No mīlestības līdz naidam jeb vilšanās mīlestībā 21.05.2014
Tautā bieži lieto teicienu: „No mīlestības līdz naidam ir tikai viens solis”. Kā jūs izprotat šo teicienu, ko tas nozīmē? To uztverot burtiski, var rasties priekšstats, ka, ja starp partneriem kādu iemeslu dēļ beidzas mīlestība, tās vietā nāk naids. Jūs noteikti esat dzirdējuši par gadījumiem, kad partneru lielā mīlestība ir pāraugusi naidā.
Patiess gadījums
Man palīdzību lūdza skaista jauna sieviete, kurai uz sejas bija parādījusies ādas slimība, kuru ārsti nespēja izārstēt. Izvaicājot sievieti par viņas dzīvi, atklājās, ka problēma ar sejas ādu bija parādījusies pēc šķiršanās ar draugu. Sievietei bija milzīgs naids pret draugu, viņa bija aiz dusmām pat stiklus drauga mašīnai izsitusi. Kad izvaicāju konkrētāk par sievietes naidu un ilgo draudzību, sieviete atzinās, ka draugu esot ļoti mīlējusi un nespējusi viņam piedot viņa aiziešanu, tāpēc esot tik vardarbīgi rīkojusies. Kad jautāju, kādas jūtas viņa pret draugu izjūt pašlaik, sieviete atbildēja, ka mīlestību un naidu.
Sievietē vienlaicīgi mājoja divas pretējas jūtas – mīlestība un naids. Patiesībā sieviete neprata mīlēt savu draugu, jo mīlošs cilvēks nekad nenodarīs pāri cilvēkam, kuru mīl. Sieviete dzīvoja mīlestības ilūzijā. Tā bija pieķeršanās, ko sieviete noturēja par mīlestību. Viņa draugu uzskatīja par savu īpašumu, tāpēc tik naidīgi izturējās brīdī, kad īpašums izdomāja aiziet. Sievietes ādas slimība bija saistīta ar viņas naidu pret draugu. Kad sieviete izprata savas kļūdas un sāka piedot draugam, tad ne tikai ādas slimība atkāpās, bet arī draugs atgriezās.
Gadījumos, kuri man ir zināmi, vilšanās mīlestībā, kura pāraug naidā, pārsvarā rodas no tā, ka partneris savu otru pusīti ir uzskatījis par savu īpašumu. Ja kāds to uzdrošinās atņemt, arī partneris tiek uzskatīts par sliktu cilvēku. Es neattaisnoju laulības pārkāpējus un tos cilvēkus, kuri ielaižas attiecībās ar precētiem cilvēkiem, bet vienmēr ir jāatceras iemesli, kāpēc tā notiek?
Ne vienmēr naidīgas attiecības starp partneriem rodas tikai tādēļ, ka attiecībās iejaucas trešais. Ļoti bieži naidīgas attiecības starp partneriem izveidojas, ja partneri mēģina otru cilvēku pāraudzināt un uzspiest savu gribu, kuru otrs partneris nepieņem un neizpilda.
Patiess gadījums
Man palīdzību lūdza vīrietis, kurš bija neizpratnē par savas civilsievas naidīgo uzvedību brīžos, kad abi partneri sastrīdējās. Sievietē bija tik daudz naida, ka viņa dienā savam partnerim varēja nosūtīt vairākus desmitus un pat simtus naidīgu īsziņu. Taču pēc kāda laika, kad sieviete bija kārtīgi izārdījusies, vīrietis saņēma tikpat daudz mīlestību apliecinošu īsziņu. Strīdu iemesli bija dažādi, pavisam ikdienišķi – par maz uzmanības, netiek apmierināta no partnera puses kāda vēlme u.tml.
Skaidroju vīrietim, ka diemžēl abi partneri neizprot patiesas mīlestības būtību, ka starp partneriem pastāv pieķeršanās, taču tā nav mīlestība. Partneri dzīvoja mīlestības ilūzijā, kura laiku pa laikam sabruka, bet pēc tam abi partneri to atkal rūpīgi būvēja atpakaļ. „Pagale viena nedeg”, protams, abi partneri ir vainīgi, bet sieviete ļoti riskē ar savu veselību. Ja viņa nesāks ar sevi strādāt un neatbrīvos savas vēlmes, viņai draud ļaundabīgs audzējs, kuru viņa ar savām naidīgajām domām lēnā garā sevī uzkrās. Sieviete jau ir saņēmusi no sava ķermeņa pirmos brīdinājumus, bet es patiešām nezinu, vai viņa šos brīdinājumus ir uztvērusi nopietni.
Naidīgas attiecībās var izveidoties arī nepiedotas pagātnes dēļ. Esmu sastapusi vairākus pārus, kur vīrietis kaut kādā brīdī it kā bez iemesla sāk naidīgi izturēties pret savu partneri.
Patiess gadījums
Pie manis uz konsultācijām nāca civillaulībā dzīvojoša ģimene. Abi partneri apgalvoja, ka abi esot viens otru ļoti mīlējuši, tādēļ esot sākuši dzīvot kopā, bet pēc kāda laika starp partneriem sākušies ikdienišķi strīdi, kas pārauguši pat līdz vardarbībai. Sieviete atzina, ka ļoti mīlot savu draugu, bet vīrietis vairs nebija par to tik pārliecināts, kaut arī atzina, ka sākumā esot bijis ļoti iemīlējies. Izvaicājot vīrieti, atklājās, ka vīrietis bija ļoti vīlies savā pirmajā mīlestībā, kura viņu bija pametusi, un neapzināti gaidīja, ka to atkal izdarīs viņa pašreizējā draudzene, tāpēc viņš brīžiem kļuva tik agresīvs pret savu draudzeni.
