Arnita jautā: Decembra sākumā bija meniska daļēja operācija, jau ir pagājušas dažas nedēļas un nu ir iekaisums celī (krājas šķidrums), kāda dzīves mācība nav saprasta?
Elvita Rudzāte atbild: Ceļi pauž principus, saskaņā ar kuriem notiek virzīšanās pa dzīvi. Ceļi rāda, ar kādām jūtām mēs soļojam uz priekšu :
Miermīlīgam, draudzīgam un līdzsvarotam ceļiniekam ceļi ir veseli.
Ceļiniekam, kas dodas uz priekšu cīnoties un mānot citus, ceļi ir sasisti.
Cilvēkam, kas cenšas dzīvi pārspēt viltībā, tiek bojāti meniski.
Kas iet piespiedu kārtā, tam ceļi saslimst.
No skumjām, kas radušās neveiksmju dēļ, celī veidojas ūdens.
No skumjām, ko izraisa atriebība, celī uzkrājas asinis.
Sāpes ceļos rodas no dusmām, kas traucē virzīties uz priekšu. Ja jūs ejat ar spēku, tad cīnāties ar šķēršļiem. Katra sadusmošanās par to, ka jūs neieguvāt, ko vēlējāties, padara ceļgalus slimākus. Ja cilvēkā iemājojušas dusmas uz vīriešu dzimuma izšķērdību, saslimst kreisais celis. Ja cilvēks uzskata, ka naudas trūkumā vainīgas sievietes, saslimst labais celis.
Naida lēkme pret to, kas iegāza un neizpildīja savu solījumu, neievēroja vienošanos, tādēļ nācās skriet viņa vietā, lai mērķis nesabirztu pīšļos, rada ceļa locītavas meniska ievainojumus. Menisks ir kā buferis virzībai dzīvē. Cilvēks, kurš mīlestības iegūšanas, goda vai slavas vārdā pārāk daudz uzņemas, ir kā pārslogots buferis, kas mierīgas kustības gadījumā spēj izturēt ilgi, bet neiztur strauju došanos uz priekšu. Buferis uzņem uz sevi arī sitienus, kad otrs pieviļ. Ja otrs paiet malā, raugoties no locītavas centra, uz ārpusi, lai uzņemtu sitienu. Ja otrs steidzas uz priekšu un atstāj otru aiz muguras, tad menisks nobīdās uz priekšu. Ja otrs aizslēpjas aiz cilvēka un atstāj viņu kā mērķi – “nolemtu barību vilkiem”, tad menisks nobīdās uz aizmuguri. Menisks var nobīdīties, ja ceļa locītava ir pārāk vaļīga. Meniska izoperēšana sākotnēji var it kā atveseļot celi, taču, ja tādi paši stresi saglabājas, tad nākotnē visa ceļa locītava jāaizvieto ar mākslīgu.
Cilvēkam, kuram tikšana uz priekšu dzīvē ir svarīgāka par pašu dzīvi, no izoperētā meniska ķermenī palikušie stresi pārceļas uz sirdi, ja cilvēks sāk sevi vainot un žēlot.
Ceļa locītavu no iekšpuses pārklāj jeb aizsargā ceļa bļodiņa jeb patella. Jo lielāka ir jūsu vēlēšanās, lai kāds jūs aizsargātu jūsu tālākajā ceļā, jo lielākās briesmās ir ceļa bļodiņa. Patiesa sadusmošanās par to, ka jūsu virzība uz priekšu netiek novērtēta, netiek atbalstīta, netiek aizsargāta garīgi vai fiziski, var sabojāt patellu. Ceļa locītavā var uzkrāties šķidrums. Šķidrums liecina par to, ka cilvēks vēlas noslēpt savas skumjas par nespēju tikt dzīvē uz priekšu, un tas viņu pazemo.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties atbalsta grupā “DZĪVES MEZGLU ATSIEŠANA” klātienē un/vai attālināti, trešdienās, sākot ar 2025. gada 30. jūliju, plkst. 18.00-20.00. Klātienē nodarbības notiks Kuršu iela 26A, Rīga; attālināti varēs pieslēgties klātienes nodarbībai ZOOM platformā. Dzīves Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties pasākumā “Izglītības programmas “DOMĀTĀJS” dalībnieku saiets 2025”, 2025.gada 9. augustā, plkst. 11.00-17.00, Sirdsapziņas skolā, Bezdelīgu ielā 16, Sigulda, Siguldas novads. Pasākuma mērķis: attīstīt Domātāju savstarpējo sadarbību un kompetenci, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem, kurus piemeklējušas dažādas dzīves Lasīt vairāk …
Dārgie domubiedri un garīgā ceļa līdzgaitnieki! Jums ir iespēja paplašināt apziņas līmeni, piedaloties personības garīgās izaugsmes izglītības programmā “DOMĀTĀJS” 2025./2026. mācību gadā, mācoties sestdienu vai darba dienu vakara grupās. Mērķis: veicināt padziļinātāku izpratni par dzīves jēgu, pasaulē Lasīt vairāk …
Dārgie domubiedri un garīgā ceļa līdzgaitnieki! Jums ir iespēja paplašināt apziņas līmeni, piedaloties personības garīgās izaugsmes izglītības programmā “DOMĀTĀJS” 2025./2026. mācību gadā, mācoties sestdienu vai darba dienu vakara grupās. Mērķis: veicināt padziļinātāku izpratni par dzīves jēgu, pasaulē Lasīt vairāk …