Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Olnīcas un olvadi medicīnas skatījumā
Olnīcas (Latīņu val.: ovarium) ir sievietes dzimumdziedzeri, kuros attīstās olšūnas. Tās atrodas mazajā iegurnī vēderplēves dobumā un ir piestiprinātas pie platajām dzemdes saitēm, pa kurām uz olnīcām nāk nervi un asinsvadi. Vecumā, kad olšūnu attīstība beidzas, tās atrofējas, stipri samazinās un sakrokojas.
Ovulācija notiek periodiski (reizi 4 nedēļās), parasti pamīšus vienā un otrā olnīcā, starp divām menstruācijām, t.i., menstruālā ciklā 14.— 16. dienā. Olvados olšūna var apaugļoties. Neapaugļojusies olšūna iet bojā dažu dienu laikā.
Olnīcas darbību regulē veģetatīvā nervu sistēma un hipofīzes priekšējās daivas hormoni.
Olvads (Latīņu val.: tuba uterina) cauruļveida pāra dzimumorgāns, kas atrodas sievietes mazajā iegurnī plato dzemdes saišu augšējā brīvajā malā sāņus no dzemdes. Olvada viens gals atveras dzemdes dobumā, bet otrs vēderplēves dobumā tuvu olnīcu augšgalam. Olvadā notiek apaugļošanās, jo spermatozoīds, kas virzās pretēji šķidruma plūsmai, nāk pretim olšūnai. Apaugļotā olšūna turpina pārvietošanos pa olvadu un pēc dažām dienām nonāk dzemdē, kur ieligzdojas.
Olnīcas garīgajā skatījumā
Olnīcas ir vīrišķā puse sieviešu dzimumorgānos. Labās olnīcas veselīgums liecina par to, kā māte izturas pret savu dēlu. Kreisās olnīcas veselīgums liecina, kā sieviete izturas pret visiem pārējiem vīriešiem, arī vīru un vīratēvu.
Ja sievietei ir problēmas ar kreiso olnīcu, tad viņas attiecības ar vīru nav kārtībā. Ja jums ir saslimusi labā krūts, tad palūdziet ārstiem izmeklēt kreiso olnīcu, jo arī tur varētu būt problēmas, kuras ārsti nav pamanījuši.
Ja saslimst labā olnīca, tad ir problēmas attiecībās ar dēlu.
Cista olnīcā rodas no bailēm par neprasmi saimnieciski veikt darāmo.
Saaugumi olnīcā veidojas no drudžainas pieķeršanās saviem priekšstatiem, savai pārliecībai.
Olvads garīgajā skatījumā
Sieviešu dzimumorgānos sievišķo pusi pārstāv olvadi. To stāvoklis ietver ļoti nozīmīgu informāciju par ietekmi, kuru māte cenšas īstenot pret ģimenes locekļiem ar saviem uzskatiem:
1) Labā olvada veselīgums liecina, kādas māte vēlas redzēt meitas attiecības ar sieviešu dzimumu;
2) Kreisā olvada veselīgums liecina, kā māte vēlas redzēt meitas attiecības ar vīriešu dzimumu.
Sievietes olvadu aizsērēšana rodas no mīlēšanās pienākuma apziņas dēļ. Ja no šī strupceļa tiek atrasta izeja, aizsērējušie olvadi atveras.