Vīrietis nebija piedevis pirmajai mīlestībai un sirdī turēja naidu. Tā kā viņš savu naidu neatbrīvoja un nepiedeva savai pirmajai mīlestībai, viņš šo naidu atbrīvoja pret pašreizējo draudzeni, t.i., viņš iekšēji juta nepieciešamību atbrīvot naidu, tikai viņš nezināja, kā to pareizi izdarīt, tādēļ nācās ciest partnerei. Patiesībā vīrietis atriebās savai partnerei par vilšanos pirmajā mīlestībā. Rodas jautājums, kāpēc vīrietis atriebjas savai partnerei, ja viņa nav vainīga pie tā, ka vīrieti pameta pirmā mīlestība? Kamēr vīrietis nepiedos savai pirmajai mīlestībai, viņā esošais naids laiku pa laikam izpaudīsies. Vīrietis apzināti vai neapzināti atriebsies ikvienai sievietei, kura trāpīsies viņam ceļā. Problēmu var risināt tikai vīrietis pats, izprotot, ka atriebība ir naids, kas sagrauj ne tikai attiecības, bet arī vīrieša fizisko ķermeni. Vīrietis nespēs piedot un nevarēs atbrīvoties no naida, ja neizpratīs neapgūto mācību stundu, ko viņa Gars ar šo notikumu vēlējās apgūt. Visticamāk, ka vīrietis iepriekšējā dzīvē pats ir kādu pametis, tāpēc šajā dzīvē to izjuta uz savas ādas jeb saskārās ar nodevības mācību stundu. Vīrietis dzīvoja mīlestības ilūzijā, jo domāja, ka vēl joprojām mīl savu pirmo mīlestību. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka pirmā mīlestība vēlējusies pie viņa atgriezties, un viņam esot bijusi iespēja atjaunot attiecības, bet viņš pats to neesot vēlējies. Tas nozīmē, ka tādā veidā viņš atriebās arī savai pirmajai mīlestībai, un pats dēļ savas atriebības vēlāk cieta.
Pagātnes aizvainojumu nepiedošana ir viens no svarīgākajiem strīdu iemesliem starp partneriem. Nav iespējams izveidot harmoniskas attiecības ģimenē, ja kaut viens no partneriem laiku pa laikam atceras kādu pagātnes notikumu un sāk to pārmest savam partnerim. Nav iespējams izmainīt pagātni, tāpēc mums ir jāpiedod pieļautās kļūdas pagātnē, lai cik smagas arī tās nebūtu. Piedodot jūs atbrīvojat pagātni no sevis un, pareizi dzīvojot, varat veidot laimīgu nākotni.
Svarīgākais ir saprast, ka patiesībā teiciens: „No mīlestības līdz naidam ir tikai viens solis” ir aplams, jo tas tikai pierāda, ka mīlestības nav bijusi, ir bijusi tikai pieķeršanās, kas nav patiesa mīlestība, bet ir mīlestības ilūzija. Vienmēr atcerieties, ka patiesa mīlestība nevar pāraugt naidā. Tikai mīlestība ilūzija var pāraugt naidā. Attīstiet savu mīlestību līdz patiesas mīlestības līmenim, un jums nebūs jāpiedzīvo vilšanās attiecībās. Atcerieties, ka patiesa mīlestība ir mūžīga un nemainīga, to nespēj ietekmēt nekādi ārējie apstākļi, jo īsta mīlestība ir jūsu sirdī. Atbrīvojieties no pieķeršanās, atcerieties, ka neviens objekts, tajā skaitā jums tuvi cilvēki, jums nepieder. Viss ir Dievs, un arī jūs esat daļa no Dieva. Jebkuru pārbaudījumu, ar ko sastapsieties savā dzīves ceļā, jūs varat pārvarēt tikai ar mīlestības jūtām. Gaismas Skolotājs Kuthumi māca: „Nav iespējams izjust mīlestību, ja pār jums valda citas nepilnīgas jūtas. Piemēram, baiļu izjūta rodas no mīlestības trūkuma. Jūs baidāties kaut ko pazaudēt, jūs baidāties, ka kāds jums nodarīs ļaunu, taču jūsu bailes tur jūs savā varā tāpēc, ka jūsu sirdī nav mīlestības. Tāpēc vislabākās zāles pret bailēm būs Mīlestība, patiesi Dievišķa Mīlestība. Ja jūs izjūtat mīlestību, kas nav Dievišķa, īpašība, kas nav pilnīga, var jūs piesaistīt jūsu mīlestības objektam. Jums ir jāizjūt absolūta, vispārināta Mīlestība, kas nav saistīta ar konkrētu cilvēku. Jums ir jāmīl katra būtne jūsu pasaulē un katra būtne Dievišķajā pasaulē. Ja jūs redzat pārāk daudz trūkumu citos cilvēkos, arī tas liecina, ka jums trūkst Mīlestības. Jūs nevarat ievērot trūkumus un vienlaikus Mīlēt, tās ir nesavienojamas īpašības.”
Autore: Elvita Rudzāte