Kādā veidā mums sākt pārvarēt negatīvas situācijas? 24.11.2020
Iveta jautā: Manam puikam (9 gadi, vecākais bērns) regulāri ir problēmas kontaktējoties ar draugiem. Es nevaru saprast, vai viņam pašam ir problēmas vai arī viņš “pavelkas” līdzi citiem. Notiek regulāri kašķi un lamāšanās, tad seko apvainošanās, atvainošanās un draudzēšanās un atkal viss no gala. Tam visam pa vidu ir rupjības un ir ar dažu labu arī fiziskas vardarbības izpausmes. Esam sarunājuši, ka nekontaktēsies ar noteiktiem draugiem, lai izvairītos no šādām situācijām.
Skolotāja atzinusi, ka bērns vairāk “pavelkas” līdzi provokācijām nekā pats tās uzsāk. Bet tomēr vairāk viņš draudzējas ar nepaklausīgajiem nekā kārtīgajiem klasesbiedriem. Kā arī skola, mācības un viss, kas ar to saistīts, nepatīk. Pirms mācīšanās ir histērijas.
Jāatzīst, ka es arī ātri aizsvilstos, ja šādas situācijas notiek. Cenšos saglabāt mieru. Kādā veidā mums sākt pārvarēt šīs situācijas? Kā izskaust šādu “normu” no ikdienas?
Elvita Rudzāte atbild: Vispirms jau mātei ir jāstrādā ar sevi un jāiemācās neaizsvilties provokatoriskās situācijās. Ja māte iemācīsies būt mierīga un mierīgi tikt galā ar provokatoriskām situācijām, tad bērns mācīsies no mātes piemēra. Pašlaik bērns ir iemācījies ātri reaģēt, ja kaut kas nepatīk.
Lai māte iemācītos saglabāt mieru, nepieciešams iet apzinātu garīgās attīstības ceļu. Iesaku lasīt Gudrības Vārda Mācību, lasot vienu diktātu dienā pēc kārtas kā tie ir doti (skatīt šeit). Tāpat iesaku lasīt rozārijus (vienu rozāriju dienā, skatīt šeit) un rozārijus var lasīt priekšā arī bērnam. Bērni ir ļoti atvērti garīgās izaugsmes informācijai, kamēr vēl ir mazi. Ja šī informācija viņiem netiek dota, tad pieaugot gan viņi tai aizveras, jo ir ļoti spēcīga ietekme no apkārtējās vides.
Ja ir iespējams, tad labāk atrast skolu uz kuru bērns iet ar prieku. Ja bērnam tik ļoti nepatīk mācīties un iet uz skolu. tas nozīmē, ka viņš cieš no piespiedu situācijām, kas viņā rada protestu, nomācot atbildības izjūtu, ka nepieciešams atbildīgi izturēties pret mācīšanās procesu. Pie sliktajiem puišiem bērns pievelkas tieši tāpēc, ka arī tie protestē pret esošo kārtību – līdzīgs piesaista līdzīgu.
Bērnam ir jāmāca piedošana, jo tikai tā palīdz atbrīvoties no aizvainojumiem. Tāpat bērnam ir jāskaidro dzīve. Jo labāk viņš saprot to, kas notiek dzīvē, jo vieglāk viņam pašam pārvarēt dzīves grūtības. Ja skolā dzīvi neskaidro, tad tas vecākiem ir jādara mājās. Bet, lai vecāki un skolotāji spētu bērniem izskaidrot dzīvi, viņiem ir jāiet apzināts garīgās attīstības ceļš.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 14. janvāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 16. janvāra līdz 2025.g. 27. februārim, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar Lasīt vairāk …