses, negribas ļaut bērnam dikti raudāt un satraukties, lai viņai nerastos sajūta, ka viņu
nemīl, taču no otras puses, ir taču jāsaģērbj bērnu vai arī jāieliek atpakaļ ratos, lai aizietu atpakaļ līdz mājai. Dažreiz iemieg rokās, un tiklīdz cenšamies nolikt gultā, tā pamostas un sāk histēriski raudāt. Kā izprast, kādēļ mazā raud, kā rīkoties?
Protams, mēdz parādīties arī cita veida raudāšana – kad iesit sev ar mantiņu un sāp, reizēm niķis, kad kaut kas nepatīk – kā rīkoties šādās situācijās? Kopumā mazajai tiek veltīta daudz uzmanība gan no manas, gan vīra puses, mazā ir vesela. Vai tā ir, ka mazi bērni redz smalko plānu? Manu neizpratni pastiprina tas, ka mazā mēdz publiskās vietās būt mierīga (piemēram, lidojām ar lidmašīnu), bet mežā, pastaigas laikā mēdz būt nemierīga.
Elvita Rudzāte atbild: Bērni patiešām redz smalko plānu. Daži jūtīgāki bērni ne tikai to redz, bet arī dzird balsis, un tas viss kopumā viņus ļoti biedē.
Raudāšanu var radīt arī no mātes uzņemtie stresi, piemēram, neapmierinātība. Vai Sanita ir apmierināta ar pašreizējo dzīvi, vai nejūtas neapmierināta, ka nespēj darīt to, ko pirms tam ir darījusi, jo bērns ierobežo? Vispirms mātei jāpavēro pašai sevi, vai nav izvirzījusi pārāk lielas prasības pret bērnu, un bērna raudāšana var būt tikai protests mātes prasīgumam, piemēram, kā bērnam būtu jāuzvedas tā ģērbšanas laikā.
Mani uzmanīgu rada Sanitas vārdi, ka bērns ir mierīgs publiskās vietās, kur ir zemākas vibrācijas nekā dabā, savukārt dabā, kur vajadzētu būt augstākām vibrācijām, bērns ir nemierīgs. Pēc loģikas vajadzētu būt otrādi. Iesaku ģimenei padomāt kādā vietā viņi dzīvo, kādas tur varētu būt vibrācijas? Ja dzīves vietā ir zemas vibrācijas, tad bērns vietās, kur ir augstākas vibrācijas, jutīsies slikti, jo viņš ir pieradis pie zemām vibrācijām.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 14. janvāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 16. janvāra līdz 2025.g. 27. februārim, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar Lasīt vairāk …