Evita jautā: Izlasot rakstu: http://domatajs.lv/ko-nozime-dzemde-polips/ neizprotu, kas tad ir pārmērīga mātišķuma jūtas un emocionalitāte (pārmēra sievišķība). Es neizprotu kā būt līdzsvarā, lai nav pārmērīgums?
Elvita Rudzāte atbild: Mātišķums nozīmē rūpes par savu ģimeni. Pārmēru mātišķums nozīmē, ka šīs rūpēs ir pārspīlētas, ka tās ģimeni apgrūtina un smacē. Piemēram, kad māte rūpēdamās par savu bērnu dara visu viņa vietā, kontrolē katru bērna soli, neļaujot tam būt patstāvīgam.
Mātišķums ir vienotība, kurā ir savs labais un savs sliktais. Māte, kas priecājas par saviem bērniem, palaiž savu prieku brīvībā. Tad skumjas – prieka slēptā puse – vairs nespēj pieaugt. Ja māte savas skumjas izraud, kas radušās saistībā ar bērniem, tās viņu atstāj un vairs nekaitē. Ja sieviete nevar būt tāda māte, kāda gribētu būt, tad viņas mātišķums visā tā labajā un sliktajā izpausmē paliek dzemdē, radot slimību. Viņa neapzinās to, jo rīkojas baiļu vadīta. Aizturēts mātišķums materializējas slimībā. Jo vairāk sieviete savaldās, jo ciešāks audu sablīvējums rodas saslimstot.
Pārmēru mātišķums var izpausties arī vēlēšanās būt visiem ļoti laba, un brīdī, kad labais netiek novērtēts, tad rodas dusmas, kas rada miomu vai polipu.
Pārmēru sievišķīgums ir pārmērīga emocionalitāte. Visas sievietes ir emocionālas, bet pārmēru liela emocionalitāte ir kaitīga veselībai. Ja sieviete ļoti vēlas būt sievišķīga un to sāk pārspīlēt, nedarot nevienu darbu, ko dara vīrietis, tas arī ir pārmēru sievišķīgums.
Katrā cilvēkā ir vīrišķā un sievišķā enerģija un tām ir jābūt līdzsvarā. Pārmēru sievišķīgums norāda, ka šis līdzsvars ir izjaukts, ka cilvēks kļuvis pārmēru sievišķīgs, kas traucē viņa līdzsvarotai attīstībai.
Līdzsvarā cilvēks spēj būt tikai tad, ja viņš apgūst Dievišķo zinātni jeb garīgi attīstās, labāk izprotot dzīvi un iemācīto praktizē ikdienas situācijās. Iesaku Evitai sākt klausīties e-seminārus “Piedošanas mācība” tādā secībā kā tie ir doti, lasīt Gudrības Vārds Mācībā dotos diktātus, lasot tos pēc kārtas vienu diktātu dienā un piedalīties Sokrata tautskolas aktivitātēs, kas palīdz cilvēkiem izprast labāk dzīvi un neapgūtās mācības.