Mīlestības apliecinājuma vārdi 16.08.2014
Mīlestības apliecinājuma vārdi var būt komplimenti, atzinība, iedrošinājums, kā arī laipni, pazemīgi un lūdzoši vārdi. Ja kāds mums velta komplimentu un mēs pēc tā esam izslāpuši, tad mēs esam gatavi otram dot to, ko tas gaida, nedomājot par sekām. Dzirdot apliecinājuma vārdus, mēs gribam par tiem atlīdzināt ar to pašu. Ne vienmēr tas, kurš saka komplimentu, saka tos no sirds, bet ļoti bieži ar aprēķinu, lai panāktu sev vēlamo rezultātu.
Patiess gadījums
Vīrieti, kurš ļoti cieta no mīlestības trūkuma, kurš vienmēr bija nomāktā garastāvoklī, negaidīti pārsteidza čigānu tautības vīrietis ar vārdiem: „Es redzu, ka tu esi ļoti labs cilvēks. Es vēlos tev kaut ko uzdāvināt.” Čigāns deva maisu ar dažādām lupatām, kuras vīrietim nebija vajadzīgas, tomēr vīrietis bija tik laimīgs, pirmo reizi mūžā dzirdot vārdus, ka viņš ir ļoti labs cilvēks. Vīrietis meklēja savu naudas maku, lai atlīdzinātu par viņam nevajadzīgām lupatām un atklāja, ka naudas makā nav pārāk daudz naudas. Viņš devās pie bankomāta, lai izņemtu naudu un dotu to čigānam, taču, tiklīdz čigāns saņēma naudu, uzradās čigāna sieva ar nākamo maisu un mīļiem vārdiem, ka viņa redzot, ka šis vīrietis ir ļoti labs cilvēks. Vīrietis saprata, ka ir nonācis čigānu lamatās un dusmīgs devās projām, atdodot čigāniem atpakaļ viņu lupatas. Braucot mašīnā, vīrieti pārņēma tāds riebums un nožēla pret sevi par to, ka viņš tik viegli bija uzķēries uz „makšķeres”. Kad vīrietis man stāstīja šo gadījumu, es viņam uzreiz norādīju, ka viņš iekrita tikai uz diviem vārdiem „labs cilvēks”.
Ikviens, kurš ir izslāpis pēc mīlestības apliecinājuma vārdiem, sadzirdot pat nepatiesus vārdus, kuri izteikti ar aprēķinu, ir ārkārtīgi laimīgs. Ja partnerattiecībās viens no partneriem zina, ka otram nepieciešami mīlestības apliecinājuma vārdi un viņš tos dāsni dāvā, tad, protams, viņš panāk, ka otrs partneris ir bezgala laimīgs. Vai tas ir labi vai slikti? Labi, ja partneris dāvā mīlestības apliecinājuma vārdus no sirds, bet slikti, ja ar aprēķinu. Ikviens aprēķins agri vai vēlu atklājas, to nevar noslēpt. Ikviens aprēķins rada negatīvu enerģētisko sienu, kura nostājas starp partneriem un apgrūtina mīlestības plūsmu. Ja čigāns no sirds būtu vīrietim teicis, ka viņš ir labs cilvēks, tad vīrietis čigāniem būtu samaksājis daudz naudas par nevērtīgajām lupatām, bet, tā kā tas bija aprēķins, vīrietis ātri vien saprata, ka tiek muļķots. Mīlestības mērķis nav dabūt, ko vēlies, bet gan darīt kaut ko otra labsajūtai.
Iedrošinājuma vārdi mums, protams, palīdz pārvarēt grūtības vai rada interesi par kaut ko jaunu. Iedrošināšana nav sprediķošana vai tiesāšana, kas var izraisīt vainas izjūtu. Vainas izjūta izsaka nevis mīlestību, bet noraidījumu. Iedrošinājumam nepieciešama empātija un spēja raudzīties uz pasauli no laulātā perspektīvas, saprotot, kas svarīgs mīļotajam. Piemēram, jūs skaidrojat savam mīļotajam, ka viņam ir lieliskas organizatora spējas, un tāpēc viņš var padomāt par sava biznesa uzsākšanu. Mīļotais, dzirdot jūsu vārdus, var saņemt apliecinājumu klusībā kaltajai idejai par sava uzņēmuma dibināšanu un pēc jūsu iedrošinājuma vārdu dzirdēšanas ķerties pie idejas īstenošanas. Pats svarīgākais ir tas, ka partneris izjutīs pret jums mīlestības jūtas, kuras izpaudīsies kā pateicība ar ziediem vai skūpstu.
Vārdiem, kurus izsakāt, ir jābūt laipniem un pazemīgiem. Jums nav jābaidās mīļotajam kaut ko lūgt, jo arī lūgums var paust mīlestību. Piemēram, kad mans vīrs vēlas, lai es viņam pēc savas receptes pagatavoju cepumu torti, viņš parasti lūdz ar komplimentu: „Man tik ļoti garšo tavas cepumu tortes. Vai tu nebūtu ar mieru atkal to pagatavot?” Es nebūt neesmu saimnieciska, bet, kad vīrs man izsaka šo lūgumu, es nekad neatsaku, jo sajūtu mīlestību viņa lūgumā, tāpēc arī manī rodas vēlēšanās atdarīt ar to pašu. Atcerieties, ka mīlestība lūdz, nevis pieprasa, tāpēc, kaut ko lūdzot savam laulātajam, tu apstiprini viņa vai viņas vērtību un spējas. Tādā veidā tu uzsver, ka mīļotais tev ir nozīmīgs. Tavs partneris var izvēlēties – izpildīt tavu lūgumu vai to noraidīt, jo mīlestībā vienmēr ir izvēle. Nav iespējams apgūt patiesu mīlestību, to pieprasot. Lūgums rada mīlestības izteikšanas iespēju, bet pieprasījums šo iespēju iznīcina.
Autore: Elvita Rudzāte