Aija jautā: Jo es vairāk cenšos garīgi attīstīties, jo vairāk saprotu, ka pa īstam nesaprotu neko. Man ir vienkāršs jautājums, ko nozīmē mīlēt
sevi? Kas man jādara, kā man pret sevi jāizturas?
Elvita Rudzāte atbild: Sevis mīlēšana sākas ar to, ka cilvēks sevi pieņem tādu kāds tas ir, t.i., vispirms pieņem un iemīl savu izskatu, nemēģinot to ar sāpīgām manipulācijām mainīt. Viņš iemīl savus trūkumus un cenšas no tiem atbrīvoties ar mīlestību. Piemēram, viņš ar mīlestību sevi sarāj brīžos, kad atkal sevi pieķer darot kādu kļūdainu rīcību. Ja cilvēks patiešām sevi mīl, tad viņš ar sevi sāk strādāt, atbrīvojoties no savām negatīvajām īpašībām un paradumiem. Tikai cilvēks, kurš sevi mīl, centīsies darīt visu, lai viņš justos laimīgs, bet viņa negatīvās īpašības un paradumi viņam traucē būt laimīgam. Kad cilvēks sāk strādāt ar sevi, tad viņš izjūt patīkamas izjūtas brīžos, kad viņam ir izdevies sevī ieraudzīt slikto un saprast kā mainīt attieksmi pret dzīvi, lai atbrīvotos no sava sliktā. Tāpēc sevis mīlēšana vistiešākā veidā ir darbs ar sevi, savu slikto, tā ir garīgā attīstība. Sevis pieņemšana ir tikai pirmais solis, lai cilvēks sāktu sevi mīlēt.
Sevis mīlēšana nav savu vēlmju piepildīšana, jo nav iespējams piepildīt visas vēlmes, bet, ja paliks kaut vai viena nepiepildīta vēlme, tad cilvēks jūtas nelaimīgs. Sevis mīlēšana nav sava ego apliecināšana. Sevis mīlēšana ir sevis izzināšana un izprašana, mainot attieksmi pret dzīvi, nevis savu būtību. Tie, kas sevi nemīl, cenšoties citiem izpatikt, maina savu patieso būtību un kļūst nelaimīgi cilvēki, kaut arī ārēji cenšas parādīt, ka ir laimīgi. Partneris tevi mīl, ja redz, ka arī tu sevi mīli. Ja viņš redz, ka tu sevi nemīli, tad arī viņā rodas šaubas vai viņš ir izdarījis pareizo izvēli.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “KVALITĀTES PĀRVALDĪBAS SISTĒMAS IZVEIDOŠANA UN IEVIEŠANA PIRMSSKOLĀ” attālināti, 08.04.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju kvalitātes vadīšanas kompetenci. Mērķa grupa: Izglītības iestāžu vadītāji un Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …