Vēlmes būt labākam par citiem kaitīgā daba 26.09.2013
Vēlme būt labākam par citiem ietekmē bailīga cilvēka cilvēcisko būtību. Tā pārvērš cilvēku racionālā, mehāniskā, aprēķinošā būtnē. Cilvēce nespēj saprast, ka neviens cilvēks kā veselums nemēdz būt ne labāks, ne sliktāks par citiem.
Vēlme būt labākam par citiem no cilvēka izveido mērķu un naudas vergu, intelektu pārvērš par augstprātību, bet darbu pārvērš par trulu nodarbi. Tanī brīdī cilvēka garīgā attīstība apstājas. Cilvēks, kas vēlas būt labāks par citiem, savu patiesību uzskata par īstenību un nesaprot, kur sākas meli. No sākuma meli ir neapzināti, vēlāk apzināti. Cilvēks sevi uzskata par kompetentu un nesaprot, ka viņa zināšanas ierobežo sīkumainība, būtības neizpratne vai grupu interešu griesti, kas kaitē sabiedrībai. Cenšoties visus pārliecināt par savu mērķu cēlumu, viņš ņemas paskaidrot, pamatot, rast attaisnojumu un, pašam nemanot, kļūst par apnicīgu tarkšķi, kura vārdi nav nekā vērti.
Tas, kurš vēlas būt labāks par citiem, visiem stāsta, cik viņam grūta dzīve, jo neviens neko nezina, neprot, nevēlas, nedara, bet viņam, nabadziņam, viss jādara citu vietā. Citu pazemošana, tajā pašā laikā slavinot sevi, dzīvi neizprotošu ļaužu ausīs skan ticami, tāpēc šādas runas īpaši dedzīgi plūst nekompetentu cilvēku sabiedrībā.
Tie vecāki, kuri vēlas būt labāki par citiem, cenšas mērķa vārdā un neapzinās, ka šī mērķa vārdā upurē savus bērnus. Sevi viņi attaisno ar domu, ka strādā nākamajām paaudzēm, un nekādi nesaprot: ja vecāki sevi upurējuši kādam mērķim, bērns pret to nespēs izturēties ar mīlestību. Jums droši vien zināmi vairāki piemēri, kad bērni neatzīst savu vecāku labos darbus, jo šo labo darbu dēļ viņiem tika atņemts galvenais – mīlestība. Ļoti bieži šādu vecāku bērniem ir depresijas pazīmes vai vēlme pēc atkarību veicinošām vielām vai azartspēlēm.
Katrs cilvēks ir unikāls, ar saviem īpašajiem talantiem, savu īpašo misiju un uzdevumiem. Tiem, kuriem ir problēmas ar zemu pašapziņu, jāiemācās ieraudzīt un attīstīt savus talantus. Tiem, kuri jūtas pārāki par citiem, agrāk vai vēlāk dzīve sniegs tādus pārbaudījumus, ka nāksies mainīt savas domas par citiem cilvēkiem un dzīvi kā tādu. Labāk neizaiciniet savu likteni, mainiet savu attieksmi pret cilvēkiem un dzīvi jau tagad. Sāciet izprast dzīves noslēpumus – Dabas Dievišķos likumus, un jūs atklāsiet, ka dzīve ir daudz savādāka nekā līdz šim domājāt. Tā ir ļoti interesanta, un tajā var gūt milzīgu prieku, ja prot to saskatīt. Sasniegumi noteikti nav tie, kas sniedz šo prieku. Nav lielākas laimes kā apziņa, ka esi sapratis savu Dievišķo misiju un vismaz tuvākos izpildāmos Dievišķos uzdevumus. Nav lielākas laimes sākt īstenot saprastos Dievišķos uzdevumus. Sasniegumi ir tikai palīglīdzeklis, lai īstenotu savu Dievišķo misiju un uzdevumus. Lai jums katram izdodas izprast savu Dievišķo misiju un uzdevumus, saprotot, ka neesat pārāks vai sliktāks par citiem cilvēkiem!