Agnese jautā: Dažreiz mana mamma palīdz pieskatīt apslimušu meitu (3 gadi), bet bieži vien tas beidzas viņai ar saslimšanu. Mums ir dažādi uzskati, bet viena otrai sliktu nevēlam. Kad viņa atnāk, tad mēģina visu izdarīt pa savam (visu kārto, tīra, gatavo). Es pēc darba esmu nogurusi un vēlos mieru. Es mēģinu būt pateicīga un domāt labas domas. Cenšamies abas viena otru saprast, bet gadās visādi. Pieskatīt bērnu viņa piekrīt labprāt, bet beigās sākās veselības problēmas viņai vai manai meitai. Viņa saka, ka jūtās iesprostota dzīvoklī (pati dzīvo mājā). Viņa atnāk un grib izdarīt visus manis neizdarītos darbus, bet es jau būtu laimīga, ja viņa vienkārši pavadītu laiku kopā ar mazmeitu. Viņa tā nevar, jo vajag visu laiku darboties un kārtot. Pret bērnu izturas labi, bet pirmais vienmēr būs darbs, kas jāpadara. Meita arī labprāt viņu satiek. Kas tā ir par mācību? Kādas domas vājina veselību? Kā man pasargāt savu bērnu no slimošanas?
Elvita Rudzāte atbild: Visas negatīvas domas un nepareiza attieksme pret dzīvi vājina veselību. Bērni ir veseli, ja ģimenē starp vecākiem valda mīlestība, jo tieši mīlestība ir tā, kas bērnu pasargā no infekcijām un citām slimībām. Ja bērns jūtas laimīgs, tad viņa fiziskais ķermenis darbojas “kā pulkstenis” Dieva radītajā sistēmā. Tāpēc vispirms es iesaku vecākiem tikt galā ar saviem stresiem un mainīt attieksmi pret dzīvi, tikai tad var gaidīt kādus pozitīvus rezultātus.
Tas pats attiecas uz vecmāmiņām. Ja vecmāmiņas nav harmonijā, tad bērns uztver šos vecmāmiņu stresus uz sevis un sāk slimot. Kādā enerģētiskā vidē bērns atrodas, tāda ir viņa veselība. Nevajag aizmirst, ka lai cik mīļas ir vecmāmiņas, bērni grib būt kopā ar vecākiem. Tāpēc bērnu atstāšana pie vecmāmiņām var bērnā radīt stresus.
Piemēram, es bērnībā negribēju palikt ne pie vienas vecmāmiņas. Es labprāt kopā ar vecākiem aizbraucu ciemos, bet tiklīdz vecāki gribēja braukt projām, tā arī es gribēju braukt projām. Vecāki bija lielā neizpratnē, kāpēc es nebiju pierunājama palikt pie vecmāmiņām, bet es biju gatava palikt mājās viena pati, bet tomēr būt mājās, nevis svešā vietā.
Iespējams jums rodas jautājums, kāpēc bieži bērni, kas dzīvo sociāli nelabvēlīgās ģimenēs, neslimo? Tāpēc, ka viņiem ir citas mācību stundas, kas jāapgūst sociāli nelabvēlīgā ģimenē, bet tiklīdz šo bērnu izņem ārā no šīs nelabvēlīgās ģimenes un dod iespēju dzīvot labos apstākļos, tā bērns var sākt slimot. Tas norāda, cik viņa apziņas līmeņa attīstībai ir svarīga tieši tā vide, kurā viņš ir nācis iemiesojumā.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties dzīves izpratnes skolotājas Elvitas Rudzātes vadītā apziņas līmeņa paplašināšanas 26. seminārā “KURŠ TAD PATIESĪBĀ TEVI SODA?”, 2025.gada 27. maijā, plkst.20.00, attālināti, ZOOM platformā. Mēs dzīvojam ļoti skaudrā pārmaiņu laikā, kad Zivs laikmets negrib Lasīt vairāk …