Vai Dievišķie likumi “līdzīgs pievelk līdzīgu” un “pretpoli pievelkas” nav pretrunā viens ar otru? 12.03.2015
Aigars jautā: Neizprotu kā likums “līdzīgs pievelk līdzīgu” un “pretpoli pievelkas” nav pretrunā viens ar otru. Piemēram, ja es attīstu cilvēcisko īpašību taisnīgumu, tad pēc līdzīgs pievelk līdzīgu likuma sanāk, ka pievilkšu sev godīgus cilvēkus, bet pēc pretpoli pievelkas likuma sanāk, ka attīstot taisnīgumu, man apkārt būs tikai meļi un krāpnieki. Vai nav tā, ka likums “pretpoli pievelkas” vairāk darbojas uz tām jomām, kas ir mūsu neapgūtās mācību stundas, piemēram, godīgs cilvēks, kas necieš krāpniekus, pievilks sev tos, bet līdzīgs pievelk līdzīgu vairāk uz mūsu jau apgūtajām mācību stundām? Protams šis spriedums arī nav īsti precīzs, jo varam atrast daudz gadījumus, kad pretpoli pievelkas, lai viens otru papildinātu, nevis tikai izgaismotu paša trūkumus. Kā tad īsti izšķirt, kurā gadījumā darbosies viens, un kurā otrs no šiem likumiem?
Elvita Rudzāte atbild: Apskatot Aigara piedāvāto cilvēcisko īpašību Taisnīgums abi šie likumi darbosies sekojoši:
Ja Aigars izvirzīs sev mērķi, ka viņš vēlas attīstīt sevī cilvēcisko īpašību Taisnīgums, tad Dievs viņam kā testus un beigās eksāmenu piedāvās sastapties ar netaisnīgiem cilvēkiem, atrasties netaisnīgās situācijās, lai Aigars varētu sevi pārbaudīt, kā viņš šajās situācijās jūtas un rīkojas. Tas nozīmē, ka šajā pārbaudes laikā darbosies likums “pretpoli pievelkas”, jo Aigars apzināti vēlas mācīties. Pretpoli pievelkas arī tad, kad cilvēks apzināti nevēlas mācīties, bet to vēlas viņa Gars, tāpēc Dievs viņam piedāvā dažādas dzīves situācijas, kur aci pret aci ir jāsastopas ar pretpolu, lai kļūtu dzīves gudrāks.
Ja Aigars šajās situācijās sāks dusmoties uz netaisnīgiem cilvēkiem, aizmirstot, ka arī pats kādreiz nebija visās situācijās taisnīgs, tad var teikt, ka viņš sev ir pievilcis līdzīgu cilvēku, tikpat netaisnīgu kā viņš, tikai viņš to negrib redzēt. Viņš negrib redzēt savu netaisnīgumu pret cilvēku, kurš pieļauj kļūdu.
Ja Aigars ieraudzīs sevi pagātnē, piedos pāridarītājam, tad pastāv iespēja, ka viņš ar savu labo piemēru palīdzēs atmosties netaisnīgajam cilvēkam un viņi abi atkal būs līdzīgi, tikai šoreiz labā nozīmē – būs izpratuši savas kļūdas, mainījušies uz labo pusi.
Aigars jautā, kā tad īsti izšķirt, kurā gadījumā darbosies viens, un kurā otrs no šiem likumiem? Šie likumi darbojas vienlaicīgi, nav nekas jāizšķir, vienkārši ir jāzina par šo likumu eksistenci.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties atbalsta grupā “DZĪVES MEZGLU ATSIEŠANA” klātienē un/vai attālināti, trešdienās, sākot ar 2025. gada 21. maiju, plkst. 18.00-20.00. Klātienē nodarbības notiks Kuršu iela 26A, Rīga; attālināti varēs pieslēgties klātienes nodarbībai ZOOM platformā. Dzīves Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …