Zeme ir starojumu avoti. Kādi starojumu veidi eksistē? Kāda starojumu intensitāte ir labvēlīga organismam, un kāda bīstama. Tiks apskatīti trīs starojumu veidi: radioaktīvais, magnētiskais un gravitācijas starojumi. Iepazīstināsim ar diviem radiācijas veidiem, kurus pārbauda pirms mājas projektēšanas un būvniecības – ar radioaktīvo radona gāzi un gamma starojumu. Apskatīsim radona satura pieļaujamās normās telpu gaisā, zemaugšņu gaisā un ūdenī un kā aizsargāties no radona. Jūs uzzināsiet arī, kāda ir gamma starojumu norma Latvijā. Katrai ģimenei, kura dzīvo līdz 3.stāvam, šī informācija būs interesanta un dzīvē ļoti noderēs. Šī informācija ir svarīga visiem, kas vēlas būvēt māju sev vai citiem.
Latvijas magnētiskais lauks
Bez magnētiskā lauka mēs nevaram dzīvot nevienu mirkli, bet pārmērīgi augsts vai zems magnētiskā lauka spriegums mums nav piemērots. Lekcijā apskatīsim, kādā sprieguma intervālā cilvēks jūtas vislabāk, ir dzīves priecīgs, labi vairojas. Kādā magnētiskā laukā mēs varam fiziski atpūsties un kādā labi, jautri pavadīt laiku un radoši strādāt? Apskatīsim arī dažāda magnētiskā lauka sprieguma spēju ārstēt infekcijas slimības, parazitārās slimības, jaunveidojumus, psihiskās un nervu slimības. Lekcija būs interesanta ārstiem, dziedniekiem, policijas darbiniekiem, psihologiem, sociāliem darbiniekiem.
Latvijas gravitācijas lauks
Zinātnieki uzskata, ka magnētiskais lauks veido cilvēku mentalitāti, bet gravitācijas lauks rūpējas par cilvēka fizisko stiprumu. Gravitācijas lauks veicina organisko vielu sintēzi, kalcija asimilāciju, normālu vielu maiņu. Lekcijā apskatīsim, kādā gravitācijas lauka spriegumā mēs esam stipri un veseli, un kādā sākas problēmas ar kauliem, asinsriti, vielmaiņu. Apskatīsim, kā var izmantot pozitīvās gravitācijas anomālijas atpūtas vietu organizēšanai un Latvijas gravitācijas lauka īpatnības. Runāsim par to, kā uzlabot situāciju tad, kad gravitācijas lauka spriegums nav pietiekoši augsts. Nameja gredzens, kā viens no instrumentiem, ar kura palīdzību var kompensēt gravitācijas trūkumu. Lekcija interesēs ārstus un cilvēkus, kuriem ir problēmas ar osteoporozi, kaulu traumām, hemoglobīna trūkumu, depresiju, kā arī tiem, kuriem ir lopu fermas, zivsaimniecības, putnu fermas.
Lektore: Ludmila Kartunova
Ludmila Kartunova ir arhitektūras doktore, RTU Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centra vadošā pētniece. Ludmilas zinātniskie darba virzieni ir ģeofizika, ģeoekoloģija, ekoloģija, hidroģeoloģija, ģeoloģijas un kosmiskās vides ietekme uz iedzīvotāju veselību un saimniecisko darbību, medicīnas ģeogrāfija u.c. Ludmila ir ievērojama zinātniece – viņa ir autore vairāk nekā 90 zinātniskajām publikācijām, ir piedalījusies 63 starptautiskajās konferencēs, kongresos, simpozijos, sanāksmēs. Ludmilai tuvs ir arī pedagoģiskais darbs – viņa lasa lekcijas par ģeoekoloģiju daudzās Latvijas mācību iestādēs, piemēram, Latvijas mākslas akadēmijā, Rēzeknes augstskolā, Baltijas starptautiskajā akadēmijā, Baltijas astroloģijas skolā u.c., kā arī ar savām zināšanām dalās ar interesentiem daudzos Latvijas rajonos un dažādās organizācijās.
Dalības maksa: ziedojumi (katrs maksā saskaņā ar savu sirdsapziņu un iespējām).