Viens no mīlestības izpausmes aspektiem ir kopā pavadītais laiks ar partneri. Daudziem pāriem, kuri dzīvo dažādās valstīs, kopā pavadītais laiks ir saruna internetā. Kaut arī šīs sarunas notiek katru dienu, tomēr tas nav pietiekami, lai uzturētu kvalitatīvas attiecības, jo interneta sarunā nenotiek abu partneru biolauku savienošanās, tā notiek tikai pie tikšanās. Tāpēc šo pāru attiecības ir ar augstu riska pakāpi. Es iesaku darīt visu, lai abi partneri būtu kopā arī ikdienā.
Kopā ar partneri var pavadīt laiku gan kvalitatīvi, gan nekvalitatīvi. Kvalitatīvi pavadīts laiks ir nedalīta uzmanība partnerim, kas ir tuvība ar partneri, nevis tuvums. Tuvība no tuvuma atšķiras ar to, ka tuvībā jūs veltāt savam partnerim koncentrētu uzmanību. Tuvumā jūs varat savu partneri pat nepamanīt. Tuvībā jūs darāt savam partnerim zināmu, ka jums rūp otrs cilvēks. Tuvībā jūs izbaudāt kopā būšanu, t.i., partneriem patīk kopā nodoties dažādām aktivitātēm.
Kopā pavadot laiku, ne vienmēr ir jārunā, arī klusēšana var partneriem sagādāt milzīgu prieku. Savstarpējas sarunas ir ieteicamas, ja tās ir kvalitatīvas. Kvalitatīva saruna nozīmē savstarpēju iejūtīgu dialogu, diviem cilvēkiem daloties pieredzē, domās un izjūtās. Iejūtīga saruna ir ne tikai padomu sniegšana, bet arī klausīšanās, sapratne un atbalsts, nevis risinājuma gaidīšana. Sarunas laikā būtiski ir saglabāt acu kontaktu, kad tavs partneris runā. Klausoties savā partnerī, nenodarbojies ar blakus lietām. Atklājot sevi, izvairies no emocijām, jo emocijas var radīt nevajadzīgus strīdus.
Pavadot laiku kopā, būtiski ir izvēlēties aktivitātes, kuras interesē vienam vai abiem partneriem. Nav svarīgi, ko jūs darāt, svarīgi ir pieredzēt kaut ko kopā, jo jūs to darāt ar mērķi, lai kopā esot, izpaustu mīlestību.
Patiess gadījums
Precēta mājsaimniece bieži vēlas kopā ar vīru pavadīt laiku. Vīrs darbā ir noguris, tāpēc piekrīt laiku kopā pavadīt tikai mājās, bet sievu tas neapmierina, jo viņai mājas ir apnikušas, viņa vēlas iziet sabiedrībā. Vīrs, saprazdams sievu, pakļaujas viņas spiedienam un brīvdienās iziet ārpus mājas, bet parasti šīs aktivitātes beidzas ar strīdu. Kad sieva man lūdza palīdzību, es viņai skaidroju, ka piespiežot vīru kopā ar viņu pavadīt laiku ārpus mājas, viņa pati provocē strīdus, jo vīrs to dara pret savu gribu. Sieviete raudot man teica: „Bet kāpēc viņš nesaprot, cik man tas ir svarīgi!” Es atbildēju: „Viņš saprot un tāpēc piekrīt šīm aktivitātēm, bet viņš to nedara no brīvas gribas, tāpēc viņā veidojas negatīvā piespiešanas enerģija, kas izprovocē strīdus uz līdzenas vietas.”
Kamēr sieviete nesapratīs, ka vīru nedrīkst piespiest, bet, ka vīrietis pats mēģinās sievu iepriecināt, ja viņš sajutīs patiesu sievas mīlestību, tikmēr šajā laulībā būs problēmas. Ja viņš mājās redz tikai nīgru sievu, tad nevar gaidīt no viņa puses citu uzvedību.
Vairāki partneri mēģina pavadīt kopā laiku ārzemju tūrisma vai atpūtas ceļojumos. Arī šī pieredze ir dažāda. Ir partneri, kas patiešām kopā izbauda katru minūti, bet ir partneri, kas atpūtas vietā dodas katrs uz savu pusi, satiekoties vakariņās un gultā. Tā ir tikai ilūzija, ka abi partneri kopā ir jauki pavadījuši laiku, patiesībā viss ir bijis pa vecam, tikai citā formā.