Karmas jeb Cēloņu-Seku likums 28.01.2022
Karma ir Dievišķā enerģija, kuras vibrācijas cilvēks pazeminājis ar savu nepareizo rīcību, sliktām domām un jūtām vai paaugstinājis ar savu labo rīcību un pozitīvām domām. Karma – tas ir pašreizējā iemiesojuma uzdevums, tas ir sākotnējais cēlonis visam, kas ar mums notiek. Teicieni: «Ko sēsi, to pļausi»; «Dots devējam atdodas.»
Karmas likums realizē cilvēka darbības sekas – kā pozitīva, tā arī negatīva rakstura, un tādējādi atklāj cilvēka atbildību par savu dzīvi, par visām ciešanām un patīkamajiem pārdzīvojumiem, ko tā viņam sniedz. Karmas likuma darbība aptver gan cilvēka iepriekšējās, gan nākamās dzīves.
Katram cilvēkam ir sava labā un sliktā karma. Labā karma ir visi mūsu labie darbi, kuri ir veikti iepriekšējās dzīvēs un šajā dzīvē. Labā karma attīstās, ja mēs priecājamies par citu panākumiem.
Sliktā karma ir grūta mācības stunda, ko vēl neesam apguvuši, apjēguši. Sliktā karma ir tas, ko mums neizdodas atrisināt, tie dzīves apstākļi, kurus nekādi nespējam pārvarēt. Piemēram, alkoholisma karma paaudzēs.
Katra darbība, ko jūs izdarāt neatbilstoši Dieva Gribai, izraisa to, ka Dievišķā enerģija, kuru jūs pastāvīgi lietojat, nokrāsojas ar šo jūsu nepilnīgo darbību. Ja jūs kādam nodarījāt pāri, tad arī jums kāds nodarīs pāri. Jūs nesat savā aurā visus jūsu nepilnīgo rīcību ierakstus, kas ir kā defekti aurā. Katru reizi, kad jūs tērējat savu enerģiju neatbilstoši Dievišķajiem principiem, jūs radāt karmu.
Vienam karma liek mācīties pelnīt naudu, būt savas dzīves saimniekam. Citam karma prasa mācīties ziedot naudu un sniegt savu palīdzību, atbalstu citiem cilvēkiem.
Cilvēks cieš tik, cik traucēts viņa kontakts ar pasaules harmoniju. Cilvēkam ir jāzina, ka cēlonis radīs sekas, tāpat kā par noziegumu viņš saņems sodu. Jo smagāks noziegums, jo ilgāk jāizcieš sods.
Sliktā karma ir mūsu egoisma un atšķirtības pakāpe no Dievišķā likuma. Viss, kas jūs atdala no augstāka apziņas līmeņa, ir jūsu karma un jūs nevarat redzēt lietas tādas, kādas tās ir patiesībā, jo jums traucē negatīvās enerģijas, ko satur jūsu četri zemākie ķermeņi.
Jūsu apziņu ierobežo loma, ko jūs spēlējat pašreizējā dzīvē, un to ierobežo jūsu karma, ko jūs radījāt iepriekšējās dzīvēs. Kad ar savu centienu un nopelnu palīdzību jūs gūstat iespēju atbrīvoties no savas karmas, tad jūs iegūstat spēju sazināties ar Smalko plānu. Jūsu pasaules uztveres diapazons paplašinās, un jūs iegūstat daudzas spējas, ko sauc par Svētā Gara dāvanām.
Karma nav liktenis. Pastāv Brīvās gribas likums, un katrs cilvēks pats rada savu likteni, darbodamies pēc savas brīvās gribas. Buda mācīja: ja mēs gribam uzzināt par mūsu pagātni, tad mums gluži vienkārši jāpalūkojas, kas mēs esam pašlaik, un, lai redzētu, kas mēs būsim nākotnē, mums jāaplūko savas šīsdienas darbības.
Jo nepilnīgāku darbību jūs izdarāt, jo zemākas vibrācijas iegūst Dievišķā enerģija. Dievišķā enerģija nekur nepazūd, tā saglabājas jūsu aurā, jūsu emocionālajā, mentālajā un ēteriskajā ķermenī. Šī enerģija kalpo kā magnēts, kas pievelk jums līdzīgas enerģijas no ārējās, jūsu apkārtējās pasaules. Karmas likums dod mums vislabāko attīstību mūsu dvēselēm.
Pareiza Karmas likuma izpratne dara jūs laimīgus pat tad, kad no apkārtējo cilvēku viedokļa jūs nesat pārmērīgi smagu karmisko bagāžu. Karma jums ir treneris, kas pastāvīgi dod jums slodzi un neļauj atslābināties. Pateicoties savai karmai, jūs pastāvīgi esat labā formā un esat gatavi pastāvīgai sevis pārspēšanai un Dievišķu īpašību izstrādāšanai.
Gaismas Skolotājs Surija māca: «Nebaidieties ne no kādām grūtībām, ar kurām jūs sastapsieties savā dzīvē. Jebkuras nepatikšanas un jebkuras neparedzētas situācijas jums vajadzīgas un nepieciešamas savas dvēseles attīstībai. Jūs nespēsiet attīstīties, ja katru dienu nesastapsities ar neparedzētām situācijām un nepārvarēsiet dzīves grūtības. Tikai tas, kas miris, nav spējīgs izjust baudu no dzīves un ciešanas no atsevišķām dzīves izpausmēm. Tāpēc priecājieties par visu, ar ko jūs sastopaties savās dzīvēs, un nebaidieties no pārmaiņām.»
Māte Marija māca: «Mēs spēsim mainīt jebkuru situāciju! Mēs to izdarīsim! Dievišķais brīnums atrodas jums līdzās. Tas ir gatavs izpausties, bet brīnuma īstenošanai ir nepieciešama jūsu lūgšanu enerģija un jūsu pozitīvie centieni un tiekšanās uz laimi, Labo un Labumu.»
Jēzus māca: «Patiesa savas vainas atzīšana un nožēlošana dažreiz uz pusi atvieglo jūsu karmas slogu. Dievs negrib, lai jūs ciestu, jūs paši nolemjat sevi ciešanām. Savu kļūdu apzināšanās un to nožēlošana dod gandrīz momentānu jūsu stāvokļa atvieglojumu, un slogs, kas jums uzgūlies, kļūst vieglāks.»
Tātad ikdienas mēs ar savām izvēlēm radām pozitīvu vai negatīvu karmu. Karmas likums nosaka, ka karma ir jāatstrādā. Tā kā iepriekšējo dzīvju laikā esam pieļāvuši daudz un smagas kļūdas, tad vienas dzīves laikā visas pieļautās kļūdas nevar atstrādāt, jo tādu smagumu cilvēka ķermenis nespētu izturēt. Dievs ir ļoti žēlsirdīgs, tāpēc karma atstrādāšanai tiek sadalīta 12 mūžu laikā, katra mūža 12 gadu ciklos un katra gada 12 mēnešu ciklos. Ja cilvēks strādā ar sevi, apgūst mācības, tad viņš karmu atstrādā pakāpeniski, neizjūtot lielas ciešanas. Bet, ja cilvēks nemācās, tad karma uzkrājas un kādā brīdī ir jāpiedzīvo lielas ciešanas. Piemēram, tie, kas nemācās piedzīvo lielas ciešanas 12 gadu cikla pēdējos gados.
Karmas atstrādāšana nozīmē negatīvās situācijas pārvarēšanu nevis bēgšanu no grūtībām. Karma netiek atstrādāta, ja cilvēks nerisina problēmu un neapgūst savu mācību. Piemēram, cilvēks ir saslimis ar smagu slimību. Ciešanas, ko rada smagā slimība, ir karmas atstrādāšanas brīdis, bet ja slimnieks sāk izprast savas pieļautās kļūdas, tad karma tiek atstrādāta vieglākā formā, t.i., ir mazākas ciešanas un iespēja pat atveseļoties.
Karmas likums nosaka, ka karmai tā vai citādi ir jāatgriežas atpakaļ. Tas, ko cilvēks var izdarīt, viņš var mīkstināt karmu jeb citiem vārdiem sakot, saņemt maigāku sodu nekā ir pelnījis.
Lai mīkstinātu karmu, ir jānožēlo visas savas kļūdas, kuras ir izprastas, jālūdz piedošana tiem, kam nodarīts pāri un jāpiedod tiem, kas sāpinājuši, kā arī jāpiedod pašam sev savas pieļautās kļūdas. Svarīgi ir nožēlotās kļūdas turpmāk vairs neatkārtot un ik dienas pieņemt pareizas izvēles, kas nozīmē dzīvot saskaņā ar Dievišķajiem likumiem jeb dzīvot pēc Sirdsapziņas.
Tomēr katrs cilvēks ir pieļāvis vai vēl pieļaus kļūdas, kuras viņš pašlaik neapzinās kā kļūdas, tāpēc viņš tās nevar nožēlot un mīkstināt karmu, kas ir radusies, šo pieļauto kļūdu rezultātā. Tāpēc ļoti svarīgi ir apgūt Dievišķo zinātni jeb Lielo Skolotāju doto Mācību. Varat lasīt Bībeli un kristiešu Svēto cilvēku sarakstītās grāmatas, varat lasīt Budisma Mācību, varat lasīt Gudrības Vārda un Dzīvās Ētikas Mācības un citas Mācības, kuras devuši Lielie Skolotāji. Jo vairāk sapratīsiet, jo vieglāk pārvarēsiet karmiskās situācijas.
No karmas atstrādāšanas nav iespējams izvairīties. Karma panāk cilvēku, lai kur viņš atrastos un lai ko viņš darītu, jo to nosaka Karmas likums. Tāpēc pareizāk ir katrā negatīvā situācijā meklēt risinājumu un izprast savas mācības, nevis saasināt situāciju, vainojot kādu citu savās problēmās. Atcerieties, nekad un neviens cits nav vainīgs tavās problēmās vai nepatīkamajās situācijās, kuras piedzīvo, jo tās ir tikai tavas attiecības ar Dievu. Tāpēc nav pareizi vainot citus, bet gan skatīties uz sevi uzdodot sev jautājumu – kas man no šīs situācijas ir jāmācas?
Nav seku bez cēloņiem. Tāpēc gudrs ir tas, kas meklē cēloņus brīdī, kad piedzīvo sekas. Taču cēloņi nav jāmeklē ārpus sevis, jo tie ir tevī.
Piemēram, ja šobrīd tevi bargi ir skārusi enerģētiskā krīze, jo nespēj apmaksāt lielos rēķinus, tas nozīmē, ka pagātnē esi kaut kur nelietderīgi tērējis resursus un tagad pienācis karmas atmaksas brīdis, kad tev ir milzīgas grūtības nomaksāt visus rēķinus jeb citiem vārdiem sakot, tev pietrūkst resursi tagad, jo pagātnē esi resursus tērējis nelietderīgi. Tev nav jāvaino šajā situācijā neviens cits, jo šajā situācijā esi nonācis pats savu pieļauto kļūdu dēļ. Ar pazemību un risinājuma meklēšanu tu vari ne tikai dzēst slikto karmu, bet virzīties tālāk garīgā izaugsmes ceļā. Tāpēc nekad nevainojiet citus savās nelaimēs, bet meklējiet ceļu pie Dieva, jo tikai tā jūs varat izkļūt no grūtās situācijas.
Lai atgrieztos pie Dieva ir jāmācās, jāstrādā ar sevi, jāizprot savas neapgūtās mācības, ikdienas dzīves situācijās jāievēro Dievišķie likumi un cilvēciskās vērtības Patiesība, Tikumība, Miers, Mīlestība un Nevardarbība, jāatbrīvojas no negatīvajām īpašībām, jāattīsta pozitīvās īpašības, jāmaina sava attieksme pret dzīvi, jādara Dievam tīkami darbi, mīlot visus bez nosacījumiem.
Es pie Dieva sāku atgriezties 2000. gadā, kad manu ģimeni piemeklēja veselības problēmas. Es sāku lasīt Vīlmas Lūles grāmatas, pēc tam arī citu autoru grāmatas, Avatāra Šri Satja Sai Babas grāmatas, kristiešu Svēto cilvēku grāmatas līdz nonācu pie Lielo Skolotāju dotās Mācības “Gudrības Vārds” un “Dzīvā Ētika”.
Es nepiekrītu teorijai, ka kāds var piedzimt bez sargeņģeļa, jo Dievs mīl pilnīgi visus cilvēkus un Augstākie Spēki mēģina palīdzēt pilnīgi visiem cilvēkiem, ja tikai cilvēks dzīvo tikumīgu dzīvi un ir gatavs atgriezties pie Dieva.
Koronavīruss ir pārbaudījums jeb karmas atgriešana visai cilvēcei, lai tā mainītu savu attieksmi pret dzīvi, aizdomātos, kas ir viņu patiesās Mājas, mainītu vērtības un atgrieztos ticībā pie Dieva. Ja cilvēce neizdarīs pareizos secinājums, tad nāks vēl citi pārbaudījumi, lai cilvēki beidzot sāktu mācīties. Atcerieties, ka no karmas nevar aizbēgt, tā ir jāatstrādā un jo ātrāk to sāc darīt, jo vieglāk to izdarīt un dzīve iegūst jēgu, kas sirdī rada piepildījuma izjūtu.
Autore: Elvita Rudzāte