Baiba jautā: Liels paldies par Jūsu zināšanām un dalīšanos tajās. Domātājs.lv lapā ieskatos katru rītu un tā sākas mana diena. Liels paldies!
Izlasot Jūsu rakstu “Neveiksmes – kāpēc tās mūs piemeklē”, aprakstat arī nemācēšanu izveidot laimīgas attiecības: “Ja tev neveicas attiecību veidošanā, tad tas nozīmē, ka neesi sapratis kādas ļoti būtiskas mācības, lai izveidotu laimīgas attiecības. Visās attiecībās mūs kopā saved Dievs, lai caur gūto pieredzi mēs augtu garā.”
Šis noteikti ir mans gadījums, ka vēl joprojām neesmu kaut ko sapratusi, jo attiecībās gandrīz vienmēr ir viens un tas pats scenārijs – ja iemīlu kādu cilvēku un ļoti vēlos būt kopā, otrs arī it kā grib, bet darbos tas neizpaužas (satiekamies augstākais divas reizes nedēļā, retās nedēļas nogalēs, ar ģimeni neesmu iepazīstināta, gandrīz visos ceļojumos brauc viens pats). Vienvārdsakot man ļoti pietrūkst otra klātbūtne, veltītais laiks. To saku, bet nekas nemainās. Beigās sanāk kā divi svešinieki, kas satiekas šad tad. Protams, mani šāda situācija neapmierina un vēlos aizbēgt.
Sakiet, lūdzu, Elvita, kas man būtu jāsaprot? Ko īsto neesmu sapratusi? Patiešām cenšos un ļoti gribas izprast un ieviest izmaiņas sevī. Paldies Jums par visu!
Elvita Rudzāte atbild: Attiecībās ir ļoti svarīga brīvība. Taču tā nav tāda brīvība kā cilvēki parasti domā. Brīvībai ir vairāki līmeņi. Pirmais līmenis – cilvēks ir brīvs savos uzskatos, dara to, kas viņam patīk, necenšas citiem izpatikt un viņu nesatrauc citu domas par sevi jeb citiem vārdiem sakot, dzīvo atbilstoši savai būtībai rēķinoties ar citu vajadzībām. Ja cilvēks nerēķinās ar citu vajadzībām, tad tā nav brīvība, bet gan egoisms.
Nākamais līmenis – cilvēks atbrīvojas no visām savām negatīvajām īpašībām un sliktajiem paradumiem, kļūstot brīvs no sliktā, sākot kalpot Dievam. Tas jau ir augstākais brīvības līmenis.
Attiecībās svarīgi, lai cilvēks dzīvotu atbilstoši savai būtībai un būtu laimīgs savā sirdī, neko no partnera negaidot. Baibas problēma ir tā, ka viņa dzīvo gaidās un pati sevi nespēj piepildīt ar mīlestību. Attiecībās sieviete ir devēja un vīrietis ir ņēmējs. Ja sieviete dod mīlestību vīrietim un neko negaida pretim, īsteno savu radošo potenciālu, paplašina savu apziņas līmeni, sirdī jūtas laimīga, tad vīrietis visticamāk vēlēsies būt kopā ar šo sievieti, jo neviens vīrietis neatsakās no mīlestības avota, kas viņu baro un dod viņam brīvību. Sieviete, kas īsteno savu radošo potenciālu un paplašina apziņas līmeni vīrietim šķiet interesanta pat, ja vīrietis nepiekrīt visiem sievietes uzskatiem.
Baibas draugs attiecībās jūt Baibas pieķeršanos, gaidas un neapmierinātību ar viņu, kas viņu no šīm attiecībām atgrūž. Viņam bailes zaudēt brīvību un ģimenes pienākumus vairāk uztver kā brīvības ierobežotājus nekā laimi. Ja Baibas draugs domā tikai par sevi, nerēķinoties ar Baibas vajadzībām, tad tas ir egoisms un Baibai ir jāpadomā kā pašai atbrīvoties no egoisma, lai turpmāk sev nepiesaistītu egoistu.
Ja Baiba pati iemācīsies būt brīva, īpaši brīva no pieķeršanās un gaidām, tad viņu tik ļoti nesatrauks attiecības, jo viņas prātu un sirdi nodarbinās darbi, kurus viņa veiks Dievam, īstenojot savu radošo potenciālu. Mīloša sirds noteikti pievilks sev vīrieti, jo vīrietis nespēj paiet garām patiesi mīlošai sievietei, viņš to jūt ar visām savām vibrācijām. Dievs noteikti savedīs kopā ar kādu, kas šo īsto mīlestību novērtēs.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …