Daina jautā: Gribēju painteresēties par bērna pāreju no autiņbikšu valkāšanas uz podiņu. Jūsu mājaslapā jau pamanīju vienu atbildi, kur bija sakarība starp to, ka, iespējams, kāds no bērna vecākiem baidās kaut ko laist
atklātībā vai nevar no kaut kā šķirties (ja neesmu pārpratusi).
Mans dēls, kuram ir 2,2g., arvien “met līkumu” podam – ir bieži nācis līdzi uz tualeti, šad tad atdarina, apsēžoties uz sava podiņa (ar drēbēm), bet uz manu piedāvājumu iet apsēsties uz podiņa 99% gadījumā atsakās un skrien prom. Es ar varu nespiežu, lai neradītu lieku traumu. (Bērnudārzā vēl neiet, bet drīz gaitas uzsāks.)
Respektīvi, vai man drīzāk būtu jālūkojas sevī (un bērna tētim arī), apsverot, no kā es nespēju psiholoģiski atvadīties, vai ka es par kaut ko kaunētos? Vai, piemēram, jūtos nepārliecināta par savām profesionālajām iespējām un darbu?
Paldies Jums par veltīto laiku!
Elvita Rudzāte atbild: Dainas pieminētā mana atbilde bija domāta citā kontekstā. Tanī gadījumā bērns negāja uz tualeti, jo nevēlējās kakāt podā un tas bija saistīts ar mātes nevēlēšanos atklāt kādu noslēpumu, par kuru viņa ļoti kaunējās.
Dainas gadījumā ir pavisam cits iemesls – komforts. Bērnam autiņbiksītēs ir ļoti ērti, dibens pastāvīgi ir sauss un viņam ir patīkama sajūta. Kāpēc, lai viņš gribētu kaut ko mainīt? Vai pieaugušie vēlas atteikties no komforta?
Es iesaku ņemt nost autiņbiksītes, ļaut bērnam piečurāt un piekakāt bikses, lai viņš izjūt slikto sajūtu, kad bikses ir piečurātas vai piekakātas un aicināt uz podiņa. Domāju, ka viņš ātri mainīs savus paradumus, ja viņam vairs nebūs iespējas baudīt komfortu ar autiņbiksītēm.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 14. janvāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 16. janvāra līdz 2025.g. 27. februārim, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar Lasīt vairāk …