Ilona jautā: Gribu pajautāt, kāpēc mazulim tik sāpīgi šķiļas zobi, ar temperatūru augstu vairākas dienas. Sāpīgāk šķiļas tieši augšējie zobi, jau ir 4, visu laiku pa divi nāk, tagad arī. Apakšā tikai 2 klāt nenāk zobiņi, tūliņ būs gads, tikai 6 zobi.
Elvita Rudzāte atbild: Zobi simbolizē tēva prātu un rāda apdomīgumu, saprātu – kā cilvēks prot plānot savas darbības. Priekšzobi rāda vispārīgo plānošanas prasmi, dzerokļi rāda detalizēto plānošanas prasmi. Augšzobiliecina par attieksmi pret sava ķermeņa augšējo daļu, nākotni un saprātu. Apakšējie zobi rāda tēva attieksmi pret ķermeņa apakšējo daļu, potenci, pagātni un ģimenes materiālo nodrošinājumu.
Prātu cilvēks gūst no tēva. Cilvēks ar stipriem zobiem spēj izstrādāt saprātīgus plānus, viņš no tēva mantojis labu prātu. Kam ar apdomību viss kārtībā, tam arī zobi veseli. Ideāli veseli, balti un kārtīgā rindā esoši zobi ir prātīguma rādītāji. Jebkāda zobu pataloģija liecina par uzspiestās gudrības iznīcinošo iedarbību uz prātīgumu. Dusmas uz prātu vai saprātīgumu, apdomību iznīcina zobus. Tāpēc cilvēku ar bojātiem zobiem ir viegli apmuļķot.
Pirmie zobi ir piena zobi. Piena enerģija ir vajadzība, lai citi padarītu manu dzīvi labu. Bezpalīdzīgam bērnam nepieciešama citu palīdzība. Ja viņam jau pašam jābūt spēcīgam savas dzīves labā kaut ko darīt, piena zobi sāk izbirt. Bojāti piena zobi liecina, ka vecāki pārspīlējuši ar savu labdarību. Ja piena zobi paši neiznāk ārā un spiež īstajiem zobiem augt nelīdzeni, tas nozīmē, ka bērnam izveidots atbaidošs priekšstats par patstāvīgu dzīvi. Viņš baidās, ka pats ar savu gudrību netiks galā. Nelīdzeni zobi ir kā bērna novirzītā zemapziņa, kas arī ir prātīgums. Nelīdzenā rindā augoši zobi rāda, cik daudz bērns ir bijis spiests ciest ar sakostiem zobiem, vēl atrodoties mātes vēderā un noskatoties vecāku attiecībās.
Ja bērnam zobi šķiļas sāpīgi ar augstu temperatūru, tas nozīmē, ka mātes attieksme uz bērna tēva spējām izdomāt risinājumus, pieņemt saprātīgus lēmumus nav pareiza. Iespējams māte dusmojas uz bērna tēvu par tēva spējām nodrošināt materiālo labklājību. Var būt arī pretēji, ka tēvs tik ļoti nodrošina ģimeni ar materiālo labklājību, ka bērnam tiek atņemtas iespējas domāt – ko, kā darīt, lai dzīvotu labāk, kas ir ļoti svarīgi attīstībai. Ne velti visi diženie zinātniskie atklājumi rodas nabadzībā nevis labklājībā.
Respektīvi iesaku Ilonai padomāt, kāda ir viņas attieksme pret bērna tēva prāta spējām un kādas prāta spējas viņa nākotnē sagaida no sava bērna? Tur slēpjas viņas neapgūtā mācība.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 4. februāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …