Evita jautā: Lūdzu palīdziet izprast, kā pārciest pareizāk, kad attiecībās ienāk sliktā karma, kas izpaužas, ka rodas strīdi no mazākajiem sadzīves sīkumiem, respektīvi, tu ar prātu saproti, ka nevajadzētu strīdēties vai pierādīt savu taisnību, tomēr tevi iekšēji kāds spēks liek to darīt, kā ir iespējams sevi savākt rokās, ja ik reizi ir sajūta, ka viss ir pret tevi un tu visu dari otram nepareizi…
Izrunāties vienkārši nesanāk, jo abiem partneriem ir savi uzskati un viens otru nespēj saprast…Ik reizi, kad tu it kā nepasaki vai noklusē, krājas iekšā nepatīkama enerģija, kas var radīt slimības. Rezultātā ir bailes, ka nespēsi saglabāt laulību, un nebūsi izturējis savu laulības pārbaudījumu.
Elvita, ko darīt dusmu brīžos, kad gribas strīdēties un sevi aizstāvēt, jo tajā brīdī, tu pilnībā nekontrolē savus vārdus,
kas loģiski pēc tam atspēlējas. Ja es neizsakos, sevī krāju emociju kamolus, bet ja sevi nenokontrolēju, tad pasaki otram aizskarošus vārdus, kurus pēc tam no sirds nožēloju un pat man ir smagi iet un atvainoties. Kā to visu var mainīt, bet pa īstam, nevis tikai prāta līmenī. Mēs visi zinām Teoriju, bet Prakse pieviļ. Ja tev ir jāspēlē tā sliktā loma attiecībās, kā saprast to..?
Elvita Rudzāte atbild: Dusmas ir skolotājs. Dusmām ir daudz nokrāsu, tāpēc dusmu mācības ir ļoti dažādas. Tieši tās ir jāizprot pēc tam, kad dusmas ir pierimušas. Lai tās izprastu, ir jāapgūst Dievišķie likumi un mācības. Kad mācība ir izprasta, tad identiskas situācijas vairs nerada negatīvas emocijas vai vispār nerodas.
Ja esi pieļāvis kļūdu, tad lūdz piedošanu un piedod pats sev savu kļūdu. Ja strādāsi ar sevi, tad pat nemanīsi kā mainās tava attieksme pret dzīvi un vide ap tevi kļūst arvien pozitīvāka. Ne velti galvenā laulības mācība ir iemācīties izveidot laimīgu laulību, bet to var izdarīt tikai tad, ja abi partneri mācās viens no otra neapzināti sniegtajām mācībām jeb trūkumiem.
Ģimenē strīdi nav nekas slikts, jo caur tiem abi partneri mācās, kļūst dzīves gudrāki. Slikti ir tad, ja strīdu laikā partneris tiek noniecināts vai pazemots. Pēc katra strīda nepieciešams padomāt, ko konkrētā situācija mācīja, un tad lūgt piedošanu. Jo dzīves gudrāks kļūsi, jo atšķirīgu viedokļu paušana vairs neradīs strīdus un vieglāk būs pieņemt partnera trūkumus.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …