Sliktās karmas atstrādāšana gada beigās 17.12.2014
Daudzi cilvēki izdzirdot vārdu “karma” sabīstas. Karma ir enerģija, kuru mēs radām ar savām labām vai sliktām domām, vārdiem un rīcību. Tāpēc ir gan labā, gan sliktā karma. Labā karma izpaužas kā mūsu veiksmes, panākumi, labi darba rezultāti. Sliktā karma izpaužas kā pārdzīvojumi un ciešanas.
Dievs ir ļoti humāns pret mums un nevēlas, lai mēs dzīvotu ciešanās, tāpēc Viņš dod iespēju atstrādāt slikto karmu jeb neitralizēt negatīvo enerģiju, sadalot to ciklos. Viena cikla ilgums ir 12 gadi. Cikla rēķināšana sākas ar cilvēka dzimšanas brīdi. Sliktā karma tiek sadalīta vienmērīgi pa 12 gadiem. Piemēram, ja karma, kura nav izprasta teiksim trešā cikla gadā, tad tā uzkrājas un var atgriezties ar smagu situāciju cikla beigās, teiksim desmitā, vienpadsmitā vai divpadsmitā gadā. Analizējot savu dzīvi atklāju, ka arī mani grūtākie dzīves brīži ir bijuši tieši 12 gadu cikla pēdējos gados.
Savukārt katrā gadā karma tiek vienmērīgi sadalīta pa 12 mēnešiem. Tāpēc neatstrādātā karma uzkrājas līdz gada beigām, un gada beigās notiek daudz visādu problēmu un nelaimes gadījumu.
Tātad, ja brīdī, kad cilvēks ir sastapies ar negatīvu situāciju, viņš neko nesaprata un neiemācījās, tad karma uzkrājas un nonāk pie cilvēka pēc laika. Piemēram, sievietei ir problēmas attiecībās ar vīru. Problēmas krājas (netiek izprastas), krājas, krājas gadiem līdz sieviete pieņem lēmumu šķirties (rada sliktu karmu). Sieviete izšķiras un veido jaunas attiecības, kurās iet vēl grūtāk nekā iepriekšējās, jo mācības netika izprastas un sliktās karmas atgriešanās pie cilvēka notiek jau smagākā veidā, jo karma ir kļuvusi lielāka, t.i., pārdzīvojumi ir lielāki. Dievs mums piedāvā apgūt mācības vienmērīgi sadalot mācības pa 12 mēnešiem un 12 gadiem. Piemēram, ja martā saņemto mācību neizprotam un neatbrīvojam, tad tā krājas līdz gada beigām, kad notiek kaut kas pavisam negatīvs, piemēram, sievietes gadījumā notika liels strīds ar vīru, kura dēļ sieviete pieņēma lēmumu šķirties.
Tas nozīmē, ka visiem cilvēkiem ir jābūt gataviem gada pēdējos mēnešos sastapties ar negatīvajām situācijām, kuras atgriežas pie cilvēka kā sliktā karma, kura netika izprasta. Tā kā karma ir enerģija, tad tai uzkrājoties līdz noteiktai robežai (robežu nosaka Dievs) ir jāizlādējas. Piemēram, ģimenē ir sliktas attiecības, problēmas krājas līdz brīdim, kad viens no partneriem negaidīti cieš nelaimes gadījumā. Tajā brīdī ir noticis sliktās enerģijas sprādziens jeb izlāde. Cilvēkam ir dots laiks pārdomām, jo guļot gultā, cilvēkam ir ļoti daudz laika, lai padomātu par savu dzīvi. Ja cilvēks saprot savas kļūdas un maina attieksmi pret dzīvi un savu domāšanu, tad jauna karma vairs neveidojas. Nav obligāti jānotiek nelaimes gadījumam, sliktu attiecību gadījumā bieži tās beidzas ar šķiršanos. Arī šis brīdis var būt kā negatīvās enerģijas izlāde, ja cilvēks saprot kāpēc partnerattiecības izjuka, ierauga savas kļūdas, maina attieksmi pret dzīvi un domāšanu. Tās ir situācijas, kad pēc šķiršanās partneri saiet kopā un dzīvo laimīgu dzīvi, skatoties viens uz otru ar pavisam citām acīm.
Kā notiek sliktās karmas izpratne? Kad cilvēks sastopas ar negatīvu situāciju, viņam tā ir jāpieņem ar pazemību, jo viņš pats to pagātnē ir radījis ar savām sliktajām domām, vārdiem vai rīcību. Vispirms ir jāizprot, ko negatīvā situācija vēlas cilvēkam iemācīt? Lai to varētu saprast, jāpadomā kādus stresus šī situācija radīja cilvēka pašsajūtā jeb citiem vārdiem sakot, kādus stresus cilvēks izjuta negatīvās situācijas laikā? Jāmēģina pēc iespējas konkretizēt sajūtu, piemēram, dusmas, ka manī neieklausās, jo es esmu gudrāks, nevis tikai dusmas. Tad ir jādomā kāds Dievišķais likums vai mācība skaidro šo situāciju. Piemēram, dusmas, ka manī neieklausās, jo es esmu gudrāks māca, ka cilvēki redz pasauli ļoti ierobežoti, tikai no sava skata punkta, neredzot situāciju kopumā. Tāpēc bieži rodas viedokļu sadursmes par vienu un to pašu jautājumu, kaut arī sava taisnība ir abām pusēm, jo katrs redz šo situāciju no sava skatu punkta. Ja cilvēks dusmojas, ka viņā neieklausās, tas nozīmē, ka viņš grib uzspiest savu viedokli un nevēlas ieklausīties citos viedokļos. Tomēr minētais piemērs ir maza karma, ko parasti sauc par neapgūtām mācību stundām, kuras nepieciešams izprast.
Liela karma parasti rada jau nopietnus pārdzīvojumus un ciešanas. Piemēram, kāds cieš smagā nelaimes gadījumā. Visos gadījumos, gan vieglas, gan smagas karmas atstrādāšanas brīdī nepieciešams izprast neapgūtās mācības un atbrīvot stresus.
Gaismas Skolotājs Kuthumi māca: “Jūs zināt par karmu, kas atgriežas pie jums. Jūs zināt par to karmu, kas saskaņā ar Likumu par kosmiskajiem cikliem aktivizējas jūsu aurā un nostājas jūsu priekšā kādas situācijas, jūtu vai nekvalitatīva apziņas stāvokļa veidā. Šī karmas atgriešanās notiek pastāvīgi un pakāpeniski gada laikā. Kad beidzas gada cikls, jūsu sastopaties ar mazliet citādu situāciju. Var būt tā, ka to karmu, kas atbilstoši Kosmiskajam Likumam atgriezās pie jums gada laikā, jūs neesat atstrādājuši tā kā tas bija nepieciešams no Likuma viedokļa. Iedomājieties, ka arī citi cilvēki atvēlētā gada cikla laikā nespēja vajadzīgajā mērā atstrādāt savu karmu ar pareizām izvēlēm, lūgšanām vai labu rīcību. Tādā gadījumā gada beigās notiek karmas pārpalikumu uzkrāšanās, kas gulst pār cilvēci un ir gatava izpausties dažādu cilvēcei raksturīgu situāciju veidā: kā slimības, depresija, bads vai dažādas stihiskas nelaimes un dabas katastrofas. Jebkurā gadījumā gada beigās jūs pat pēc savas iekšējās pašsajūtas varat saprast, ka izjūtat kaut kādu palielinātu smagumu. Tā arī ir tā papildu karmiskā nasta, kas gulstas uz cilvēci kā netransmutēta negatīva enerģija. Tāpēc ir tik svarīgi gada beigās ievērot paaugstinātu apziņas disciplīnu. Ļoti derīgi ir jebkādi apzināti ierobežojumi, ko jūs sev uzliekat: gavēšana, klusēšana, lūgšanas vai tie upuri, ko jūs varat nolikt uz kalpošanas altāra kā palīdzību trūkumcietējiem un dzīves pabērniem. Tādā gadījumā jūs radāt papildu labo karmu, kas ārkārtējā gadījumā var tikt izlietota stāvokļa līdzsvarošanai uz planētas kopumā.
Kad karma uzkrājas, tad visbiežāk jūs nevarat konstatēt cēloņu un seku sakarību starp jūsu darbībām un to sekām, kas jums izraisa dažādas nelaimes un slimības. Jūs izsaucaties: „Par ko, Dievs?!”, nevis ar pazemību pieņemat visu, ko Dievs jums sūta. Ticiet, Dievs ir ļoti žēlsirdīgs. Tā karma, ko jūs esat uzkrājuši, nonāk pār jums pa visvieglāko no iespējamajiem ceļiem. Ja jums būtu iespējams saprast, par kādu rīcību jūs nesat to vai citu karmisko nastu, tad jūs pateiktos Dievam, ka viņš tik žēlsirdīgi atļāvis jums atstrādāt jūsu pašu radīto.”
Gaismas Skolotājs Sanats Kumara māca: “Tuvojas gada vistumšākais un sarežģītākais laiks. Tas ir jaunā gada, jaunās dienas priekšvakars. Bet tieši pirms rītausmas nakts ir tik tumša kā nekad. Un tāpēc gan jūsu apkārtnē, gan no jūsu apziņas celsies pagātnes rēgi, jūsu agrāko pārrēķināšanos un kļūdu rēgi neatstrādāto enerģiju veidā. Šīs enerģijas vilks jūs nost no Ceļa. Un jums būs vajadzīga visa jūsu gribas piepūle, lai neuzķertos uz šo pagātnes enerģiju makšķeres un tiektos uz jaunu dienu! Jums ir ļoti sarežģīti noticēt, ka tas, par ko es tagad runāju, jums ir ļoti svarīgs un aktuāls. Ticiet man! Ne svētku rosīšanās un burzma ir tas, kam jums jāvelta uzmanība, bet gan klusas pārdomas pie iedegtas sveces par to, kas jums ir jāizdara un kā novērst šķēršļus, kas jums traucē izpildīt jūsu uzdevumu. Nemeklējiet šos šķēršļus ārpus sevis. Analizējiet savu līdzšinējo dzīves ceļu un centieties saprast, kas jūsos pašos traucē jums un liek šķēršļus jūsu virzībai Ceļā.”
Kā atstrādāt karmu?
Pirmais veids ir vispār neradīt karmu.
Otrais veids ir atstrādāt karmu ar savām pareizajām izvēlēm.
Trešais veids – atstrādāt karmu ar pazemību tās situācijas priekšā, kurā jūs nokļūstat.
Jūs varat mīkstināt karmisko slogu ar savu kļūdu izpratni un nožēlu, lūgšanām, meditāciju, dzīves un sevis izzināšanu un piedošanu. Piedošana ir vienīgais atbrīvojošais spēks Visumā!
Autore: Elvita Rudzāte