Vai labāk būtu turpināt veģitārismā, nekā ēst gaļu? – pirmais turpinājums 29.11.2022
Vai labāk būtu turpināt veģitārismā, nekā ēst gaļu? – raksta sākums
Kristīne jautā: Paldies par skaidrojumu “Vai labāk būtu turpināt veģitārismā, nekā ēst gaļu?”.
Tomēr, izlasot šo viedokli, rodas jautājums, kas ir jāmaina cilvēka domāšanā, lai ķermenis dabiskā veidā (nelietojot aptiekā un citur nopērkamus mākslīgus D vitamīna ekstraktus, koncentrātus) un pietiekamā daudzumā uzņemtu D vitamīnu. Vai Jūs pati lietojat D vitamīnu papildus ikdienas uzturam?
Kā zināms mēs un arī citas tautas, kas dzīvo ar mazu saules daudzumu pastiprināti cieš no šīs problēmas. Kādu laiku atpakaļ man likās, ka tas būtu iemesls, lai es ieviestu sev dzīvesveidu, ka pusgadu dzīvoju siltajās zemēs un pusgadu (silto daļu) dzīvoju Latvijā. Vēl to nepraktizēju, bet šī doma mani nepamet.
Ideālā variantā tā būtu valsts atbalsta programma, kuras ietvaros cilvēkiem, kuriem trūkst D vitamīns, tiek apmaksāts ceļojums uz siltajām zemēm, līdz ir atgūts vajadzīgais D vitamīna daudzums. Es, protams, fantazēju, bet man ļoti nepatīk lietot mākslīgus, koncentrētus preperātus. Es vēlētos izprast, kā D vitamīna harmoniju var iegūt dabiskā veidā. Tā, protams, ir kārtējā vēlme.
Elvita Rudzāte atbild: D vitamīna trūkums ietekmē kaulu un zobu veselību, muskuļu darbību un vispārējo imunitāti.
Garīgajā skatījumā, ja cilvēks pats jūtas vājš, uzskatot, ka viņš kaut ko nespēj izdarīt un par to sevi nosoda, tad viņš pats it kā no sava ķermeņa izstumj ārā jeb izskalo D vitamīnu vai ar uzturu to neuzņem. Ja māte noniecina bērna tēva spējas, nosoda viņa vājumu, neuzņēmību vai neizdarīgumu, tad bērna organisms neuzņem D vitamīnu pat, ja to lieto uzturā, un viņam var rasties problēmas ar kaulu stiprību vai kauli var sākt deformēties. Tāpat, ja māte cenšas pati sevi apliecināt, būt stipra, pierādīt kādam savu stiprību, bet viņai tas neizdodas, tad bērnam var būt problēmas ar kaulu stiprību. Viss atkarīgs no tā, cik lielu spēku māte ieliek cīņā, lai sevi apliecinātu.
Ļoti svarīga ir sievietes attieksme pret vīrieša prāta spējām. Ja sieviete domā, ka viņas vīrs ir gudrs, tad sieviete un viņu bērni uzņems D vitamīnu no produktiem, kurus tie lieto. Ja sieviete uzskatīs, ka viņas vīrs jeb vīrieši kā tādi ir muļķi, tad sieviete neuzņems uzturā D vitamīnu un viņai nepalīdzēs arī sauļošanās, kā arī sievietes bērni cietīs no D vitamīna trūkuma, īpaši zobi.
Ja cilvēks izjūt mazvērtības kompleksus vai jūtas raksturā vājš, tad visticamāk viņam pietrūks arī D vitamīns pat, ja lietos D vitamīna uztura bagātinātājus un sauļosies pludmalē.
Ja cilvēkā būs liela vēlēšanās lepoties ar saviem sasniegumiem, vēlme pēc tuvinieku vai citu cilvēku apbrīnas, bet kaut kādu iemeslu dēļ, rezultāti nebūs tik labi kā vēlējās, tad D vitamīna uzņemšana samazināsies neatkarīgi no tā kādā veidā cilvēks mēģinās uzņemt D vitamīnu.
Ļoti svarīgi ir būt iekšējā harmonijā, dzīvot saskaņā ar Dievišķajiem likumiem, bet lai mierīgi uztvertu visu, kas pasaulē notiek, nepieciešams augsts apziņas līmenis.
Cilvēki, kas pareizi uztver savā dzīvē un pasaulē notiekošo jeb kuriem ir augsts apziņas līmenis, pat uzņemot nelielā daudzumā D vitamīnu, to iztērē minimāli, un tāpēc necieš no D vitamīna trūkuma.
Es personīgi lietoju D vitamīna uztura bagātināju COVID laikā, un arī tagad, ja atceros. Es neatceros, vai manas asinsanalīzes uzrādīja D vitamīna trūkumu, bet es to lietoju tāpēc, ka apzinos, ka tā uzņemšana var būt nepietiekama, jo vasarā es izvairos uzturēties saulē, izņemot, ja peldos.
Lai arī es spēju mierīgāk uztvert notiekošo manā dzīvē un pasaulē, tomēr es apzinos, ka vēl neesmu sasniegusi tik augstu apziņas līmeni, lai manam organismam pietiktu ar to D vitamīna daudzumu, kuru uzņemu.
Respektīvi D vitamīnu pietiekamā daudzumā uzņems tie cilvēki, kas strādās ar sevi un paplašinās apziņas līmeni. Tomēr es nevaru pateikt to robežu, kurā brīdī var D vitamīnu papildus nelietot, jo katram cilvēkam tas var būt individuāli, tāpēc katram pašam ir jāseko līdzi savam veselības stāvoklim.
Esmu sapratusi Budas teikto par zelta vidusceļu. Pašlaik sabiedrībā ir ļoti daudz cilvēki, kas ir iekrituši galējībās – kļuvuši par tādiem vegāniem vai veģetāriešiem, kas dusmīgi raugās uz tiem, kas uzturā lieto dzīvnieku gaļu, uztverot dzīvnieku gaļu kā kaut ko sliktu, kas nav pareizi, jo dzīvnieku gaļā patiešām ir ļoti daudz vērtīgas uzturvielas. Tāpat vakcīnu un medikamentu pilnīga noliegšana arī ir galējība, kas nav pareizi, jo ir vīrusi, kad bez vakcīnas neiztikt, ja vēlies glābt savu dzīvību, tāpat ir arī veselības problēmas, kad bez medikamentu lietošanas neiztikt. Tāpēc es iesaku īpaši uzmanīt savu un savu bērnu veselību tieši tiem cilvēkiem, kas dzīvo galējībās.
Harmonija ir labā un sliktā līdzsvarošana. Galējība ir sliktā noliegšana, nepamanot, kā sliktais izpaužas pašā cilvēkā. Ne velti viens no Skolotājiem, kad Viņam skolnieks uzdeva jautājumu par kādu citu skolnieku, kurš uzturā lietoja dzīvnieku gaļu, atbildēja: “Labāk ēd dzīvnieku gaļu, nekā cilvēkus”. Šie vārdi pasaka, ka bieži galējībās dzīvojoši cilvēki nepamana, kādu ļaunumu viņi nodara citiem cilvēkiem, un ka viņu ļaunums ir lielāks nekā tā cilvēka ļaunums, kuram viņi uzbrūk.